Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Magyarországon miért van...

Magyarországon miért van ekkora Balaton-kultusz?

Figyelt kérdés
Én balatoni gyerek vagyok, és nagyon unom. Ha Szegeden vagy Debrecenben élnék, Erdélybe mennék vagy repkednék jobbra-balra. Ha pesti lennék, szintén inkább repülnék. Zalainak, Vas megyeinek meg ott van Szlovénia vagy Horvátország. És a wellness-hotelek létezését sem értem. Esetleg céges rendezvényekre, esküvőkre még megértem a kastélyszállókat, meg nyáron ha jönnek a nyugatiak és olcsón akarnak luxust.
2020. nov. 29. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Pont ugyanazért, amiért Erdély, Szlovákia, Ausztria, Horvátország-kultusz is van.
2020. nov. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy szerintem maximum az "Átkosban" volt Balaton kultusz, amikor az átlag embernek ennyire tellett, de ezt pozitívan kellett kommunikálni. Azóta eléggé megváltoztak a szokások.


Nyilván most Covid időkben ez most nem érvényes. De előtte olcsóbban lehetett lejutni Horvátországba, vagy bárhova repülővel, mint a Balatonra vonattal. Ment is mindenki nyaralni ezerrel. És a sí szezonról ne is beszéljünk, mert annak igazán alternatívája sincs itthon.

2020. nov. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nekem valahogy úgy van, hogy


Balaton (kivéve ha céges buli van, vagy napi 12 órázom és pihenni akarok, vagy romantikus hétvégézni akarok, vagy pici gyerek van)<<< Síelés/karácsonyi városozás Ausztriában, tengerpartozás Horvátországban, barangolás Erdélyben/Szlovéniában <<<< Tengerpartozás Görögországban/Spanyolországban/Portugáliában <<<< Európai nagyvárások megnézése <<<< Egyiptom/Marokkó <<< Japán, Kína, Dél-Amerika <<<< USA/Kanada/London.

2020. nov. 29. 10:13
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha nincs akkora Balaton-kultusz miért van annyi 4-5 csillagos wellness-szálloda vagy működő magánpanzió? A céges bulik novemberben-decemberben vannak, esküvő sincs minden héten. Sok hírességnek van balatoni háza.
2020. nov. 29. 10:15
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert "tengerparti jelleg" az országban máshol nincs, és alapvetően szép helyei vannak. Wellness meg panzió meg amúgy is van mindenhol is. Hírességeknek szintén van sokfelé háza, nyilván ha választani lehet akkor nem egy Borsodi romatelep mellett vesznek nyaralót.
2020. nov. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Kérdező, miért nem költözöl el?

Mondjuk az ország keleti felébe, ha az jobb szerinted, mi akadályoz ebben?

2020. dec. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!