Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Magyarként gondoltatok már...

Magyarként gondoltatok már arra, hogy milyen kellemes is lehet az élet a sajátosan amerikai jelenségnek nevezhető amerikai kertvárosokban?

Figyelt kérdés

Előkertnél semmi (vagy minimális) kerítés, szabad kocsifeljáró, zöld-csendes környezet (frissen nyírt gyep, fák), veranda, ajtókat alig zárják, normális szomszédok, hátsókertben medence, vagy grillpartizás, stb...


Magyarországon meg magas kerítés, seggfej szomszédok, sz@r közbiztonság, hulló vakolat, bunkó vezetési kultúra, és hasonlók...



2021. szept. 3. 20:50
A kérdező szavazást indított:
Kellemes lehet ilyen környezetben élni
Amcsi marhaság az egész
31 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahh igen álmom mindig hogy oda eljussak, az ottani iskolák, tanittatás emberek, a nyitottságuk az elfogadóságuk. Én nekem sajnos a magyarországi dolgok sem adóttak meg mivel erdélyben élek. Itt románul kell tanuljak vizsgázzak stb... szóval itt sem jobb de ez van, születhettél volna afrikában szegénységben
2021. szept. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Ezt manapság még az amcsik is rühellik.

Kint a fiatalabb generáció teleposztolja az összes létező közösségi média felületet azzal, hogy inkább megöli magát, mint hogy tipikus kertvárosi élete legyen.

Plusz elvileg szörnyű a környezetnek, ha mindenkinek sima, bevetetlen (személyiségtelen) díszgyepe van, mert nem táplálja a rovarokat, amik a természet hierarchiájának alapja.


Sztem a legjobb a zöldségektől, fáktól, virágoktól és gyümölcsöktől dagadó kert; a kisebb közösségek (szval nem kell mindenhova autóval járni, hanem mehetsz gyalog is, mert van a közelben bolt, meg minden, amire szükséged van) és jó viszony a szomszédokkal.

Ez 100%ig megvalosithato lenne itthon is, a kultúránk is megvan hozzá, csak az a gáz, hogy a vidék haldoklik.

2021. szept. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is gondolkodom ezeken. De ne felejtsd el, hogy az átlag Amerikai kertvárosban dögunalom az élet. Minden rohadt messze van (hatalmas kertesházas negyedek következménye), kulturálisan tök sivár (főleg egy olyannak, aki Európából megy oda), és jellegzetesen megy egyfajta verseny a szomszédok között, hogy kinek vannak modernebb, drágább, szebb, jobb cuccai (persze hitelre), szóval külsőségekre kínosan ügyelnek.

Ezek miatt nem véletlenül sok a depressziós, Amerika első az antidepresszánsok fogyasztásban, bár ez betudható a gyógyszerlobbinak is. Sokan, akik ezt nem bírják kiköltöznek Idaho/Wyoming/Montana valamelyikébe (főleg Montana nagyon feelinges) és egy kis faluban, vagy farmon új életet kezdenek.

2021. szept. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindig olyan mint ahogy te elkepzeled.

Laktam kint ilyen hazban, annyi a kulonbseg hogy nem volt medence a hatso kertben. A szomszedok normalisak voltak.

Most egy kicsit mas kornyeken vagyok, ez nem a klasszikus kertvaros mert regi hazak vannak erre. Zold ovezetben van, a hazam mogott fak, nincs kerites. A hatranya hogy mindenfele allatok maszkalnak a hatso udvaromban es volt amikor azt lattam hogy valaki csak lazan keresztul gyalogol a kertemen.

Hangos szomszed barhol elofordulhat. Nakunk egy mexikoi csalad szokott bulizni hetvegente, a tobbiekkel nincs gond.


Amit te leirsz a a high middle class hazak. Persze, jo lenne ilyen helyen lakni de ha Magyarorszagon olyan munkad van mint ezeknek az embereknek akik ilyen hazakban laknak, akkor te is megtudod magadnak engedni hogy egy szep kornyeken lakj es sajat medenced legyen.

Az ajtokat meg talan csak azok nem zarjak akik gated communityben laknak mert arra a kornyekre csak a lakok mehetnek, az egesz tomb be van keritve es nem mehetsz oda ha nem ott laksz vagy ha nem olyanhoz mesz aki ott lakik.


En inkabb a varoson kivul laknek egy nagy portan, a fak kozott, ugy hogy az ut es a haz kozott nincsenek fak, van egy nagy fuves resz a haz korul es utana vannak csak a fak hogy a hazat ne arnyekoljak be, tehat ket oldalt es hatul.

2021. szept. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%
Amit az amerikai filmekben láttál (amit leírtál) az nem a valóság. Hidd el az USAban is vannak lökött szomszédok!
2021. szept. 4. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%

Eléggé értelmetlen az Amerika = maga a csoda Magyarország = pusztulat összehasonlítás.


Nálunk is van egy csomó hely, jobb falvak, jobb kertvárosok ahol nem zárják az ajtót, nem rettegnek az emberek, rendbe rakott környéken élnek.


Na meg milyen rossz közbiztonságról beszélünk? Azért átlag embernek nem kell rettegve kimenni az utcára. Leszámítva 1-2 nagyon lepusztult részt, szabadon, biztonságban élhetsz.


Amerikában meg vannak olyan gettók, olyan bűnözés, olyan lecsúszottság amihez képest a cigánytelepeink is magasabb szinten vannak.


Aki jól keres és van pénze, az Magyarországon is élhet álom helyen. Aki meg csóró az országtól függetlenül szarul fog élni.

2021. szept. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%

Egyertértek az utolsóval, valahol ijesztő ezt az öngyarmatosító mentalitást olvasni. A szomszédok összehasonlításától meg már teljesen komolytalan az egész, melyik országban garantálja az ingatlanos, hogy sem akkor, sem később nem fog odaköltözni olyan család, akivel nagyon nem jössz ki jól. Lehet éppen te vagy az, akivel az egész környéknek problémája lesz.

Szerintem gyerekként frusztráló lehet ilyen környéken élni, ennél jobb egy klasszik metropolisz, vagy európai nagyváros a maga nyüzsgésével, vagy egy teljesen klasszik vidéki birtok.

2021. szept. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!