Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Egyedül lakni vagy lakótárssal?

Egyedül lakni vagy lakótárssal?

Figyelt kérdés

Nem idén de később megyek egyetenre és ezen gondolkodom...


A szüleimmel élek szóval soha nem laktam egyedül, és van pár ismerősöm (aki esetleg ugyanarra az egyetemre menne) aki nyitott arra, hogy együtt béreljünk lakást.


Viszont arra is gondoltam, hogy jó lehet, hogy nem kell senkihez alkalmazkodni stb. Viszont nem biztos, hogy mindig jó egyedül...


Szóval nem tudom, a pénz nem gond mind a kettő lehetőség nyitott.


Tudnátok tanácsokat adni vagy megmondani, hogy ti mit gondoltok?


Előre köszönöm a válaszokat



2021. jan. 30. 18:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Én legszívesebben egy vagy két lakótárssal laknék együtt albérletben, és elsősorban olyanokkal, akikkel hasonló az életvitelünk vagy esetleg még kifejezetten jól ki is jövünk. Semmiképpen sem szeretnék egyedül lakni (kipróbáltam, de nekem nagyon nem jött be), viszont nekem szükségem van saját térre, hogy picit el tudjak vonulni egyedül, kényelmesen elférjek és legyen privát szférám (voltam kolis is, két szobatárssal és még három blokktárssal, ez például már kicsit zavart). Egy/két lakótárssal lenne társaságom, de mégsem egymás nyakán élnénk. Szerintem, ha van saját szobád és csak a közös helyiségeken kell osztozkodni, akkor az még nem igényel túl nagy alkalmazkodást vagy kényelmetlenséget.
2021. jan. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Tíz évig albérleteztem random idegen emberekkel, másod- harmadmagammal, borzasztó volt, kösz soha többet.
2021. jan. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Én az egyedül élést választanám, de én szeretek is egyedül lenni. De ha társasági ember vagy, akkor egy idő után magányos érzést kelthet.

Lakótársakkal csak úgy élnék, hogy mindenkinek van külön szobája és elég nagy a tér.

2021. jan. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Kulonbejaratu szobakkal valassz lakast. A lakotarsak jo tarsasag.

Ha egyedul akarsz lenni,bezarkozol a szobadba.

2021. jan. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Egyetem első pár évében szerintem teljesen vállalható dolog a lakótárs és anyagilag sem mindegy a dolog. Na meg egyetemistaként a kollégisták 2-4 fős szobákban laknak, ahhoz képest egy albérlet még mindig nagy előrelépés.


Egyetem vége felé, amikor már munka, meg saját élet az első, akkor lehet elmennék az önálló albérlet irányba.

2021. jan. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemre én a lakótársakkal opciót választanám. Jobb ha van élet az albérletben, és érdemes megtapasztalni legalább egyszer. De ha nem tetszik, bármikor válthatsz. Egyetemi éveim elején évente váltogattam albérletet. Kollégiumban is laktam, az volt a legjobb mind közül.
2021. jan. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó lakótársat fogsz ki, akkor sokkal jobb, mint egyedül, ha viszont rosszat, az nagyon kellemetlen tud lenni.
2021. jan. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemre lakótárssal, mert kevesebb munkával tudsz az albérletben maradni. Így több időd marad munka mellett tanulni+pihenni+szórakozni.
2021. jan. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Lakótárs, de külön szobával. Ha egyedül lennék nem biztos hogy biztonságban érezném magam. Max három ember akit el tudnék magam körül viselni, ha külön szobába lennék velük, és hasonló ritmusunk lenne. De az úgy nagyon maximum
2021. febr. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%

Amúgy egyetem elején érdemes átgondolni, nem-e tudnak a szülők lakást vásárolni. Sok ismerősömnek vettek lakást, és a hitel törlesztőjét gyakorlatilag teljes egészében állta a másik bérlő.


Nyilván benne van, hogy amikor én voltam egyetemen a béka segge alatt voltak a lakásárak.

2021. febr. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!