Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért akar a legtöbb fiatal...

Miért akar a legtöbb fiatal Budapestre költözni?

Figyelt kérdés
Én azt hallottam, hogy ott egy meghirdetett irodai munkára sokszor 100-200 önéletrajz is érkezik, akkor meg miért akar mindenki odamenni? Ráadásul a lakhatási költségek is nagyon magasak. 110.000 alatt csak szoba van, és egy normális lakás is minimum 30 millió ft.

2021. febr. 1. 17:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja, viszont van munkalehetőség (már amennyi), amiből a magasabb lakhatási költséget ki lehet fizetni.


Bivalybasznádon hol tudnék dolgozni? Hiába olcsó az albérlet...

2021. febr. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem csak ez a két véglet létezik.
2021. febr. 1. 17:14
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Engem az motivál, hogy odaköltözzek akár, hogy ott azért nagyobb a nyüzsgés, több a szórakozási lehetőség, több embert tudok megismerni, szerintem sok gyönyörű környék van Budapesten és még sorolhatnám.

Most egy nagy megyeszékhelyi városban élek születésem óta és már úgy érzem kicsit "kinőttem", minden helyet ismerek stb.


Talán miután befejeztem az egyetemet én is odaköltözök :)


20/L

2021. febr. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Mert ott van a legtöbb lehetőséged bármire. És nem csak a munka miatt költöznek oda, sok más tényező van ami nekik szimpatikus. Miért baj az, ha a fiatalokat a főváros vonzza?
2021. febr. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

Ugyanaz motivál mint a 3. választ.

23/F

2021. febr. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%
En inkabb menekulnek innen. 2 eve lakok budapesten. Soha tobbet! Nagyon varom mar,hogy vegre elkoltozhessek innen. Borzadaly az egesz!
2021. febr. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Laktál már az isten háta mögött, például Szombathelyen vagy Kazincbarcikán? Ha igen akkor tudod a választ.
2021. febr. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Egerben lakom, és túlzás, hogy ez egy Isten háta mögötti hely lenne. Itt is megtalálható minden, ami Pesten is: Lidl, Penny, Tesco, CBA, Spar, Coop, Reál, pláza is van, H&M, C&A, Hervis, Decathlon, Libri,..., éttermek, bárok, strand, belvárosi sétálóutcák, és ami a legfontosabb: itt egy állásra nincs 100-200 jelentkező, ahogy az Pesten lenni szokott.
2021. febr. 3. 20:54
 9/12 A kérdező kommentje:
Szóval munkát is könnyebben talál az ember
2021. febr. 3. 20:59
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 150 ezres városban éltem előtte, és nagyon nehéz volt munkahelyet találnom, fele annyit sem keresve, mint utána Budapesten, és előrelépési lehetőségek sem voltam. Diplomás munkakörökben teljesen más területeken is ugyanez volt.


Pláza, bevásárlóközpont persze volt. Csak a munkahelyeken kívül még nem volt kultúra, a kettő színház ami volt, vagy tetszett, vagy nem, leginkább nem, mert mindig csak ugyanazokat a klasszikus darabokat játszották ugyanúgy. Budapesten meg ízlés szerint válogathatok, ugyanez art mozikból is.

2021. febr. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!