Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Normális vagy én fújom fel?

Normális vagy én fújom fel?

Figyelt kérdés

Van egy szomszédom aki pár hónapja költözött ide a házba. Mostanában többször átcsenget hozzám kérni valamit, ami neki èpp nincs otthon (főzős/háztartás dolgok). Eddig egyszer sem mutatkozott be, de még csak köszönni sem köszönt egy helót akárhányszor csengetett. Ha nem várom meg amíg elmegy akkor azt sem tudom meg melyik lakásban lakik. Én nem tudom mi okból viselkedik így, én ha úgy adódna, hogy át kell mennem egy “idegenhez” akkor úgy kezdem hogy “Szia, xy vagyok (...) és a végén is megköszönném a segítséget akkor is ha épp nem tud segíteni.” Ő meg csak elmondja amit akar és utána sarkonfordul egy “hát jó”-val. Semmi konfliktus nincs közöttünk korábbról sem, mint említettem nem rég lakik itt eddig nem is tudtam a létezéséről. Legközelebb ha jön gondoltam megkérdezem a nevét, csak nem tudom hogyan. Amikor én bemutatkoztam neki nem vette a lapot és nem viszonozta. Nem érdekelne különösebben ha nem jött volna többször. Ezt az egészet én fújom fel és manapság ez a normális hogy nem köszönünk a másiknak? Számomra ezek annyira alap dolgok...

Nem kötekedni szeretnék a kérdésemmel, csak érdekel nálatok ez hogy megy.

Köszönöm annak aki válaszol! Szép napot!


2021. márc. 31. 14:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Manapság sok ilyen bumburnyák létezik. Én a helyedben legközelebb mikor jön mondanám neki, hogy ha már ennyiszer átcsengetett hozzád, akkor csak megkérdeznéd ki ő és melyik lakásban lakik. Szerintem nem normális ez a viselkedés egyáltalán.
2021. márc. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Szia! Szerintem ha következőnek jön akkor szólj neki, hogy azért ne egyből a követelőzés legyen hanem kicsit legyen udvariasabb. Nyílvan ne így mond neki de ez legyen a lényeg. Nekünk is volt ilyen csak nem követelőzött hanem feljött egy szó nélkül hogy hangosak vagyunk úgy hogy ez nem is volt igaz, köszönni sem volt képes, mi mindig figyeltünk hogy ne zavarjuk az alattunk lévőket. Mikor legutóbb feljött mondtuk neki udvariasan, kedvesen hogy ne jöjjön fel ilyen sűrűn és hogy igyekszünk, és szóltunk hogy nem vagyunk hangosak azóta sem jött:D de ez azért más helyzet
2021. márc. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönés lenne szerintem is a legalapabb dolog ha átmegy valakihez.

Köszönöm szépen a válaszaitokat!:)

2021. márc. 31. 16:10
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen nem veszi észre, hogy gáz a viselkedése, vagy csak simán tesz rá magasból. Küld el a francba és semmit se adj neki, mert egy társadalmi pióca. Volt ilyen szomszédunk, az is teljesen természetesnek vette (sőt, szinte már alanyi jogon jár neki szerinte), hogy hozzánk jár tarhálni. Az ilyentől megugrik a vérnyomásom, nem viselem el.
2021. márc. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ma is próbálkozott...nem nyitottam ajtót a csengőt persze nyomta ezerrel...
2021. ápr. 1. 17:49
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Nekem is volt ilyen pénzt kért, kaját a boltból .egy ideig adtam ,de mivel nagyon rám szállt ezért a csengőt ki igtatam utána nyugi lett.
2021. ápr. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Lassan én is ott tartok...már botmixertől kezdve wifikódig minden kellene neki...
2021. ápr. 3. 09:33
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ez úgy megy, hogyha ennyire nem képes, akkor hagyjon békén.

Meg úgy alapból, a 3. megjelenésekor közölném vele, hogy szálljon le rólam, mert nekem is van életem.


A problémáit meg oldja meg maga.

2021. ápr. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Azért, ha nyomná a csengőt mint állat és nem menne el, elég hamar felhívnám a Polizeit, és akkor megnézheti magát.


Nem Mo-n élek, úgyhogy simán kijönnének zaklatás miatt és a kedves zsomszéd kapná is a büntetést.

2021. ápr. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Itthon sajnos még neki adna igazat a rendőr hogy szegeny szomszed csak segitseget kert . Nem erdekelne hogy mar 20adjara jon :D
2021. ápr. 5. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!