Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nem budapestiek, ti nem...

Nem budapestiek, ti nem vágyakoztatok soha arra, hogy Budapesten éljetek?

Figyelt kérdés
Én igen, mert ott sokkal könnyebb az élet. Innen még egy nagyobb üzlet is 10+ kilométerre van. Meg persze ott sokkal több a lehetőség. Úgy voltam vele, hogy majd kiköltözök, mert rokonaimnál sokszor voltam ott, és elbűvölt a város. Dehát nem lett belőle semmi, és már valószínűleg nem is lesz a koromban. :(

2021. máj. 12. 18:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%
Nem, nem, nem! Nem!
2021. máj. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
97%

De igen...viszont sokszor feljártam oda és vannak dolgok amik egyáltalán nem tetszenek benne.


Szerintem túl sok az ember és az egész olyan személytelen,magányosnak éreztem magam még annyi ember között is. (nem úgy mint egy faluban)

A közlekedés valami borzalmas,átszállni ide-oda órák mennek el olyan dolgokra amit egy kisebb helyen 30 perc alatt megoldok.

Kocsival járok nem tömegközlekedésben de akkor is...


Túl nagyok a távolságok szerintem,és összeségében egy drága város szar megélhetéssel.



Ezt leszámítva van sok előnye is,de azokat most nem fogom leírni...szóval nekem annyira nem jött be.

2021. máj. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
82%
nem, nem, soha!
2021. máj. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%
Volt egy idő, amikor szerettem volna Pesten lakni. Tini koromban sokat jártam fel az exem miatt. Úgy mond az eleinte valamennyire megtetszett a város, az éjszakai fényeknek az a jellegzetes hangulata, az épületek, csomó szórakozási lehetőség is van (színház, mozi, múzeum, a Budai vár, Gellért hegy, egyszerűen imádom), sok munka lehetőség stb. De viszont, zajos, szmogos, nagyok a távolságok, rossz a közlekedés, rengeteg az ember, de mégis olyan magányos fillingje van, senki nem ismer senkit (falun mindenki ismer szinte mindenkit, barátságosak is) nekem hiányozna a csend, a nyugalom, az hogy csendben elvonuljak a mezőre vagy ki menjek a tóhoz rajzolgatniami 5-10 percre van innen ahol most élek, oda kint nincs nyüzsgés, pár horgász van csak, vagy éppen ott csak az őzek, nyulak, vadkacsák és a madarak vannak. Belegondolva, ha Pestre kellene feljárnom dolgozni, akkor inkább Pest mellé egy kisebb városba vagy faluban laknék.
2021. máj. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
98%
Kb 14-17 éves korom között vágytam oda, de azóta sokat tapasztaltam és már egyáltalán nem akarok ott élni.
2021. máj. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
... Faluba mennék lakni.*
2021. máj. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

De igen, időrendben a vágyakozásom tárgyai Bp-el kapcsolatban:

ovis, kisiskolás: vidámpark és állatkert, metró, villamos, mozgólépcső, tüzijáték

középiskola: múzeum, színház, üzletek, csokibolt és finom falatok, könyvesbolt, buda és szentendre

mostanság: istenments

2021. máj. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Én igen, ezért oda is költöztem pár évre. Aztán ebből is elég lett, utána külföldre mentem, ott is nagyvárosba, aztán országot váltottam, szintán nagyvárosba. Tavaly 15 év nagyváros után meguntam és most ismét vidéken élek és imádom :D
2021. máj. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
33%
igazi nagyvárosban mióta az eszemet tudom akartam élni (vidéki megyeszékhely, egy múzeum, egy színház, két mozi, három értékelhető kávézó és négy étterem, nem rossz, de nekem ennél több inger kell), de budapesten soha, a turistaként látottak között a legszörnyűbb, tehát ott lakni esélyt se adtam neki. bécsben vagyok amúgy éppen.
2021. máj. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
47%
Nem feltétlenül ott, de annál sokkal nagyobb városban is akárhol inkább, mint ezen a 3ezres településen, ahol 34 éve élek!!!!!
2021. máj. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!