Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Idegenbe szakadt honfitársaim!...

Idegenbe szakadt honfitársaim! Mik miatt rossz nálatok jelenleg az élet/helyzet (ha rossznak érzitek Magyarországhoz viszonyítva)? Felsorolnátok mik miatt lett nehéz, v. nehezebb, mint eddig? Mely más fórumokon írtak/beszélgettek erről? Honnan írtok?

Figyelt kérdés
És mik megváltozásai esetén lehetne nálatok jobb?

2021. aug. 21. 23:30
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Hollandiában vagyok nem ragadtam itt, néha haza nézek(évente 2 szer). De soha nem mennék vissza abba a nyomor telepbe max akkor ha nyernék 2 milliárdot, és akkor is csak a szüleimhez vidékre.
2021. aug. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, lehetséges, hogy nem (túl) egyértelműen írtam ki a kérdést:


Idegenbe, vagyis ezer év után erőszakkal elszakított országrészeken élő magyarjaikhoz címeztem a kiírást. Ezennel pontosítottam.

2021. aug. 22. 00:58
 3/10 anonim ***** válasza:
43%

Nem jön vissza a nyomortelepbe.

Helyette szombat éjfélkor a magyar gyakorin írogat:D

Biztos nagy élete lehet:D

2021. aug. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Miért ne irhatna? Ez egy magyar nyelvű oldal.

Visszataszító ez a karorvendes.

2021. aug. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kérlek titeket itt ne üssétek egymást szavakkal, így is elég sok embernél van már temérdek felgyülemlett frusztráció.


Annak viszont nagyon örülnék, ha vajdasági, kárpátaljai és erdélyi magyarok írnának, hogy ha rosszabb most a helyzetük, mint eddig, akkor miktől lett az eddiginél is sokkal rosszabb?


Illetve mik javulása esetén éreznek jobban kint magukat?


Köszönöm! :)

2021. aug. 22. 09:56
 6/10 anonim ***** válasza:
11%

Nem vagyok kárörvendő, szimplán röhejes, amikor bizonygatja egy bohóc, hogy ő neki milyen jó kint, közben meg magyar oldalakon osztja az észt másoknak.

Ez annyira szánalmas.

2021. aug. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én vajdasági magyarként ezeket tapasztalom leginkább:

A nyelvi különbségek. Persze nagyon sok itt élő magyar tud szerbül is, de pl. általában az idősebbeknek nehézségük akad a szerb nyelvvel, és ha elmegy egy szerb orvoshoz kevés vagy semennyi szerb nyelvtudással, segítség nélkül sajnos nem igazán értik meg egymást.


A migránsszituáció. Itt, ahol én élek, nem annyira elviselhetetlen, de elkeserítő látni ahogy a szerb-magyar-román határ környékéről el kell költözniük az embereknek, hogy ne kelljen minden egyes nap a migránsoktól félniük.


És akkor ott van a végtelen körforgás: a magyar szerint szerb vagy, a szerb szerint magyar. Természetesen a szerbnek van igaza, de a nap végén mégiscsak szerb területen élő magyar vagy. Ez az, amit sok magyar és szerb sem tud elfogadni (tisztelet a kivételnek), vagy csak szimplán sosem hallott még arról, hogy Vajdaság vagy Trianon.


"Életnyomor", az van itt is. Bőven. De ez csak a Balkán.

2021. aug. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Vajdasági vagyok, teljesen egyetértek az előző vajdasági válaszolóval.


Azt még hozzátenném, hogy a magyar lakosság legtöbbje külföldre költözött, azokból sokan nem is olyan messzire, csak Magyarországra, mert már az is fényévekkel jobb a helyzet. Aki visszajött külföldről (Német, Osztrák, Anglia), az is egyértelműen kijelentette, hogy IDE vissza ugyan soha, inkább marad Magyarországon.


Szerbia eddig is az elviselhetetlenséget súrolta, de amit a járvány ideje alatt/óta műveltek az már katasztrófa.


Az már mellékes hogy a kormány teljesen inkompetens, infantilizálja a lakosokat, mindenki szeme előtt hazudnak, csalnak , már annyira sem méltatnak, hogy elrejtsék, de senki sem tesz semmit.


Az megint csak alap dolog, hogy a szerbek, és hasonló szerb bevándorlók nem tűrik meg a magyar nyelv használatát sok helyen, nagyobb városokban egyenesen agresszívak lesznek ha meghallanak. Mindennapi konfliktus lehet a "Miért nem beszélsz szerbül, ha Szerbiában vagy".


A fizetések csökkennek, az árak emelkednek, a minimálbér, sőt a legtöbb ember középosztálybeli fizetése sem elég egy méltó élethez.


Az állam mindenfélét bevet hogy pénzt lopjon tőled, kitalált adókat fizettetnek, mint pl zenészadó (koncertenként fizetni az államnak), szabadúszói adó visszamenőleg 10 évre, stb.


A rendőrök olyan korruptak hogy meg se próbálják végezni a munkájukat, csak csinált indokokkal megállítanak és büntetést írnak ki, mint az útonálló rablók.


A kórházi ellátás olyan mintha nem is lenne, a legtöbben meggyógyulnak mire bejutnak, szóval sokan nem is mennek orvoshoz mert "nem éri meg". A műtétekre is fél éveket kell várni.

A mentősök nem jönnek ki "csak úgy" ha haldoklasz.


Saját esetem: Felhívtam. Hány éves? Fiatal. Akkor be tud jönni.

Begyalogoltam fulladva, majd mikor odaértem kinevettek, hogy na látod, nem olyan szörnyű, nincs neked semmi bajod!


Másik eset: mondom a panaszom, az orvos félig felém fordított laptopon pötyögi be egy ujjal a tüneteimet.


Ismerősöm apjának a szívrohamát sérvnek titulálták, a második szívrohamba persze majdnem belehalt, ekkor kapcsoltak.


Másik ismerősöm felhívta őket hogy hörög a tata, haldoklik. Lerázták azzal hogy biztos túlreagálja, hívjon ha haldoklik.


Teszem hozzá ezek a sztorik mind különböző helységben történtek, szóval még csak a helyiekre sem foghatom.


A legtöbb embernek itt az a álma, hosszútávú célja, hogy egyszer Magyarországra költözik. Elhiszem hogy ott sem tökéletes az élet, mint ahogy sehol, de már az is nagy segítség lenne sokuknak, hogy az anyanyelvén intézhet ügyeket. A különbség a kultúrában és az életvitelben pedig erősen érezhető amint átérünk a határon.

2021. aug. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Vajdasági voltam és egyenesen rosszul leszek ettől a kijelentéstől is. Sokkal könnyebb életem lett volna Magyarországon és nemcsak a nyelv miatt. Később priviben mesélhetek csak most dolgom van.
2021. aug. 31. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm előre is!
2021. aug. 31. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!