Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Valaki (rosszakaró?) álhíreket...

Valaki (rosszakaró?) álhíreket terjeszt rólam/rólunk?

Figyelt kérdés

Az elején leszögezném, hogy fehér, magyar ember vagyok, ahogy a családom összes tagja.

Ma este a következő történt: locsoltam éppen a gyepet a kertben, amikor egy nagyapa az unokáját tolta az utcán. A kisgyerek mindig rámutatott egy adott házra, és az idős férfi azonnal mondta, hogy kik laknak benne. Amikor a mi házunkhoz értek, és rámutatott a kisfiú, a bácsi azt felelte, hogy "ott cigányok laknak"...

Nagyon rosszul esett már a téves feltételezés is, azóta is ezen rágom magam, hogy ilyeneket gondolnak rólunk. (Ráadásul, nincs egy cigány sem a környéken.)

Arra jutottunk egy barátommal, hogy nincs más logikus magyarázat erre, minthogy valaki álhíreket terjeszt rólunk. Merthogy vannak rosszakaróink, de nem tudom, konkrétan melyikük hazudozhat a családomról.

28/F


2021. jún. 30. 23:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
99%
Nem kell túlgondolni.
2021. jún. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%
Egy rasszista nagypapi próbálta az unokáját idegengyűlöletre tanítani.
2021. jún. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló:

Hogyan tehette volna, ha mi fehérek vagyunk?

Egyébként abban igazad van, hogy "rasszista", mert skinhead rokonai is vannak, ahogy láttam. Ő maga sem egy "átlagos külsejű".


Viszont nekem is vannak ellenérzéseim a cigánysággal kapcsolatban.

2021. jún. 30. 23:23
 4/17 anonim ***** válasza:
96%
Igazából nem ismered, ő sem téged, lehet, hogy rosszul emlékezett és azt hitte más lakik ott (igen, attól még, hogy ott vagy, nem 100%, hogy ott is laksz). Vagy az is lehet, hogy nem arról beszéltek, hogy kik laknak ott, hanem, hogy kik lakTAK ott. Vagy egyáltalán miért egyből rágalmazás, ha roma vagy? Végezetül pedig, neked aztán számíthatnak a külsőségek, ha ennyire túlgondolod.
2021. jún. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

23:45

Senki sem lakott ott előttünk. Régen lápvidék volt a helyén, amit később feltöltöttek. 1987 körül kezdték el a szüleim építeni a házat.

Mint rengetegszer leírtam, NEM vagyok roma.

Igen, számítanak a külsőségek IS.

2021. jún. 30. 23:51
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván az öreg összekevert valakikkel,ne vedd magadra mert teljesen felesleges. Megértem hogy rosszul esett de sajnos vannak ilyen emberek, ez van.
2021. jún. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

23:59

Köszönöm a válaszod. Igazad van.

2021. júl. 1. 00:00
 8/17 anonim ***** válasza:
90%
A skinheadek egyáltalán nem fajgyűlölők, picit olvass utána. Amúgy meg mit érdekel téged, hogy egy ismeretlen mit gondol rólad?
2021. júl. 1. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%
Kisgyerek azt se tudja mit jelent amit mondd kb.
2021. júl. 1. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
84%

"cigány neked a jó édes anyád!" ennyit odaszólni és kész.

Amúgy a mi szomszédunkra is azt mondják hogy cigányok, pedig nem azok. Nem tudom mi ebben a poén valakinek...

2021. júl. 1. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!