Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért van az hogy Amerikában...

Miért van az hogy Amerikában a szomszédok a legjobb barátaik egymásnak, idehaza pedig a szomszédok egymás gyűlöltjei?

Figyelt kérdés
Kivétel van
2021. jan. 4. 12:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

De jó kérdés. :D Én éltem Amerikában, két bérelt lakásban és egy családi házban. A lakásokban fogalmam nem volt kik laknak a szomszédomban. Mindenki köszönt mindenkinek, de a távolságtartás megvolt. A családi házas övezet olyasmi volt, mint amiben itthon nőttem fel. Nincs különösebb kapcsolat, de azért néhány kedves mondat, alapvető egymásra figyelés és boltban felismerés megvolt. A gyerekek azért összehozták az embereket úgy láttam, de szerintem sokszor ez itthon is pont ugyanígy van.

Itthon a saját lakásunkban élünk. A társasházban sok a korunkbéli, 3 fiatal párral is jóban vagyunk, nagyjából Jóbarátok feelingben élünk, annyi a különbség, hogy mi azért kopogunk mielőtt berontunk a másikhoz. :)

Szóval te azt látod, én meg személyes tapasztalat alapján ezt. Kinek van igaza? :)

2021. jan. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez marhasag. Nekunk Magyarorszagon csak 1 szomszeddal volt gond mert lopott tolunk de mar nem el. A tobbi szomszed normalis, egyik neha at is hivja anyamat kavezni es ha kell segitenek egymasnak.

Amerikaban van olyan hogy nem is ismered a szomszedodat. Mi mikor apartmanban laktunk akkor egyik se jott oda bemutatkozni, sot a legtobb nem is koszont.

Most mar sajat hazban lakunk de itt is van olyan aki csak koszon ha lat de nem ismerjuk, 2 szomszed van aki bemutatkozott, a mellettunk levoek rendesek.

Itt is van akinek konfliktusa van a szomszedjaval mert pl tul hangos, kulonosen tarsashazban vagy jaratja a motort, autot a haz elott, hangos party van nala, stb

2021. jan. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%
Mert a Vezír mit sulykol az ember képébe a plakátjaival? Ellenség, harc, és társait. Így nincs mit csodálkozni, hogy ez megy.
2021. jan. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Persze filmekben hasonlo. Tudnek peldat mondani kulfoldrol, Angliaban eddig mindig joban voltam a szomszedokkal, de idobe telt. 2 szomszedbol altalaban csak az egyikkel volt tobb, mint koszones. De ott pl vittunk at egymasnak etelt, ha tobbet sutottunk, foztunk, illetve adtunk egymasnak termesmagokat pl, segitettunk fat vagni. Ha kerti sutogetes volt, akkor a keritesen nyujtottunk at nekik kajat, oda-vissza mukodik.
2021. jan. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!