Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Debrecenből Pestre költözés?

Debrecenből Pestre költözés?

Figyelt kérdés

Megéri?


Sok évig éltem Debrecenben, de lassan végzek az egyetemen és döntenem kell. Két nagyon nyomós oka van, amiért költözésen gondolkodom.


Az egyik, hogy egy elég specifikus területen lesz diplomám, Debrecenben alig-alig akad ilyen állás. Pesten ellenben lenne bőven munkalehetőség, folyamatosan látom neten. Mivel nem akarok pályaelhagyó lenni, így ez nálam fontos szempont.


A másik dolog, hogy Debrecen már komfortzóna. Hiányzik a pezsgés, az új emberek, a szórakozási lehetőségek, a kulturális programok stb stb..


Ami miatt hezitálok az az, hogy beleolvastam különböző fórumokba és sokan írják, hogy megbánták, hogy elköltöztek, főleg ahogy közeledik a családalapítás időpontja. Konkrét okokat viszont nem nagyon láttam azon kívül, hogy Pesten több a hajléktalan...


Van itt olyan, aki Debrecenből Pestre költözött és úgy érzi, hogy jó döntést hozott? Ellenvéleményeket is szívesen olvasnék, csak légyszi indokoljátok is meg, hogy miért bántátok meg.



2021. jan. 31. 14:12
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
4 ismerősöm is van, akik egyetem után Debrecenből Pestre jöttek. Mind családos emberek most már. Szerintem elvannak itt. :)
2021. jan. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Az a helyzet, hogy mindenkinek teljesen mas a benyomasa Budapestrol, mivel nem vagyunk egyformak. Tehat hiaba olvasod, hogy Pistikenek nem jott be, attol meg veled nem biztos, hogy igy lesz. En 20 evesen koltoztem Budapestre a parommal, (4eve), mara mar booveeen kibuliztam magam, meg is untam, pedig en is szinte emiatt meg munka miatt koltoztem ide. Kozben ossze is hazasodtunk, lassan tervezzuk a csaladot, azonban egyszeruen muszaj lesz innen elkoltoznunk, mert nem tudunk elheto, nyugodt kornyeken normalis meretu lakast venni, az albizast meg hanyagolnank, 4 ev alatt annyi sztorim van, hogy konyvet lehetne irni az alberletekkel es a “kedves” tulajokkal kapcsolatban. Talan meg is csinalom :D

Na, de a lenyeg a lenyeg: minden attol fugg szerintem, hogy hol laksz. Mi most jelenleg a belvarosban, mar erzem, hogy nagyon sok, meg igyis, hogy most picit csendesebb idoszak van. Sok a beton, keves a zold, nagy a forgalom,tomegnyomor van a boltokban, tokmindegy mikor mesz, zsufoltak a buszok, villamosok, ha egy jot akarunk setalni a termeszetben, ahhoz sokat is kell utazni, stb. Es sajnos jelenleg a tarsashazban eleg sok a nem tul kedves lako, akik sokat buliznak hetkoznap is, ordibalnak, erkelyrol lehugyoznak, tehat jelenleg most eleg kenyelmetlen itt elni. Azonban mi maradnank hosszutavon is, ha szep es nyugodt kornyeken tudnank venni lakast, de igy nem.

2021. jan. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek!


2# válaszoló, azt még elárulod melyik városba terveztek költözni?

2021. jan. 31. 16:54
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

5 éve költöztem Pestre Debrecenből, pontosan azon okok miatt amiket leírtál.

Albérlet, azután lett munkahely is.

Egyik sem az álmaim netovábbja, de legalább volt.

Jártam bulizgatni - egyedül.

Aztán összejöttem egy szintén debreceni lánnyal, akivel pár hónap után - gazdaságosabb így! - felkiáltással összeköltöztünk.

Meló, továbbképzés, vásárlás, utazás - és másnap ugyanez.

Észre vettük, hogy egy dekával nem járunk többet színházba, moziba, buliba és sehova, mert gyűjteni kell esküvőre, lakásra.

A munkahelyi előmeneteleink meg sem mozdultak, mert mindig előkerült valami régi pesti, budai ismerős, osztálytárs, csókos, akik simán kapták a jobb helyet, és a béremelést... Mi beálltunk a sorba, de a sor az Istennek nem akart fogyni, mert itt az igazi tőke, a kapcsolati tőke!!! Senkit sem érdekel hogy mennyit képezted magad: egy telefon, és már ketten vannak előtted!

Nincs igazán baráti kapcsolatunk, és a "nagyvárosi életből" a magas albérlet-árat érezzük csak.

Közben az otthon maradt évfolyamtársaim már lakást vettek - és semmivel nem buliznak kevesebbet!

A minap olvastam, hogy egy új, a szakmámba vágó üzem építése folyik Debrecenben.

Érdeklődni kezdtem, és tárt karokkal fognak várni - előjelentkezéseknek nagyon örülnek. Úgyhogy egy fél éven belül itt hagyjuk Budapestet - és ezt inkább várjuk, mint sajnáljuk.

A szülői háznál bővel elférünk, a megtakarításból befizetünk egy szuper lakásra, ahova egy éven belül be lehet költözni.

Ezzel lezárjuk az álomnak indult szürke valóságot.

Mi így jártunk. Nem tudom, hogy ez mennyire tipikus, vagy nem, de leírtam a mi esetünket is, hátha tudod használni. Mai eszemmel ki nem mozdultam volna Debrecenből, bár lehet hogy akkor soha nem ismertem volna meg a kedvesemet. A szülőkkel madarat lehet fogatni mióta tudják hogy hazaköltözünk!

2021. jan. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
90%
Én ugyan csak Debrecen laktam pár évet, de azt el tudom mondani, hogy családalapítás céljából jó, mert az egész (kivétel nyilván a nagyon pici belváros) olyan, mint egy hatalmas kertváros (vagy mint egy nagyon nagy falu). Ezáltal nyilván van előnye és hátránya is. Anno két évet a belvárosban laktam és pl. este nyolc körül már alig voltak emberek az utcán. Most faluban lakok, de főút mellett, itt nagyobb a zaj, mint Debrecen belvárosában, négysávos út mellett volt. :D Nekem ezek a dolgok, plusz a város sótlansága, kvázi "karaktertelensége" nem tetszett. Persze Budapestnek is vannak kertvárosi részei, ahol kényelmesebb lehet az élet családos szempontból. Megpróbálni meg lehet, maximum visszaköltözöl. Bocsi a belekotyogásért, mint nem "Debrecenből Pestre költözött", de gondoltam, leírom.
2021. febr. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező hogyan alakult a sorsod?
2022. márc. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Azóta felköltöztem én is, és nagyon boldog vagyok, hogy meghoztam ezt a döntést. Egy jóideig eszem ágában sincs elköltözni innen.


Az albérlet árak közt nem látok sok különbséget (nem azért, mert Pest olyan olcsó lenne, hanem mert Debrecen irreálisan drága ilyen szempontból). Egyedül a szolgáltatások kerülnek többe, de ezek ugye opcionálisak.


Állást pedig találtam szakmán belül.


Szóval minden jól alakult, köszönöm a kérdésed! :)

2022. ápr. 28. 21:48
 8/9 anonim ***** válasza:

Értem.

Azt mondják többen hogy az élelem olcsóbb mint például Hajdúszoboszlón. Ez mennyire reális?

2022. ápr. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Több évig éltem ott is, szóval azt kell mondjam, hogy abszolút igaz. (Szoboszlón mondjuk a turisták miatt teljesen el vannak szállva az árak minden tekintetben.)

2022. máj. 9. 21:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!