Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit kezdjek a szomszéd autójáv...

Mit kezdjek a szomszéd autójával ami a hátsó kapubejárom mellett áll?

Figyelt kérdés

Nem zavar maga az autó lassan 2 hónapja ott áll és a szomszéd azt mondja viszik majd szervízbe. A gond az hogy szeretnék pénteken füvet vágni és az autó kerekeit teljesen benőtte a gaz, és magasan áll mellette a fű.

Ráadásul az én udvarom mellett van ami úgy mond még az én tulajdonom. Szóltam neki a hét elején hogy álljon el vele de azt mondja totálkáros a kocsi csak eltolni lehetne onnan. Viszont pénteken lehet nem lesz otthon.

Most mit tegyek? Félek a kocsi mellett elmenni fűnyíróval mert egy kis felröppenő kavics is meg tzdja sérteni az oldalát.

Esetleg arra megkérhetem hogyha elviszik végre azt a kocsit akkor ő vágja le ott nekem a füvet?

Nagyon ronda ott a fű, és hülyén néz ki hogy le van szépen vágva a hátsó kapum mellett meg áll a gaz egy hibás kocsi miatt.


2021. máj. 5. 11:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Van valami szabály (legalabb helyi rendelet, legalábbis ahol én lakom), h mennyi ideig állhat közterületen egy gépjármű.
2021. máj. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Közterületen van ez a roncs autó?

Eleve tilos huzamosan üzemképtelen autót közterületen tárolni...

Nálunk pár hét után megírják rá a felszólítást, aztán elviszik.

2021. máj. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Megkérheted, hogy vigye el, de a kerítéseden túli rész nem a te tulajdonod.
2021. máj. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen közterületen áll. Nem tudtam hogy létezik erre szabály.

Jó állapotban van csak nem lehet elindítani , a szomszéd mondta hogy a héten elviszik neki de ki tudja igaz e ez.

2021. máj. 5. 11:20
 5/14 A kérdező kommentje:
4 es, rendben van de az én felelősségem levágni a fűvet, nem? Senki nem teszi meg helyettem
2021. máj. 5. 11:20
 6/14 anonim ***** válasza:

#4: csak találomra rágugliztam, itt egy rendelet Üllőről (ezt dobta ki elsőre a google) - szerintem érdemes lenne megnézned a hasonló rendeletet a saját önkormányzatod honlapján:


[link]


"Üzemképtelen járművek közterületen történő tárolásának szabályai


3.§. /1/ Közterületen üzemképtelen, a közúti közlekedésre alkalmatlan járművek, vagy munkagépek nem tárolhatók.


/2/ Ha a jármű csupán azért minősül üzemképtelennek, mert hatósági engedéllyel, vagy jelzéssel nem rendelkezik, azt főútvonalon, mellékútvonalon, közterületen nem szabad tárolni, elszállításáról a tulajdonos köteles gondoskodni.

E rendelkezések megszegésével a közúton tárolt járművet a rendőrhatóság - a tulajdonos költségére - eltávolíttathatja. "

2021. máj. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
35%

Persze, neked kell lenyírnod ott a füvet, de ettől még közterület.

Természetesen nem szabad roncsot tárolni hosszútávon közterületen.

2021. máj. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
De jó ezt nem tudtam. Köszönöm szépen. Tényleg nincs a kocsin rendszám se.
2021. máj. 5. 11:25
 9/14 anonim ***** válasza:
98%

Fogj 2 markos havert és toldd a kocsiját a az ő portája elé!

Ha 2 hónapja nálad áll, akkor az ott fog állni még 2 év múlva is, mert egy totálkáros autó javítása akár többmilliós tétel és nyilván nem futja neki rá. (Mondjuk sok értelme nem is lenne)

Amúgy meg egy totálkáros autón a legkisebb gond egy esetleges kavicsfelverődés.:D

De ha ezt valamiért nem mered meglépni(?) akkor a gazt kézzel is ki lehet húzkodni, vagy levágni.

2021. máj. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
8: óóóó, ha meg rendszám sincs rajta, akkor AZONNAL el lehet vitetni.
2021. máj. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!