Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen Budapest 21. kerülete?...

Milyen Budapest 21. kerülete? Tudnátok róla mesélni?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 25. 23:35
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Melyik részére vagy kíváncsi? Mert nagyon nem mindegy. Vannak szép, nyugis részei, sok zölddel, szép terekkel, minden felújítva, stb. És vannak gázosabb részei, sötét alakokkal..
2021. ápr. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Budapest XXI. kerülete: másik nevén Csepel, a főváros egyik legváltozatosabb területe, amely egyaránt rendelkezik kertvárosias, falusias, vízparti, illetve lakótelepi és ipari városrészekkel. Az egyetlen kerület, amely a Csepel-szigeten fekszik, így nem tartozik a történelmi Budához és Pesthez sem.



Teljes népesség

76 092 fő (2019. jan. 1.)[5] +/-

Rangsorban

11.

Népsűrűség

2987 fő/km²

Földrajzi adatok

Tszf. magasság

97-103 m

Terület

25,75 km²

Távolság a központtól

3,5 km

2021. ápr. 26. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%
Én 1 évig laktam Csepel-Szabótelepen, 10 emeletes panelban. 8-10 perc sétára a Szent Imre tértől, ahol a HÉV megáll. Onnan 10 perc a Boráros. Nem lenne rossz környék egyébként, a Szent Imre téri park például kifejezetten szép, de elég sok a cickány és folyton az utcán lebzselnek. A mi házunkban is voltak, konkrétan alattunk és minden túlzás nélkül mondhatom, hogy szétbarmolták a nyugalmunkat, miattuk döntöttünk végül a költözés mellett. Több bolt van a környéken (Tesco, Spar, Aldi, Lidl, Penny), és a közlekedés is aránylag jó. Ha civilizáltabb népek laknának arra, egész élhető hely lenne, de én nem szerettem. Utólag is azt mondom, hogy jó döntés volt elköltözni. A kerület többi részéről nem tudok nyilatkozni.
2021. ápr. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%
Kertvárosi részben vagyunk. Szeretem, mert zöld övezet van. Tele mindenféle madárral :D Pl: fekete rigó. Tőlünk nem messze kb 10-15perc sztk, házi orvos, óvodák, iskolák, boltok, Csepel pláza, piac, drogéria stb. Nyilván vannak rosszabb helyek is, mint ahogy az előzők írták. Nem mindegy melyik része Csepelnek. A közlekedés érdekes. A hév teljes vonala kb 15 perc. Most egy részén hév pótló jár és nem könnyíti meg a helyzetet. Szóval időben el kell indulni. Ahol én lakom sok mindenkinek autója van. Nekünk nincs, így marad a BKV xd
2021. ápr. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
65%
Fentebb említett Szabótelep az sajnos pont aza hely ahova ha fizetnének se költöznék. Erdősor, sétányok /Csikó, Puli, Cirmos/, Királyerdő. Ezek azok a részek ahova érdemes menni.
2021. júl. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!