Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni idegbeteg...

Mit lehet tenni idegbeteg szomszéddal?

Figyelt kérdés

Saját lakásról van szó. Pár hónapja élünk itt párommal. Nem közvetlenül mellettünk, hanem kettővel arrébb (függő folyosós társasház), egy abberált nőszemély lakik, aki kb két naponta ordibál, veszekszik a párjával, akár az éjszaka közepén, akár hajnali 5-kor, és szóban bántalmazza, alázza a pasiját. “Természetesen” kisgyermek is van sajnos..aki emiatt mindig sír, ám akkor csak jobban rákezd ez az elme roggyant. Már nem bírjuk idegekkel mi sem..nekem nagyon felkavaró, mert anyám pont ilyen volt gyerekkoromban (akitől hálistennek elkerültem). Balhét nem szeretnénk, tartunk is kicsit tőle párommal, hogy nekünk esne vagy valami..illetve azt vettük észre, hogy a régebbi lakók kb beletörődtek, vagy legalábbis szemet hunynak efelett. Azonban ez mind a lakó környezetére kihat, mind a saját családjára, és ami a legszomorúbb, egy magatehetetlen kiskorúra (kb 2 éves a gyerek). Minket ez nagyon zavar, és nem szeretnénk így élni. A költözés nem opció, mert ilyen áron nem kapnánk máshol lakást, belvárosban.

Viszont valamit tenni kellene ezügyben, mert nem lehet így élni. Első körben arra gondoltam, hogy egy kinyomtatott szöveget kellene az ajtajukra ragasztani, melyben leírjuk a panaszainkat, és megkérjük, hogy változtassanak az életvitelükön, ami kihatással van a lakóközösségre is. (Persze, lehet ez nem érne sokat, de legalább hátha elszégyellné magát a nő).


Egyéb ötleteitek vannak esetleg? (Nyilván tudom, rendőrség, gyámügy stb., de mint írtam, ennyire nem szeretnék belefolyni, nem akarom, hogy bajom származzon belőle. Iszonyat ijesztő ez a kattant nő.)



2021. aug. 26. 11:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2%
Azért volt olcsó. Csodák nincsenek.
2021. aug. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés.
2021. aug. 26. 11:17
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

Rendőrségnek lehet szólni.

Gyámügyről felesleges beszélni, nem úgy megy, ahogy te azt gondolod... Ilyenért nem is fogják a gyereket intézetbe vinni, ne is reménykedj.


Rendőrségnek csörögsz, hogy rendszeresen családi balhé van kettővel arrébb, most is éppen az zajlik.

Az ordibáló nő nem fogja megtudni, ki a bejelentő, a rendőr nem mondhatja el, ha kéred. Névtelenül is be lehet jelenteni. De ha névvel teszed, a járőr bemehet hozzád is megkérdezni, mióta tart, hogyan s mint (amit fent leírtál, elmondod neki).

A rendőr a lakaskörülményekből, gyermekkorú jelenlétéből stb stb megállapítja, hogy kell-e intézkedni ott és hívnia más szerveket, vagy elég egy csendhaborítás figyelmeztetést adnia a nőnek.

Ha a rendkrok elmennek onnan, de a hangoskodás folytatódik, akkor vissza kell hívni őket, a járőrök újra kijönnek és akkor már szankcionálnak is.

Helyszíni bírság, vagy rendőri feljelentés, azt majd a zsaru eldönti.

De amint a hangos család is rájön, hogy ez nem olcsó mulatság, a saját érdekükben is le fognak szokni az ordibálásról.

2021. aug. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hallottam már olyanról, hogy hiába kértek névtelenséget a bejelentők, ezt nem kapták meg a rendőrségtől..

Így ettől egyenlőre óvakodnék.


Nem gondoltam semmi olyat a gyámügyről, hogy “úgy megy”, csak példaként írtam, hogy abba sem akarnék belefolyni, tudom, hogy kb semmit nem tennének..


A lakóközösséggel kellene még beszélni. Hátha valahogy összetudnánk fogni.

2021. aug. 26. 11:28
 5/11 anonim ***** válasza:

Felesleges írogatni.

Vedd fel a balhékat videóra, hívj minden alkalommal rendőrt, aztán felnyomni a gyámügynél és birtokvédelmi eljárást kezdeményezni

2021. aug. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mondtam, hogy ennyire nem szeretnék belefolyni, nem akarom, hogy bajom származzon belőle. Egyszer lehet kihívom a rendőrt, de hogy minden alkalommal, az kizárt. Annyi kell, hogy megtudja, hogy én voltam, és nekem essen :D :/
2021. aug. 27. 09:18
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Az ilyen “nem akarok belefolyni” mentalításból lesznek azok a hírek, ahol a megszólaltatott szomszédok elmondják a gyilkosság után, hogy hát ja, hangosak voltak, meg bántalmazta a házastársat meg a gyerekeket, de nem gondolták, hogy baj lesz
2021. aug. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

Pedig ha azt akarod hogy változás legyen bele kell folynod.Mit akarsz a csí energiával a fél társasházon keresztül elűzöd a démonokat az idegbeteg állat felyéből GYK-s kommentben lévő vers alapján?

Szedd össze magad és tegyél valamit,ha nem csinálsz semmit nem lesz semmi.

2021. aug. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ja igen és majd engem bántson, ugye? :) Mert ti biztos vállalnátok, hogy elviszitek a balhét. Nem lehet tudni, mennyire kattant, én nem akarok egy pszichiátriai esettel konfliktust. Bocs, de a saját életem fontosabb. Egyedül a gyereket sajnálom, meg azt, hogy a saját otthonunkban nem élhetünk nyugodtan, mert bármikor rájöhet a kattanás. De annyi kéne, hogy megtudja, hogy én hívtam ki a rendőrt..kösz, nem :)
2021. aug. 29. 14:54
 10/11 anonim ***** válasza:

Honnan tudná meg?

… majd azért vigyél a gyerek sírjára virágot

2021. aug. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!