Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kollégiumba vagy albérletbe...

Kollégiumba vagy albérletbe menjek?

Figyelt kérdés

Eddig minden évben kollégista voltam, de az egyetem egyik legjobb kollégiumában laktam. 10 éven belül lett felújítva az épület, minden nap takarították, nem volt hangzavar stb., illetve blokkos beosztásban két fős szobák voltak, négy főre saját fürdővel és konyhával. Néha már zavart, hogy folyamatosan alkalmazkodni kell másokhoz, nincsen magánszféra stb., de alapvetően szerettem ott lakni. Viszont mindig random emberekkel kerültem össze (más kar, más szak stb. és így volt akivel csak lefekvés előtt találkoztunk) és nem voltak közösségi helyiségek vagy programok, így nem nagyon tudtam kapcsolatokat építeni mert nem is igazán találkoztam a többi kollégistával. Így picit hiányzott az az igazi kolis életforma, amit előtte elképzeltem.

Most viszont nagyon rosszak lettek az eredményeim, így 100% biztos, hogy nem ebbe a koliba fognak felvenni, hanem a legrosszabba. Én még soha nem voltam abban a kollégiumban, de azt tudom, hogy valamivel régiesebb (maga az épület és a bútorok, felszerelések), 3 fős szobák vannak, saját fürdővel és szintenként közös konyhával. Vannak közös helyiségek is, filmes est, a közös konyhában szoktak együtt főzni és hasonlók. Én egyetlen egy embert ismerek, aki lakott ott és ő elégedett volt vele. Viszont mindenki más inkább elment albérletbe mikor megtudta, hogy abba a kollégiumba került. Azt beszélik róla, hogy koszos, lelakott, tele van mindenféle bogarakkal (csótány leginkább) és elviselhetetlen, mert inkább a kulturálatlan, proli, viselkedni nem tudó stb. hallgatók kerülnek oda. Nem tudom, hogy ebből mi igaz, de picit azért félek tőle és én is gondolkozom az albérleten, de az szimpatikus, hogy ezek alapján talán "kolisabb" és lehet van egy ilyen közösségi hangulata.

Ha albérletbe megyek, akkor azt ugye még időben kellene elkezdeni keresni, emiatt kellene eldöntenem még időben, hogy mi legyen és kíváncsi vagyok a véleményetekre.


2021. máj. 26. 12:16
 1/4 anonim ***** válasza:

A kiadásokat is nézd, a koli olcsóbb, mint az albi. Az albi egyedül luxus, havi 100+ ezer Ft, ha pedig többen vagytok, majdnem olyan, mint a koli.

Nem a pécsi Boszi kolit írtad le? Ott is 2 szobás blokkok vannak, szerettem ott lenni.

2021. máj. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az anyagiak igazából nem számítanak. Albérletben lakótárssal/lakótársakkal laknék, de ott van egy saját szobád és szerintem az azért egy elég nagy különbség a kolihoz képest.

Pécs, de én Szántós voltam, nem Boszis.

2021. máj. 26. 12:27
 3/4 A kérdező kommentje:
Valamint igazából nem is feltétlenül azon van a hangsúly, hogy most lesz-e szobatársam stb., hanem inkább a körülmények, a környezet szempontjából érdekel.
2021. máj. 26. 12:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha az anyagiak nem számítanak, az biztos, hogy albérletben tanulni is, pihenni is könnyebb. Ill. ha lesz párkapcsolatod, és ő ott tölti az éjszakát, akkor nem a szobatársaid füle hallatára éltek nemi életet. Ha már a magánszféráról beszéltél. :-))))
2021. máj. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!