Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen dolgok utalnak rá, ha...

Milyen dolgok utalnak rá, ha egy faluban valakit úgy kezelnek mint egy első számú közellenséget? Hogyan viselkednek vele?

Figyelt kérdés
És jogos az, ha valakivel ilyen kirekesztően viselkednek a falujában ahol él?
2021. júl. 24. 16:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyilván nem jogos. Ugyan nincs törvénybe beleírva, de nagyon megbetegíti a kirekesztett ember lelkét, ha a környezete kitaszítja. Szabadságában, mozgásában, részvételi jogaiban (pl. kultúrház, kocsma stb használatában) nem korlátozhatják, az már valóban nem lenne jogos. De az, hogy "csúnyán néz rád mindenki a faluban" az egyéni szoc problem.


Egyébként én voltam ilyen helyzetben, mikor kirekesztett a falu, ahol laktam. Apám volt ott a körzeti megbízott rendőr ráadásul, mindenki ismert minket, mi is ismertünk minden egyes lakost a községben.

Egyik gyerekkori barátom viszont rongálni kezdett a faluban: a felújított buszmegállót, egy játszóteret, parkoló járműve(ke)t stb. Elég húzós dolog volt. Sajnos úgy fordult az egész sztori, hogy minden rám terelődött, a "kedves barátom" még arról is gondoskodott, hogy néhány - korábban tőlem kölcsönvett holmimat (ruha, sapka, gördeszka stb) szándékosan otthagyjon a tetthelyszínen. Jó alaposan besározott engem, nekem pedig természetesen nem hitt senki. Még a saját apám sem, hiszen "ott voltak a cuccaid!" >> miközben én lehet hogy otthon sem voltam...


Mivel a haverom másik városban tanult, kb csak hétvégente lehetett látni a faluban. Én viszont oda jártam iskolába, ott éltem, ott mozogtam hétköznap is. A polgármester gyűlölt engem, a polgármester unokája pedig az osztálytársam volt. Az osztálytársam elmondta mindenkinek a suliban, a tanárok pedig szörnyülködtek rajtam. Apukám csalódott volt, és a mai napig azt hiszi, én rongáltam és garázdálkodtam. A falugondnok (aki próbálta helyreállítani a károkat) szintén utálattal nézett rám, és innentől kezdve kocsmatéma lettem, így már elmondhatom, hogy a falu összes gyereke, az összes felnőtt és a saját szüleim is kirekesztettek, mondhatni "közellenségként" tekintettek rám.

Ekkor 14 éves voltam még csak. Nagyszerű volt még ott laknom 6 évig, tényleg. Az udvarra sem mertem kidugni az orromat 2 évig.


Most 27 éves vagyok, és 20 évesen 30 km-rel arrébb költöztem.

2021. júl. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
91%

Én városról falura költöztem. Utál mindenki a faluban első perctől.

Nem fogadják a köszönésem, rám se néznek pl a helyi önkormányzati hivatalban. A postás az utcán dobja ki a leveleimet, ha csomagom jött a kapu elé tette. Postafiókot kellett nyitnom városon.

Az utcabeliek lesnek mint a birkák. Ha kimegyek az udvarra, rögtön kijön legalább az egyik szomszéd és csípőre tett kézzel néznek. Van, hogy hoznak ki széket és leülnek, lesnek.

A legputrisabb tetű is, aki ruhával foltozza be a házát úgy néz rám mint egy csótányra.

2021. júl. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Pl aknavetővel sétálnak a háza előtt
2021. júl. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!