Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Igazságtalannak érzem, hogy...

Igazságtalannak érzem, hogy azért vagyok hátrányos helyzetben, mert az ország rossz részére születtem?

Figyelt kérdés

Tehát adott, hogy megszülettem Szabolcs megyébem. Itt él az egész családom, barátaim, itt vagyok járatos. Viszont hiába adom a munkámba a legjobb tudásomat is, akkor is csak bérminimum körüli összegeket hajlandóak fizetni a munkáltatók, legyen az állami intézmény vagy versenyszféra.


Ha nyugatabbra költöznék, teszem azt Pestre akkor se lennék előrébb, mert ha megkeresem a fizum kétszeresét, akkor meg az albérlet viszi el a felét. Tehát gyakorlatilag ugyanott vagyok olyan extra dolgokkal fűszerezve, mint hogy egyedül vagyok ott barátok és család nélkül, teljes helyismeret nélkül.


Akkor ebben hol az igazság, hogyha pestinek születek, akkor ugyanazzal a tudással, ugyanazzal a befektetett idő és energiamennyiséggel a kétszeresét is megkereshetem az itteni fizumnak, ráadásul még válogathatok is a sok lehetőség között?? Hol vannak a vidéki támogatások, hogy ne legyek megkülönböztetve csak azért, mert pár kilométerrel keletebbre van a szülőház?



2021. ápr. 30. 12:14
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
58%

Igen, igazsagtalannak erzed.

De miert tolunk kerdezed, hogy mit erzel?

2021. ápr. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
#1 gratulálok a szövegértelmezési készségedhez.
2021. ápr. 30. 12:22
 3/33 anonim ***** válasza:
86%

És ha pakisztáni lennél meg rosszabb lenne de ha svájci akkor jobb .


Igazságtalan, igazad van.


De a budapestinek Budapesten pont annyi az albérlet mint neked. Nem sokat nyernel, hacsak nem tudnal ott a szuleiddel lakni

2021. ápr. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
22%
Neked ezt dobta a gép.
2021. ápr. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Biztos van sok ember, aki Szabolcsba született, és mondjuk a jobb lehetőségek reményében más országrészbe költözött, esetleg külföldön próbált szerencsét vagy akármi, és ez a lehetőség előtted is nyitva áll.


Semmi baj azzal ha te úgy érzed hogy ebbe nem akarsz vagy nem mersz bele vágni, csak ne fogd másra a dolgot magadon kívül, mert a lehetőség számodra is nyitott.

2021. ápr. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Én ebbe nem vagyok hajlandó beletörődni. Addig fogok menni vele az önkormányzatoknál, amíg valamelyik komolyan nem vesz. Ezt dobta a gép... Mekkora röhej.
2021. ápr. 30. 12:29
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Igen, igazságtalan. Sok minden más is, amiben pedig te vagy előnyben másokkal szemben.


A kérdés csak az, hogy ki fogja kompenzálni a hátrányokat? Rajtad kívül senki.

2021. ápr. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Egész pontosan mit is vársz az önkormányzattól?
2021. ápr. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
#7 hogyha alanyi jogon a pestit megilleti a jólét, akkor megillet az engem is.
2021. ápr. 30. 12:32
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Sok szerencsét!
2021. ápr. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!