Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért van az hogy egy ember...

Miért van az hogy egy ember számára még egy 30m2 lakás is elérhetetlen luxussá vált?

Figyelt kérdés
Tehát ha átlag fizetése nagyrészét elteszi akkor is 25-30 évig kell gyűjtenie rá

2021. máj. 1. 16:04
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

A 10-es leírta, amit én akartam írni, így nem ismétlem.

Te egyébként nagyon el vagy varázsolva a számolásaidban, a Suzukit illetően (is).

Az egyik autónk Suzuki, mindennapos használatban, munkába járással.

Természetesen ha havi 50-ben lenne, akkor inkább járnánk busszal.

5 litert fogyaszt 100-on, évszámra nem kell javítani, a súlyadója és a biztosítása együtt nem tesz 50-et. A legnagyobb javítási költsége idáig 30 ezer volt. 15 éves.

2021. máj. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Ez egy őrült nagy Ufó kérdés nekem is. Mo.n tuti a manika miatt, a rossz indulat is befigyel, de a másik oldalról a tök nagy igény is. Sokan úgy gondolják, hogy működtetni kell a lakáspiacot, és ha ilyen karvaj módon üzelem valami, akkor az a töki,a jó.
2021. máj. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 moozygoo ***** válasza:
39%

Keveset keresel.

Azért drága egy lakás, mert van rá kereslet, ha pedig valamit megvesznek drágán, azt nem fogják olcsón árulni.

2021. máj. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
33%
Én sem értem, de nagyon szomorú. Én eléggé tudok spórolni, nincs autóm sem, de mégis reménytelen. Pedig én 20 négyzetméterrel is beérném, nincsenek nagy igényeim. Ehelyett fizethetek egy hasonlóért egy vagyont és sosem lesz az enyém mert lakni azért kell valahol. Nem mindenki olyan szerencsés, hogy a szülőkkel tud élni, míg összeszedi a hitelre valót.
2021. máj. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
61%
Meg szerintem az sem normális, hogy hitel nélkül elérhetetlen egy ilyen kis lakás is. Pedig az lenne a normális, hogy 5-10 év alatt össze lehessen gyűjteni egy átlag embernek is. Nem csak azoknak, akik rengeteget keresnek, mint ezen az oldalon sokan. Nem csak nekik kell lakniuk valahol... 30 négyzetméter nem nagy elvárás szerintem. Azt értem, hogy egy átlag ember sosem lakhat egy budai villában, elfogadom... De hogy hitel nélkül még egy garzonra sincs esélye, az nagyon szomorú. Az albérlet árak is az egekben vannak, így nehéz félretenni egy önerőre valót is.
2021. máj. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Utolsó nagyon igazad van,az hogy átlagkeresetem nagyrészét félreteszem és úgysem lehet sajátom elképesztően borzalmas érzés.

Biztos nem lesz gyerekem hogy a nemesek szolgája legyen mint mink vagyunk

2021. máj. 4. 13:26
 17/25 moozygoo ***** válasza:
30%

Én nem keresek sokat, próbálom képezni magam és félretenni.

Nem otthon lakom, albérletben kompromisszumokkal.


Próbálom beosztani a pénzem, ha minden így marad 3-5 év és költözök saját lakásba, szülői segítség nélkül.

Lelehet szavazni, de attól egy kisebb lakás még nem lesz luxus átlagfizetéssel.


13-as voltam

2021. máj. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
39%

Egy átlag fiatal önerőből nagyon ritkán vesz saját lakást 25 éves korában. Angliában, Németországban, USAban még rosszabb a helyzet.


Pest megyében Tápióságon 5 millióért vehetsz egy 80 nm-es lakást, a rózsadombon meg 150 millióért egy kis lyukat.


Nem a rendszerrel van gond, hanem a fizetésed kevés. Ezért változtass, mert rinyálni, hogy kevés a pénzem és sosem lesz lakásom, nagyon ciki.

2021. máj. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
45%
A nagyszüleim egyszerű emberek voltak, nem volt diplomájuk, átlagos munkájuk volt nem sok fizetéssel. Huszonévesen már kertes házban laktak egy nagyvárosban, (jó környéken) amit ma biztos nem tudnának megtenni. Nem volt egy palota, de a sajátjuk volt. Szóval igenis van baj a rendszerrel, persze az a régivel is volt. De legalább lakáshoz jutni egyszerűbb volt egy fiatalnak és nem kellett hozzá mérnöknek vagy programozónak lenni, hogy boldoguljon az ember. Nem mindenki ugyanabban a dologban jó. Pl egy tanár fizetéssel mire megy valaki, ha nem örököl? Pedig rájuk is ugyanannyira szükség van, mégsem fizetik meg őket sehol. Van, akinek ez egy hivatás is és nem szeretné feladni és elmenni külföldre pincérkedni a több fizetésért. De aki szerint ez rendben van, az majd ne csodálkozzon, ha néhány év múlva a gyerekét olyan tanárok tanítják majd, akik alkalmatlanok, mivel az összes normálisabb szakmát váltott már, vagy elment külföldre.
2021. máj. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 moozygoo ***** válasza:
39%

Változik a világ, tartani kell a lépést.

Nem attól leszel előrébb, hogy itt "sírsz", azt keresed mi a rossz a rendszerben, és társakat keresel ahhoz hogy köpködj másokat meg a rendszert.


Most sem kell mérnöknek vagy programozónak lenni, nagyvárosban egy ügyes, talpraesett szakmunkás is megkeres annyit.

Nekem pl. egy érettségim meg egy okj-m van...


Jöhetnek megint a lepontozások, biztos hazudok.

2021. máj. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!