Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen az élet az alábbi...

Milyen az élet az alábbi városokban? Hova lenne érdemes költözni várandósan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Úgy hozta az élet, hogy költöznünk kell. Az alábbi városok közül melyiket ajánlanátok? (Ezen városok közül tudunk választani, én jelenleg várandós vagyok) Fő szempont az egészségügyi lehetőségek, a zöld környezet, sportolási lehetőség, oktatás (hosszú távra tervezünk), jó közlekedés.


- Szolnok

- Debrecen

- Eger

- Budapest (nem nagyon vonz, de opció)

- Szeged

- Pécs

- Sopron

- Győr

- Székesfehérvár

- Kecskemét

- Szombathely

- Veszprém


Ami még fontos, hogy jól megközelíthetőek legyenek más városok is, akár az ország másik végében is. Az, hogy miért ezek közül tudunk választani az főleg munka- és magánügy.


Köszönöm a válaszokat!



2021. aug. 25. 06:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a fent felsorolt varosokkal nagy gond nincs, egyet kivéve: Szolnok. Ekkora suttyo, unalmas várost én meg nem láttam. 🤮🤮🤢🤢
2021. aug. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%

Hát Győrben nagyon rossz a kórház. Ha van pénzed maszekra, akkor inkább menj el oda.


Sportolás van bőven, kirándulni is lehet a környéken. Köpésre van a Bakony, osztrákok, Szigetköz, stb.

Oktatás elfogadható. Sok a program egész évben. Múzeumok, színház, szabadtéri programok, koncertek. Nagyon szép a belváros. Van piac is több helyen.


Az utak minősége a városon belül magyar viszonylatban nem rossz. Vannak elhanyagoltabb részek, de a főutakon csapathat az ember. A közlekedési morál viszont majdnem pesti. A buszokat cserélgetik újakra, de nem valami nagy ütemben, télen sokszor kimaradnak, lerohadnak. Amúgy nem nagy város, bringával gyorsabb, olcsóbb közlekedni. Autópályáról Pesten vagy 1.5 óra alatt. Sok a főút.

2021. aug. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
19%
Debrecenbe koltozz.Ha majd el hagy a férjed,en szivesen fel vallalak...a legtobb pasi gyerek szules utan eltunik!
2021. aug. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Győr, Sopron szerintem nagyon jó városok. Veszprém sem rossz, nem tudom, munkalehetőség szempontjából milyen. Fehérvár szerintem az utóbbi időben kissé hanyatlik.
2021. aug. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%

Az az igazság olyan általános elvárásokat említettél, hogy régen rossz lenne, ha bármelyik felsorolt városban ezek nem teljesülnének.

Pl. mindegyikben kell legyen megyei kórház, mivel megyeszékhely (ill. Bp. nem az, de ott sok kórház van meg egyetemi klinikák). Tehát az eü. lehetőségek adottak.

Furcsa lenne az is, ha egy megyeszékhelyen nem lennének sportolási lehetőségek. Az oktatásról ugyanezt lehet mondani. A közlekedés is általában nagyvárosok, megyeszékhelyek között a legjobb. Hogy hol vannak autópályák, gyorsforgalmi utak, azt meg egy pillantással ellenőrizheted, ha térképre nézel.

Talán egyetlen megyeszékhelyre nem igaz teljesen, amiket az előbb írtam: Salgótarjánra, de azt meg pont te sem soroltad fel.

2021. aug. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
Én Szegedre vagy Budapestre mennék.
2021. aug. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
20%
Siófok
2021. aug. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
Szeged
2021. aug. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Senior Séf ***** válasza:
85%
Szeged.
2021. aug. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sokan mondjátok Szegedet. Ilyen jó a város? Ennyi pozitívuma van?

2021. aug. 27. 06:55
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!