Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Egy kertes háznál, ahol van...

Egy kertes háznál, ahol van egy fél méteres járda a hazunktol, oda tehet bármit a szomszéd?

Figyelt kérdés
A mi esetünkben a szomszéd elhatározta hogy a kutyahazat ráteszi a járdára ami az ő udvarában van, de konkrétan a házunk mellett. A probléma az az, hogy a kutya szeret ásni és elég sok gödröt ásott már és ha esik az eső, azok a gödrök feltöltődnek vízzel. Próbáltuk beszélni a szomszéddal erről, de fafejű és nem hajlandó arrébb rakni, mert ő biztos benne hogy az az ő területén van. Van valami törvény erre, hogy elhelyezze a kutyaházat?

2021. márc. 29. 16:19
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Tehát az ő telkén belül van?

A saját telkére rakhat kutyaházat bárhova.

2021. márc. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, csak hozzáér a mi házunk oldalához.
2021. márc. 29. 16:23
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem, nem tehet oda semmit ami a Te házadban kárt tesz... nah már most a kutyaház amiben lakik kutya is, ami ugat, vécézik, ás, stb. az elég káros a házadra...


Mikor én ide költöztem a faluba, a szomszéd azonnal szólt, hogy azokat a fákat vágjam ki ami az Ő házára rálóg, kicsi meggyfák voltak, azon kívül pedig volt több baromi nagy akác fa is amik a tetőjére vtak veszélyesek, ki vágtam őket kérdés nélkül...


Idén még gyomirtózni is elkezdtem a háza falánál, hogy ne baxxa a kasza a vakolatát...


Sztem ez így tiszta sor

2021. márc. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
Hogyhogy nincs kerítés a két telek között?
2021. márc. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
4-es, nem tudom Te merre fele laksz, de általában a kertes házaknál a házak mindig a telek szèlèn vannak ès a ház fala maga a mezsgye is...
2021. márc. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Agglomerációban lakom, kertváros, kertes házak. MINDEN telek között kerítés van, kivéve az ikerházaknál, de ott meg összeér a ház két fele, ergo nem lehet a kettő közé tenni semmit. Továbbá van bőven vidéki, nagyon kis falusi rokonságom: ott is van kerítés a telkek között.

Az esetek többségében még az is szabályozva van, hogy a kerítéstől hány métert kell szabadon hagyni. Úgyhogy általában pont nem úgy van, ahogy te írod. Manapság már nem lehet utcafrontra sem építkezni, ahogy még régebbi kertvárosi részeken lehet látni.

Nyilván a régen épített, még lakható - pláne lakott - épületeket nem bontatják le új szabályozások miatt, de azt nem tudhatjuk, hogy mikori építésű házakról van szó.

Azt viszont nem tartom elképzelhetőnek, hogy valaki a házát annyira a telekhatárra építette, hogy közvetlenül a háza fala mellett már a szomszéd telke legyen. Persze lehet, hogy van ilyen, én valószínűleg nem költöznék ilyen házba.

A kérdező meg forduljon a jegyzőhöz, ott érdemes ilyenekkel kapcsolatban érdeklődni, mert a helyi önkormányzati rendeleteket is figyelembe kell venni. Itt random emberek a helyi jellegzetességek ismerete nélkül nyilván nem fognak tudnak releváns tanácsot adni. Ahogyan én sem tettem, csak megjegyeztem, hogy NEKEM furcsa, hogy nincs kerítés, mert számomra ez eidens.

2021. márc. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kèpzeld el, nálunk a faluban meg úgy vannak a házak, hogy az egyik fal az telek határ is egyben, èn is ilyen házban lakom... Mikor ide költöztem akkor azzal kezdtem, hogy azokat a fákat amik kárt tehettek a szomszèd házában, kivágtam...


Szval ha hasonló felèpítèsű faluban lakik a kèrdező, akkor a szomszèd jogtalanul rakta a kutyát a ház fala mellè...

2021. márc. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Azt viszont nem tartom elképzelhetőnek, hogy valaki a házát annyira a telekhatárra építette, hogy közvetlenül a háza fala mellett már a szomszéd telke legyen."


Pedig ez tök mindennapos, szüleim is ilyen helyen élnek, a ház egyik fala egyben a telekhatár.

Miért ne lenne ilyen?

2021. márc. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, sztem is sok helyen így van...


Erre amúgy külön szabályok vonatkoznak, a szomszéd felöli oldalon minimum 2 méter magasan lehet csak ablak illetve parapet arra nem nézhet...


Ha van olyan építményed ami a telekhatáron van és féloldalas tető van rajta, a tető nem lejthet a szomszéd telekre...

2021. márc. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Le kell fotózni (ha tudod) és jelenteni a jegyzőnek.

Kerítés 30 cm (vagy 1m? Már elfelejtettem) körzetében fát se ültethet, nemhogy a házadnak rakja a kutyaházat...

Én így bontattam el a szomszéd tyúkólját.

2021. márc. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!