Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kötözködő szomszéd ellen mit...

Kötözködő szomszéd ellen mit tehetnénk ?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Lehet nem jó témakörbe írok...

10 emeletes panel 4.szintjén lakunk.

Az alattunk lévő minden hülyeségért szól.


Pl mikor volt kutyánk labdáztunk vele, feljött. Ebben igazat adtunk neki. Innentől csak lent játszottunk. Még ugatás elleni nyakörvet is vettünk neki, hogy ha nem vagyunk itthon, akkor ne ugasson.

3 hónapja nincs kutyánk, (nem a szomszéd miatt, hanem sajnos elpusztult), azóta alig vagyunk itthon.


Decemberbe raktunk ki a fára műanyag üvegből madáretetőt és feljött, hogy szedjük le, mert ha jön a vihar betöri az ablakot... közösképviselőtől kaptunk engedélyt, hogy kirakjuk....


Egyik este már aludtam fél10kor nagy kopogásra keltem fel, hogy valaki nagyon kopog .. lusta voltam felkelni.

Ma jön a duguláselhárító és lement édesanyám szólni, hogy zörgés lesz.

Erre elkezdett hepciáskodni a nő, hogy már egész héten feljárt este, mert hogy mi vasgolyókat dobálunk este meg zörgünk mindennap.

Mikor 9 fele mi már alszunk.


Régebben is volt egy olyan eset, hogy édesanyám aludt, mert éjszakás volt és feljött, hogy ne zörögjünk. Mondtam neki, hogy alszik... nem zörgünk.. de hogy akkor is fejezzem be 😅


Én folyamat felkelek a gyereke sírására, és sose megyek le, mivel ez a panellel járó probléma, hogy mindent hallunk, plusz 2 emelettel feljebb egy kisgyerek rohangál este 8-9 között, szerintem azt hallhatja.


És azt mondta, hogy kezd nála betelni a pohár, hogy hangoskodunk.. de nem hallgatunk hangosan zenét, nem beszélgetünk hangosan.. semmi... maximum, ha épp kiesik valami a kezemből...sose takarítunk este... főzni se... de hogy csendháborítást köcetünk el és megütjük a bokánk...


Sose volt gondunk egy szomszéddal sem... sose.. pedig körülöttünk idősebbek laknak...


Mit tudnék tenni? A normális beszélgetés nem játszik, mert elviselhetetlenül bunkó a nő...


Már fogalmazni se tudok rendesen, mert tiszta ideg vagyok és egyenlőre nem opció az, hogy elköltözzünk.



2021. jan. 25. 10:22
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Legközelebb, ha kopog, beélesíted a telefonod videó felvételre. Ajtót nyitsz és közlöd vele, ezt a beszélgetést felveszed és utána feljelented zaklatásért.
2021. jan. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
A járkálás-kopogás-csapkodás még ha finoman is történik, a panel hangvezető tulajdonságai miatt az alattad lévő lakót zavarhatja. Bár ha valaki nagyon figyel erre, akkor nem hiszem hogy probléma lehetne. Nem fapapucsban járkál, nem csapkodja az ágyneműtartót ágyazáskor, nem ugrál, nem labdázik stb.
2021. jan. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
17%
Én felvenném vele a harcot nincs jobb dolga mert már öreg. És ha legközelebb lesz közös gyűlés akkor szólnék a többi lakóinak hogy milyen.
2021. jan. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Gondoltam arra is, hogy jelzem a közösképviselőnek.

Mert már ott tartok, hogy egyszerűen nem tudok kedves lenni már és lehet én se tudnék normális hangnembe beszélni vele.

Alpári stílusa van.. remélem mikor nagyobb lesz a gyerek, ő hozzájuk is felmennek panaszkodni :)

2021. jan. 25. 11:04
 5/8 anonim ***** válasza:
98%
Nekem a következő dolog vált. Mikor átjött a szomszéd mert kutyaugatást hallott tőlem (nincs is háziállatom), mondtam neki, hogy hívja ki a rendőröket. Kihívta őket és a rendőrök kijöttek. Mivel a lakásban látták, hogy nincs kutya ezért az alattunk lakó nénit letolták, mert feleslegesen hívta ki őket. Még egy ilyen és pénzbüntetés lesz mondták neki.
2021. jan. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%

Szomszédod bolond. Nekem is volt egy öreg kötekedős szomszédom, én meguntam és megmondtam ha még egyszer hozzám szól kitépem a nyelvét. Bolondok ellen csak az agresszívítás jön be.


A közös képviselő sajnos nem rendőr, nem nagyon tud mit csinálni.

2021. jan. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ugye tegnap szóltunk neki, hogy zörgés lesz.

És mikor elkezdte a szaki a duguláselhárítást, felrongyolt, hogy nézzük meg mekkora zaj van.

Én meg megmondtam neki, hogy lett szólva és ha mégegyszer feljön feljelentem zaklatásért, illetve nem vagyok köteles ajtót nyitni és rácsuktam az ajtót 😅

2021. jan. 26. 05:41
 8/8 anonim ***** válasza:
76%
Gyuljunk ossze(ha budapesten elsz) tobben es mondjuk meg,h mi vagyunk a csaladtagjaid es orditsuk le a fejuket stb .......
2021. jan. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!