Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Csak szerintem gáz ez az egész?

Csak szerintem gáz ez az egész?

Figyelt kérdés

A történet ott kezdődött, 4 éve költöztünk ide a faluba.

2éve laktunk itt, amikor született a fiam. Addig kb aludni jártunk haza, nem ismertünk senkit.


Gyerekkel ahogy itthonmaradtam, nagyon magamba fordultan, mert nekem nagy törés volt a nyüzsgő életet lecserelni a szó szerinti magányra.


A védőnőnél megismertem egy anyukát. 2 hét van a gyerekeink közt. Eleinte jóba voltunk. Ők akkor költöztek ide, szintén nem ismertek senkit.


Eljartunk sétáltatni a babákat, átjartunk egymashoz.

Aztán kb olyan 1 évesek voltak a gyerekek, elkezdtek ők hanyagolni minket. A faluba hallottam vissza terjeszti, hogy a fiam miatt kapott el betegségeket a lánya (a fiam az 1 éve alatt 1x volt beteg, akkor nem is találkoztunk, míg ő képes volt nem 1x betegen hozni hozzánk...).

Egyik napról a masikra nagyképűek lettek, azt hitték mindenki felett állnak a faluba kb.


Aztán jött a covid. Szó szerint burokban éltek. Még csak boltba se jártak. Mi mentünk ugyan úgy mindenfele, köpködtek is ránk rendesen.


Majd full egyszerre újra terhesek lettünk megint. Nálunk 9hetesen elment a baba, azt hallottam vissza a faluba, hogy azt híresztelik mert megérdemlem, nekem nem is kell gyerek, nem is baj, hogy elment.

Na ott töröltem, tiltottam mindenhonnan.


29hetes volt ő, mikor elkapta a covidot. Kórházba, lélegeztetőre került, a babat császárral kiszedték, koraszülött lett.


A boltban gyüjtést szervezett nekik a polgármesterasszony, mert a csaj kórhazban volt (a férje a kenyérkereső, szóval annyira nem volt nagy kiesés anyagilag nekik). Az önkormányzat fel millió ft-ot ajanlott fel nekik, elfogadták. Emellett a polgi betetette a hírlapba, tv-be, mindenhova. Annyi adomány jött össze, konkretan felujjították a házukat, lecserélték az autójukat, majd egy 100fős lagzit tartottak. Annyit nem mondtak senkinek, hogy köszi...


Nálunk férjem kapta el, kórházba került. Nálunk ő a kenyérkereső, nagy kiesés volt. Mi is próbálkoztunk az önkormányzatnál, annyit mondtak, sajnálnak minket, de nincs erre keret. Menjek én el dolgozni (a 2évesem itthon, en veszelyeztetett terhes lettem közben).


Most 7hós terhes vagyok, a csaj pedig hireszteli mindenhol, hogy en milyen szar anya vagyok, minden fórumon, csoportban szid engem, mert megölöm a gyerekem, mert nem oltattam be magam terhesen, stb...



Én próbálok nem foglalkozni vele. De akivel már jóba lettem itt a faluba, mindenkit ellenem fordított már kb. Nincsenek itt ismerőseim újra lassan, mert mindenkinek be lettem állítva mint egy gyilkos.


Itt mindenki úgy megy a polgármesterasszony utan mint a birkák, mivel a polgi aztmindta oltatni kell, aki nem veszi fel az oltást, kb ki van rekesztve. Ez a csaj meg még segit rajtunk...


Szerintetetk mit tegyek?


2021. júl. 1. 12:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
35%
Uramisten. Cicababak háborúja? 😂😂
2021. júl. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Hát ez egy roppant kellemetlen helyzet. Gyakorlatilag ki lettetek közösítve.
2021. júl. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
38%
catfight.
2021. júl. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

Ez a vidék. Én is egy 800 fős településen vagyok, az értelmes emberek itt a külföldiek, akik nem itt laknak.

A polg. hivatal itt is elég idegesítő.

Pár településen laktam már, de kb mindenhol ez a szitu.

Városból jöttem én is, de rájöttem, itt nem szabad bratyizni senkivel.

2021. júl. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
16%
Süt rólatok az értelem. Tanyára költözést javaslom.
2021. júl. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom... sajnos a falu az ilyen és ha van ilyen befolyásos ember/család, mint a te volt barátnőd, akkor ellened tudja fordítani az egész falut.

Nyilván nem aktuális most, de idővel - ha lesz rá lehetőség - én elköltöznék.

2021. júl. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

4-6! Köszönöm a válaszotokat!

24éves koromig varosban laktam, majd még 2 évig ott töltöttem napjaim. Ez a 2 év az, amit lényegében a faluban éltem.

900fős település, mindig tud ujat mutatni.


Barátnőim messze laknak, nem tudunk csak kb 2 havonta találkozni, ezert is próbáltam helyiekkel. Hát megbántam.


A költözés nagyon nem opció, tavaly sikerült megvenni ezt a házat, nagyon nem szeretnénk eladni. Felujítottuk, megszerettük. Ferjemnek itt a faluban a vállalkozása. Emellett 10 perc a Velencei tó, 25 oerc a megyeszékhely. Nagyon jó adottságok. Amennyiért eladnánk, 1000% hogy nem tudnank meg csak hasonlót sem venni.


Hat majd az idő megoldja... mindenesetre új barátokat tuti nem keresek itt...

2021. júl. 1. 13:34
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez esetben valóban az idő oldja majd meg. GYerekek majd ha nagyobbak lesznek, visszamész dolgozni, nem lesz ez a pletyka-hatás ennyire erőteljes.

Addig kitartást neked!

2021. júl. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
6%
Jól érzem, hogy ez a kérdés már ki lett írva egyszer?
2021. júl. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
47%

Ott cseszted el, hogy ahelyett, hogy a neten szerzel ismerősöket, FALUBAN(!!!), EGY ROHADT FALUBAN, kezdesz barátkozni.


Aki kicsit is ismeri a magyar falvakat meg úgy általában az átlag magyar, ostoba anyukákat, az nem barátkozik velük.


A nő szvsz már a gyereket megelőzően egy hülye volt, a szülés után még inkább az lett.


A megoldás az, hogy máshol nézel barátok után, a falusi surmókat meg nagyívben le*arod.

2021. júl. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!