Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Egy norvég Olaszországban?

Egy norvég Olaszországban?

Figyelt kérdés
Szerintetek ha egy norvég Olaszországba költözik mennyire lesz neki nehéz a beilleszkedés? Mennyire eltérő a két nép? Nagyon durván? Mit gondoltok?
2020. dec. 3. 15:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, hogy milyen ember.

Én magyar vagyok Olaszországban, mert már tíz éves korom óta odavágytam, a nyelvet beszéltem egy B2-es szinten, a kultúrát szeretem és érdekelt, így nekem nagyon könnyű volt beilleszkednem. Ha ugyanígy van vele, nem lesznek komolyabb problémái.

Ha pedig érdeklődés és tudás nélkül, "kényszerből" megy ki, akkor sose fog igazán beilleszkedni, ahogyan bármilyen nemzetiségű se.

Csereprogram keretében voltam Norvégiában három napig és bár nagyon más a két nép, mindkettőnél jól éreztem/érzem magamat.

24/L

2020. dec. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Azonkívül hogy majd nevetni fognak azon amikor az olaszok már nagykabátot viselnek, amikor ő még csak hosszúujjú pólót, semmi különös. Az európai népek kijönnek egymással, nincsenek óriási kultúrális különbségek, csak az adott személytől függ a beilleszkedés.
2020. dec. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!