Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ezt hogyan tudták megtenni?

Ezt hogyan tudták megtenni?

Figyelt kérdés

Olyan helyen lakom, ahol a kerteket nem lehet lebetonozni és a házak külső falait is csak fehérre lehet festeni (önkormányzati szabályozás), cserébe nagyon békés a környék és relatív olcsón is lehet hozzájutni kertes házakhoz. Van több tiltás is, de ezek lesznek most lényegesek.


Az egyik utcalakó fogta és lefestette világos-sárgára a házát, sőt letérköveztette az udvarának egy részét, betonozott autóbejáróval.


Ez tavaly nyáron volt. Azóta még csak büntetést sem kaptak, sőt, hivatalos szervek is biztos vagyok benne, hogy látták ezt az állapotot, mert ünnepekkor mindig rendőri készenlét van a környéken és hát ahhoz eléggé kirívó így a telek, hogy ne tűnjön fel.


A kérdésem az, hogy ezt hogyan tudták megtenni? Az egész város ismeri ezt a környéket, tud róla, hogy önkormányzati szabályozás van az utcaképre, mégis mindenki sz.ik rá, mert még egy büntetőcédulát sem kaptak az ott lakók. A kivitelezők is biztos vagyok benne, hogy tudtak a szabályozásról, mégis lefestették, lebetonozták a kertet.


Kié a felelősség? Kit lehet feljelenteni és kinek? A kivitelezőket vagy az ott lakókat lehet ilyenkor feljelenteni?


Félreértés ne essék, nem arról van szó, hogy csúnyán csinálták volna meg és mindenki jóban van velük, de mégis úgy gondolom, hogy ez méltatlan, mert ennyi erővel én is ezerszer átalakítottam már volna a telkemet, mégsem tettem, mert tiszteletben tartom a szabályozást.



2020. dec. 12. 16:57
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Alakítsd át a telket, ha szeretnéd. Ha nem kapott büntetést, akkor nem ellenőrzik. Kit érdekel milyen színű a házad vagy le van e betonozva a telken egy rész.
2020. dec. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Magyarorszag annyira korrupt, hogy egesz szepen felzarkozott Afrikahoz. Ilyenkor nem arrol van szo, hogy buntetes jarna, hanem vissza kellene allitani az eredeti allapotot. Hacsak nem veletlen hanyasag, inkabb az van mogotte, hogy nem mindenkire vonatkoznak a szabalyok.

Santorini se ugy nez ki, mint a roman kacsalabonforgo falu, es addig jo.

2020. dec. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha elkezdesz feljelentgetni, ki fognak utálni arról a környékről. A vidékiek összetartanak. Rokonom ugyanezt csinálja, odaköltözik egy vidéki közösségbe, észrevesz valami korrupciót, feljelentést tesz, erre elkezdik megmérgezni az állatait stb. Maradj nyugton, máskülönben majd menekülhetsz onnan, olyanokat fognak veled csinálni...
2020. dec. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#3 Ettől tartok én is. De most hallottam, hogy jövő nyáron tele akarják majd rakni tujákkal a kaput is, hogy ne lássanak be kintről... Ez megint ütközik a szabályozással. Egy történelmi területről van szó könyörgöm, nem rombolhatják csak úgy le az utcaképet. Én úgy érzem, hogy valamit tennem kell, de nem tudom kihez kellene fordulni és úgy, hogy anonym maradjak, mert rosszban sem szeretnék lenni velük.


#1 Trollok, kíméljetek!

2020. dec. 12. 17:09
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Lol ember nyugi már, ennyire zavar az egyetlen nem fehér falú ház a környéken vagy mi? Fesd át te is a tiedet, amíg nem ilyen ízléstelen neonzöld meg jól van megcsinálva, kinek árt az?
2020. dec. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem maradsz anonim. Készülj a menekülésre, ha beleköpsz a helyi nagyúr levesébe. Ki fog derülni, hogy jó politikai vagy üzleti kapcsolatai vannak, azért engedhet meg magának mindent, és akkor jaj neked. De még ahova elköltözöl, onnan is visszaérdeklődnek a korábbi helyedre, szóval húzogasd csak az oroszlán bajszát, aztán írsz majd ide, hogy te nem érted, mért üldöznek téged.
2020. dec. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem trollkodásból írtam.

#1

2020. dec. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%
Milyen falu ez, hogy az utca képet egy fajta módon kell hagyni?
2020. dec. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%
Hollókő talán?
2020. dec. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#3


A rokonod államait sajnálom,viszont a rokonod is elnyugodhatna egy kicsit !

2021. máj. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!