Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jászszentandrás élhető település?

Jászszentandrás élhető település?

Figyelt kérdés
Lényegében "zsákfalu", ezért biztosan csendes, gondolom nincs átmenő forgalom. Érdekelne, hogy milyenek az ottani emberek, milyen a közbiztonság? Képek alapján szimpatikus nekem a település, de várom olyanok véleményét, akik ismerik a helyet.

2021. aug. 1. 09:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mint mindenhol vannak érdekes arcok,de meglehet szokni.
2021. aug. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Munkatársam egy éve költözött oda a párjával, nagyon boldogok ott. Állítása szerint nagyon békés, nyugodt, pihentető a környezet, ami fontos hogy nem lakják indiánok. A falu összetartására jellemző jogy az egyetlen odaköltöző indián családot a helyiek konkrétan elűzték onnan. Akinek fontos az otthona, családja biztonsága az tudja értékelni ezt. A munkáért nyilván utazni kell, de ez a legtöbb falura jellemző hogy helyben nincs sok lehetőség. A környéken a bérek nyilván nem pesti szintűek, ezt is figyelembe kell venni. A faluban strand is van, egy kikapcsolódási lehetőségnek jó. Nincs messze a Tisza - tó vagy a Mátra sem(kb. 30 km), szóval lehet menni hétvégente ide-oda családi programokra. A nagybevásárlásokat meg lehet ejteni a néhány kilométerre levő indiánrezervátum Heves városban, ott van Lidl, Spar, Penny is.
2021. aug. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Wáó, ez nagyon jó hír, amit írsz, 2-es, hogy elűzték az indiánokat! Akkor tényleg összetartó, rendes, magyar lakosságról van szó! Remélem, befogadóak is. Ha esetleg erről van még infód, oszd meg velem, kérlek!

Köszönöm szépen részletes válaszod! :)

2021. aug. 1. 21:56
 4/9 anonim ***** válasza:

Nyugodt,normális kis település,de mivel zsákfalu,ott tényleg

nincs sokminden.Csak annak ajánlanám,aki bírja azt,hogy nem

történik körülötte semmi.

2021. aug. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megnyugtató válaszokat kaptam. Szeretjük a csendet, elegünk van a nagyvárosból.
2021. aug. 2. 22:09
 6/9 anonim ***** válasza:

A csendet azt én is,de ez a szomszédtól is függ, nemcsak

attól hogy város vagy falu amiben élsz.Munkahely nincs,

tehát ingáznotok kell, ha van gyerek akkor az iskolába is.

És amikhez hozzászoktatok üzletek,na abból se lesz egy se,csak szintén Berényben,vagy Hevesen.Én is gondolkoztam hogy eladjuk a házunkat,most jó áron el lehetne adni,és szét nézni ott is, de mivel gyerekeink vannak,

így miattuk maradunk egyelőre városban.

2021. aug. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én itt lakom már 28 éve. A második hozzászóló elég jól leírta a falut és a lakosságot.

Számomra ami sokaknak előny nekem inkább hátrány, hogy nem nagyon történik semmi. Persze aki családos vagy városból jön ide, pont ezek miatt választja Jászszentandrást. A befogadás is könnyen megy, eleinte lehet lesz egy két "gyüttmentezés" , de ez már ki kopóban van szerencsére.


Ami a munkát illeti, 30-50 km-es körzetben kell nézelődni, de a mai világban ez már nem táv. Busz járat faluhoz képest elég jó.

Van bölcsőde, óvoda, iskola. Szóval a gyerekeket is van hova "tenni ".

2021. aug. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is!
2021. aug. 26. 22:02
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy 30-50km nem tűnik nagy távnak,de ha van gyerek minden

távolság a munkahely,iskola és az otthon közt bizony nagyon meg tudja

nehezíteni a dolgokat.Arról nem beszélve,hogy legalább két kocsi kell,

mert mondjuk ha neked orvoshoz kell vinni a gyereket,a párod meg menne

a munkahelyre, a másik gyereket meg suliba, oviba kell vinni,

mindjárt zűrösebb a helyzet.Vagy képzeld el hogy szólnak

az iskolából hogy beteg lett a gyerek, menjél érte,és

haza kell vinni..Mindjárt nem 5 perc,hanem jóval több.

Szóval magatoknak nehezítitek meg ha ilyen kis békés,nyugodt,

olcsó,de sajnos világvégi helyre költöztök...

Egyetemista,főiskoláskorú gyerekkel oké,de kicsikkel én nem ajánlom,

hacsak legalább egyikőtök nem tud otthonról dolgozni folyamatosan.

Állandó stressz lesz a csak 40-50km,ami naponta legalább 1-2 órát

el fog venni az életetekből,és ennyivel kevesebb jut pihenésre.

2021. aug. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!