Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi a teendő "illegális"...

Mi a teendő "illegális" lakásfoglaló ellen? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Az van, hogy a családunknak van több tanyája, de mivel mindegyiknek ki van dölve legalább egy fala, kivéve az egyiket, (meg persze azt amiben lakunk) így gondoltam abba költözök bele, ezzel csak egy gond van. Van egy idős roma származású néni aki oda költözött, se bejelentve, se ideiglenesen bejelentve nincs, így konkrétan mondhatni hajléktalannak, mivel gondolom nincsen lakcím kártyája. Az a sztori, hogy mikor édesapám még élt, akkor felajánlotta neki, hogy oda költözhet cserébe rendbe kell tartsa a tanyát, nos mikor Apám elment meglátogatni az idős nénit, mindenhol rendetlenség volt így elküldte. De semmilyen papírt nem írtak erről, ügyvédnél meg főleg nem voltak. Én meg most mivel lassan kikéne repülni a fészekből, és megörököltük a testvéreimmel a tanyát, így gondoltam elfoglalom méltó helyemet a tanyában. Csak ugye édesapám halála után a nénike vissza költözött. Az egyik bátyám próbálkozott vele, hogy elküldi onnan, de olyan történettel jött hozzánk, hogy a nénike bele akarta állítani a hátába a gereblyét. Szerintetek ebben az esetben mi a teendő? Gyorsan kéne intézkednem, mivel felújításra szorul, de nagyon, és minél hamarabb el akarom kezdeni felújítani, hogy időben oda tudjak költözni. A rendőrséget ha nem muszáj nem hívnám. Esetleg ügyvédi úton fellehet szólítani, vagy bármi hasonló dolgot tenni az ügy érdekében? A válaszokat előre is köszönöm!

#ház #örökség #Illegális lakásfoglaló
2021. jún. 22. 14:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
Rendőrségen az egyetlen megoldás. Vagy verőlegényekkel menj ki, bár idős asszonyt verőlegényekkel fenyegetni elég gáz szerintem.
2021. jún. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%
#1 nem kell megverni, elég megijeszteni. odamegy pár nagy, erős ember és elkezdi kipakolni az ingóságait. szépen kiürítik a házat, zárcsere, rendőrségtől távoltartási.
2021. jún. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Rendőrség, aztán ők kilakoltatják.
2021. jún. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%

A rendőrséget ha nem muszáj nem hívnám.

pedig muszáj lesz, miért nem akarod?

Ők se perc alatt elfélemlítenék a nénikét.

Főleg ha fenyeget is ilyesmivel.

vagy fogadj fel 2 testesebb palit akivel "szépen mentek elbeszélgetni" a nénikével.

2021. jún. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
82%
írni akartam hogy már lehet letelt az 5 év, de mivel írtad hogy semmilyen írásos bizonyíték nincs, így az elbirtoklás itt nem jöhet létre
2021. jún. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Rendőrség és pont. Nincs más opció.
2021. jún. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%

Hasonló szituban voltunk évekkel ezelőtt, csak nem 1 nénike volt ott, hanem egy komplett "kiccsalád" a felújításra szoruló nyaralónkban.


Én is első körben azt hittem, hogy majd a rendőrség meg a hivatalos út...aztán kimentünk pár haverral és úgy vágtuk ki onnan őket, mint macskát sz.rni.

2021. jún. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Egy másik kérdés alatt már leírtam a best practice-t: nehogy illegális lakásfoglalóként jelentsétek fel, mert akkor évekig tartó procedúra lesz...


Betörést jelentsetek, akkor elviszik a rendőrök. Utána zárcsere, és problem solved.

2021. jún. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

De, rendőrség kell!

Melyik megyében van ez a sztori amúgy?:)

2021. jún. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Ez a sztori, Csongrád megyében van, Tömörkényen.
2021. jún. 22. 15:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!