Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet ilyen szomszéddal...

Mit lehet ilyen szomszéddal kezdeni panelban?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztek ide, azóta pokol az életünk kb. Felettünk laknak, egész nap csöndben vannak jóformán, de este 10től, amikor már mindenki pihenne/lassan aludna, fel alá járkálnak, leejtenek tárgyakat, és marha hangos, mivel ilyen gagyi laminált padlójuk van (gondolom a legolcsóbb fólia szigeteléssel). Már szóltam nekik rengetegszer, mindig "nem ők csinálják, ők is hallják" duma, ami azért hihetetlen, mert felettük nem lakik senki. Igazából nem olyannak néznek ki, mint aki rosszindulatból csinálná (bár már kezdek erre gyanakodni), inkább csak ilyen gyökerek, akik észre se veszik, hogy ezt esetleg mások is hallják.


Leszigetelni a mennyezetet nem lenne értelme, mert körbe vezeti a hangot. Minden este füldugóval kell, hogy aludjak, ami azért nem valami egészséges, és azon keresztül is hallom.


Azon gondolkozok, hogy meg kéne őket szivatnom, pl a csövet verni hajnalban, csak arra más is felkelne..



2021. máj. 22. 08:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
10%
Szarj a lábtörlőjükre
2021. máj. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Nos, az a helyzet, hogy ez a panel átka. Ha nem a zene szól hangosan, vagy a TV, nem porszívóznak, fúrnak, akkor a hangosan járkálás és a kétbalkezesség nem számít csendháborításnak, úgyhogy semmit. Legyél kicsit toleránsabb! Egész nap csendben van a család, nem a hangos zene vagy éjszakai felújítás a probléma. Arról meg nem tehetnek, hogy olyan a padló meg a mennyezet, hogy azt is hallani, ha járkálnak vagy leejtenek valamit. A saját lakásukban miért ne mászkálhatnának este 10 után? Sajnos aki panelba költözik, az tudja, hogy ezzel fog járni a lakhatás.
2021. máj. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%
Dobálj be nekik szőnyeg bolt hirdetésedet meg cikkeket arról, hogy "hangiskodo szomszédait aprított fel a végkimerülés szélén álló férfi" meg ilyesmik
2021. máj. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Hangszigeteld a plafont, ha úgy is hallod, tényleg máshonnan jön a hang.
2021. máj. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Egy társasházban, legyen az panel/tégla, vannak bizonyos illemszabályok. Nem az van, hogy ne járkáljanak, hanem rohadt hangosak... érdekes előttük 10en évig nem hallottam a felettük lévőt, csak nagy ritkán.


Nem véletlen volt szőnyegpadló az alap, amikor átadták ezeket a lakásokat amúgy. Most meg leszórják ezt a retek lamináltat a legszarabb szigeteléssel, mert a normális az nagyon drága "300ft/nm lenne", és az alattuk lévő meg szenved.

2021. máj. 22. 09:05
 6/14 anonim ***** válasza:
57%

Na ez az nálunk is ez van. Napközben néma csend, amikor az ember készülödik alváshoz meg jönnek a hupogások...

Kétlem, hogy ezzel sok mindent leehtne tenni, ha meg felbosszantod őket a kérésekkel, akkor könnyen még rosszabbá fordulhat a dolog.

Elég szörnyű helyzet ez sajnos.

Nálunk nem lakik felettünk senki még is ez van, van 2 közvetlen szomszéd, de ezek szerint már 1 is több a kelleténél...

2021. máj. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem biztos, hogy ők zajonganak. Én is kaptam már meg, hogy fejezzem be, mert folyamatosan zajongok minden este…. kiröhögtem, mert heti 2x alszom a lakásomban, mivel hét közben az ország másik felén dolgozom.
2021. máj. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
konkrétan hallom, ahogy dübörögve mászkál.. Ez nem olyan, hogy kalapálnak vagy fúrnak, azt tényleg nehéz beazonosítani.
2021. máj. 23. 08:13
 9/14 anonim ***** válasza:

Részvétem! Mikor panelban laktunk, nálunk is ugyanez volt. Kb. semmit sem tudtunk csinálni, kértük szépen, hogy fejezzék be, de ugyanúgy folytatódott minden. A végére elmérgesedett a helyzet. Kiadták a lakást, a főbérlő tett magasról erre az egészre, és intelligencia hiányában melléjük állt. Mondjuk az tetszett, hogy egyszer felgyújtották a függönyét. Szerintem az önkormányzatnál próbáljatok segítséget kérni...

Nagyon igazságtalan, hogy erre nincs valami hatásos törvény, ami szigorúan bünteti a zajkeltőket. Tiszta pofátlanság, hogy ezt az abnormális viselkedést mintegy el kell tűrni, mert csak.

2021. máj. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Aki azt mondja, joga van a saját lakásában este 10-11kor dübörögve járkálni, nekem meg jogom van a saját lakásomban nyugalomban lenni/aludi.


ki okoz a másiknak kellemetlenséget a viselkedésével?


Sajnos csak a költözés lesz majd megoldás, valami kibírhatatlan cigány családnak adom el a lakást, aztán megnézhetik magukat :D

2021. máj. 24. 08:41
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!