Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ki lehet kapcsoltatni a...

Ki lehet kapcsoltatni a szolgáltatónál a közüzemi szolgáltatásokat?

Figyelt kérdés
Lényeg hogy van egy albérlőm, akinek kiadtam a lakásom. Ő egy ideje nem fizet, sem rezsit, sem bérleti díjat. Meg tudom csinálni azt a szolgáltatónál, hogy elzáratom a lakásban a fűtést, a vizet és kikapcsoltatom az áramot? Úgy tudom, a villanyórát az áramszolgáltató le tudja kötni. De ezt meg tudja csinálni a szolgáltató a központi fűtéssel, gázzal és villannyal is, hogy elzárja?

2020. dec. 4. 16:44
 1/8 A kérdező kommentje:
*vízzel is
2020. dec. 4. 16:44
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Ha te vagy a tulajdonos azt hiszem megteheted.

De erre én is kíváncsi vagyok.

2020. dec. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Miért nem a szolgáltatókhoz fordulsz?

Ha jól tudom,vizet teljesen nem zárnak el. Ha távfűtés van, azt nem lehet egy lakásban kikapcsolni.

2020. dec. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem a jogi része az érdekes. Hanem hogy technikailag ki tudja e kapcsolni csak abban a lakásban a szolgáltatást.
2020. dec. 4. 17:07
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Víznél csak a nyomást csökkentik. Ha társasház, a fűtést nem kapcsolják ki egy lakásban.
2020. dec. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
A villanyt és a gázt simán ki lehet kapcsoltatni a tulajdonos kérésére.
2020. dec. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%
Kikapcsolják ha kéred. Viszont jelenleg ha lakott az ingatlan nem végeznek kikapcsolást. A hideg idő beálltával még tartozás esetén is felfüggesztették ezt a szankciót a szolgáltatók.
2020. dec. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%
Bocs, de...nem lenne egyszerűbb az albérlőt számonkérni, hogy miért nem fizeti a dolgokat? Félsz tőle vagy mi? Komolyan érdekel, hogy miért akarsz vele inkább kib*szni, mint beszélni vele.
2020. dec. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!