Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Azokat kérdezném most, akik...

Azokat kérdezném most, akik hamar elköltöztek a szüleiktől: Mi volt az oka, hogyan sikerült kivitelezni, mik voltak az akadályok és hány évesen történt ez?

Figyelt kérdés
Esetleg olyan, aki középiskola alatt lépte ezt meg?

2020. dec. 8. 22:06
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Erettsegi után 2 nappal 330 km-re költöztem a szüleimtől. Apámmal nem tudtam kijonni (alkohol problémak).


Keresztanyamhoz költöztem, aki 1 év után meghalt, így 19 évesen egy év munkatapasztalattal a saját lábamra kellett állnom.


Nem volt könnyű, segítségem sem volt, de irtora élveztem az önálló életet.


Aztán család, munka mellett egyetem, azt hiszem, jól megalltam a helyem.


Ezen gondolkodsz? El akarsz költözni?

2020. dec. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%

Az oka az volt, hogy sikerült eladni a lakásunkat jó áron, anyukám meg a városból kijjebb akart menni, én meg beljebb, illetve akkortájt lett meg az első diplomám, tehát nem kellett attól tartani, hogy még istápolni meg pénzelni kell és mellé tök fölöslegesen két háztartás költségét egy embernek, mert én nem tudom magam eltartani. 23 éves voltam akkor.


Nehézség? Az ügyinzézések úgy általában a házzal kapcsolatban: a papírmunka, a közművek bejelentése, a számlák intézése, ha szerelőt kell hívni, akkor az is, stb. Meg a háztartás vezetését nehéz volt eleinte megszokni még úgy is, hogy otthon is főztem, mostam, takarítottam...



Középiskolásként nem is értem, miért akar ilyesmit az ember. Szülőként anyagi csőd az ilyen. Amíg nincs saját normális kereseted, szerintem teljesen fölösleges két otthon költségével terhelni a szüleid. Kivéve pl ha az ember kollégista.

2020. dec. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%

17 évesen, igazából akkor meg nem is állt szándékomban "elköltözni" és valószínűleg soha nem is gondoltam volna, hogy épp "elköltözök"...

16 évesen kimaradtam a suliból, addig voltam tankötelezett, 17 évesen pedig lehetőségem lett egy ismerős asztalosműhelyébe kimenni dolgozni németországba.

Ingyen szálás, napi 2×kaját állt a cég, gondoltam spórolok kicsit, aztán jövök haza... hát ottragadtam 1evre, akkor gondoltam maradok mégegyet, aztán hazajövök, és szép lassan 10 lett belőle.

2020. dec. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen költöztem el.

Elmentem dolgozni, albérletbe költöztem.

Ennek lassan 20 éve, akkor még inkább megfizethető volt egy albérlet.

Az oka semmi különös, őnállóságra vágytam, mint szerintem a legtöbb 18 éves lány.

2020. dec. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
18 évesen másik országba költöztem, ott végeztem egyetemet aztán 4 év után hazajöttem, de külön élek a szüleimtől. Nem azért mentem olyan messzire, mert nem jöttem ki a szüleimmel, hanem mert egyszerűen így adódott. Egyébként nem bántam meg, hogy ilyen korán elköltüztem mert úgyérzem, így sikerült felnőtté válnom.
2020. dec. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!