Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi a különbség a pesti meg a...

Mi a különbség a pesti meg a vidéki élet között? Miért mondják Pestre, hogy más világ?

Figyelt kérdés
2021. jún. 10. 15:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%

Én éltem Budapesten is és vidéken is. Budapest pörgősebb - aztán hogy ez előny vagy hátrány, az egyénfüggő.

Engem például zavart a tömeg, a zsúfoltság, a forgalom, más meg élvezi hogy pezseg az élet és sok ember veszi körül. Én jobban szeretem az álmos vidéki, falusi életet, más begolyózna az unalomtól itt.

2021. jún. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
76%
Nagyon nagy különbség van a kettő közt. Szerintem ezt úgy tudod megállapítani csak, ha egy időre elmész/elköltözöl vidékre/Pestre.
2021. jún. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Ha reggel elindulok dolgozni, vagy home officeban vagyok a napom ugyanugy elmegy. Talán konnyebb munkat talalni. De en akarhol is laktam, reggel 6kor indultam otthonrol és este 6ra erkeztem meg tanulni/mosni/fozni. Kulturalis programok tobbek de oda sem jutok el 1-2 alkalomnal tobbszor havonta. Meg az emberek nyitottabbak sokszinubbek
2021. jún. 10. 15:46
 4/21 anonim ***** válasza:
61%
1.homofób...
2021. jún. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
75%
Én éltem Budapesten két évig szerettem hogy mindent tudtam ott csinálni bármi kellett tuti volt Budapesten ha lehetett kapni koncertek stb de amúgy igazából jobban szeretek egy vidéki városban élni
2021. jún. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
75%
Vendéglátásban dolgozom, így itt Pesten sokkal könnyebben találtam munkát, sőt, covid mentes időkben annyi a lehetőség, hogy tapasztalattal a hátad mögött még válogatni is lehet. Nekem ez sokkal jobban bejön, hogy rengeteg a lehetőség, tömegközlekedéssel egész hónapban eljárok 9500 forintból, a kocsit csak kiránduláshoz, családlátogatáshoz veszem elő. Kertvárosi, már-már falusias hangulatú, csendes helyen lakom, így esetemben a hangzavar problémája sem áll fenn, viszont a tömegközlekedés nagyon jó. Már nem mennék vissza egy vidéki faluba.
2021. jún. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
82%
Elmagyarázod, hogy ezt miből szűrted le?
2021. jún. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
12%
Eltaláltam?
2021. jún. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Senior Séf ***** válasza:
60%
Nincs olyan, hogy pesti élet. Pesten csak LAKNI lehet, ÉLNI nem.
2021. jún. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
52%
#11 Egy 4-6 sávos út melletti zajos lakásban, ahol az ablak alatt pöfögnek az autók, ott talán igaz az állításod. Budapest viszont nem csak ennyiből áll. A kertvárosi részek teljesen élhetőek. Felszállsz a buszra vagy a villamosra és 10-15 perc alatt bent vagy a belvárosban, ahol minden van, ami szem-szájnak ingere. Ha egyáltalán valakinek van igénye vásárlási és szórakozási lehetőségekre, éttermekre, mert ha nincs, akkor nem szóltam.
2021. jún. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!