Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Debreceniek! A városban...

Debreceniek! A városban szaladgáló román rendszámos autósok hány százaléka lehet szerintetek határon túli magyar?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert gyakran látok román rendszámos kocsikat. Biztos van aki románként csak vásárolni jön ide és egy szót nem tud magyarul (Aldiban is néha hallom), de gondolom vannak akik határon túli magyarként jönnek ide. Igazából a hozzávetőleges arányra lennék kíváncsi.

2020. dec. 4. 09:40
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
50%
2020. dec. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
90%-uk kb határon túli magyar. És igen, kva rosszul esik nekik, hogy azt hiszik sokan, hogy “na ezek a románok..” Nekem a párom (aki partiumi) által sok határon túli magyar ismerősöm van, és jó párnak közülük román a rendszáma, mivel ott kaptak jogsit, ott vettek autót, és az átiratás sem 2 Ft. Emellett vannak, akik rokonokhoz jönnek. És a maradék a román, aki átjön vásárolni, amúgy tök feleslegesen, mivel náluk minden olcsóbb szinte :D az áfa miatt.
2020. dec. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Azt én sem tudom, hogy vásárolni miért jönnek "magyarba",mivel ott a legmagasabb ÁFA is 8%(!)-kal alacsonyabb mint a magyar!!!

Nagyváradról különben sokan járnak át, mint ahogy sokan mennek Váradra Debrecenből is.

Normál esetben nagyon sokan mennek Erdélyből (is) Debrecenbe a repülőtérre, mert onnan sokkal több helyre el lehet repülni mint Nagyváradról.

2020. dec. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!