Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan vészeljem át vagy...

Hogyan vészeljem át vagy hogyan tehetném jobbá az albérletet, lakótárssal?

Figyelt kérdés

Eddig minden évben kollégista voltam és azt nagyon szerettem, de idén nem vettek fel és kénytelen voltam albérletbe menni. Egyedül sokkal drágább lett volna és azt gondoltam én sem szeretnék teljesen egyedül lakni, ezért mindenképpen egy vagy több lakótársban gondolkoztunk. Így most egy ismeretlen lánnyal költöztem össze. Lehetséges, hogy egy hét után még korai kijelenteni, hogy nem tetszik és nem érzem így jól magam, de egyelőre ez a helyzet. A koli esetében mindig vártam a beköltözést, kik lesznek a szobatársak, szívesen mentem vissza, szerettem ott lenni stb., de most éppen ellenkezőleg.

Egyrészt úgy érzem, hogy albérletben lakva némileg kimaradok az egyetemi élet egy részéből. Legalábbis én a koliban szerettem azt, hogy mindenhol egyetemisták vettek körül, csomó emberrel találkoztam, mindig volt valami kis mozgás és olyan igazi egyetemistának érezhettem magam. Teljesen máshogy viszonyultunk egymáshoz, szóval pl. bármikor át lehetett kopogni a szomszédba egy serpenyőért most mondtam valamit, mindenben segítettünk egymásnak és a szobatársakkal is közelibb volt a kapcsolat, beszélgettünk, együtt főztünk stb. Ehhez képest itt nem ismerek senkit, nem is igazán találkozok senkivel és a lakótársamat is keveset látom, ha itthon is van csak bezárkózik a szobájába, még nem is beszélgettünk semmit, kb. semmit nem tudok róla, azt sem tudom mit tanul vagy úgy egyáltalán bármit. Nem túl barátságos.

Másrészt pedig úgy érzem sokkal több a macera. Mindent a tulajjal kell egyeztetni, mindenre rá kell kérdezni, sok dolgot nem tudunk egyedül elintézni mert ő is kell hozzá (pl. az internet), de nem ér rá stb. Illetve a lakótársam is mindent rajtam kér számon, nekem panaszkodik, hogy neki ez nem jó, neki az nem jó stb., mivel én voltam az első és én ismerem a tulajt. Némileg a helyzetünk is kiszolgáltatott és egymásra vagyunk utalva, hiszen közösen osztozunk az albérleti díjon és a rezsin.

A szerződés egy évre szól, a kauciót elveszíteném a korábbi felmondás esetében és egyébként sem lenne lehetőségem kollégiumba menni, tehát sok mindent nem tudok tenni ezzel. Ebben a félévben kevesebb órám van és már a hét közepén hazamehetnék a szüleimhez, de rossz érzésem lenne azzal kapcsolatban is, hogy akkor meg a szüleim tulajdonképpen feleslegesen fizetik az albérletet, miközben nem is vagyok ott.


2021. szept. 5. 11:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Ideje megszokni a valós életet, ez van mindenhol.

Másrészt a lakótárs felé neked kellene nyitni, ha nem is lesztek közeli barátok, azért egész idegennek sem kell lenni.

2021. szept. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom. Én eddig mindig azt hallottam mindenkitől, hogy mennyivel jobb a koli helyett albérletben lakni, mennyivel jobban szeretik, van külön szobájuk, de amúgy is jól kijönnek a lakótársakkal, feljárnak hozzájuk a barátok, együtt főznek, együtt társasoznak stb. Úgyhogy én inkább próbáltam így elképzelni, mert ennek én is örülnék. Viszont most csalódott vagyok.

Én próbáltam nyitni felé, de ő az eddigiek alapján nem igazán hajlik rá. Együtt költöztünk be, körbevezettem, megmutattam neki mindent, mi hol van, mi hogyan működik stb., de ő végig egy szót sem szólt hozzám, semmit. Végig a szülei kérdeztek és ők válaszoltak helyette, pedig nem is olyan fiatal, nálam is idősebb pár évvel. Próbáltam vele beszélgetni, próbáltam bedobni egy-két éppen aktuális témát, de maximum ilyen egy szavas válaszokat adott, esetleg csak mosolygott vagy a szüleihez beszélt helyettem. Magától semmit sem mond.

2021. szept. 5. 11:29
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó vagy nem jó, ez van, ezt kell szeretni. Koliba úgysem fogsz tudni beköltözni, inkább próbáld meg a legjobbat kihozni a helyzetből. Azt az egy évet bírd ki, belehalni biztos nem fogsz, aztán utána érezni fogod hogyan tovább. Találhatsz később egy jobb lakótársat is, akivel élvezni fogod az együttélést, de addig is fókuszálj arra, hogy most minden jobb legyen! És próbálkozz tovább barátkozni azzal a lánnyal, ilyen minden mindegy alapon. Valakinek kevés ennyi idő, hogy kinyíljon, ha meg mégis ilyen, a kedvességgel nem ártasz senkinek.
2021. szept. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Még mindig jobb mint ha minden második nap bordélyt csinálna a kecóból meg szétdúlná a berendezést, nem fizetne rendesen stb…
2021. szept. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%

Én az egyetemen egész nap a haverokkal lógtam, délután csavarogtunk, este elmentünk bulizni. Az albérletembe gyakorlatilag csak aludni és tanulni jártam haza. Szóval ott igényeltem is a magányt. Olyannyira, hogy 3 évig laktam egy sráccal, akinek a nevét sem tudtam. "Szia, szia, jött egy csekk, kb. ilyen szintű dumáink voltak."

Néha haverok feljöttek hozzám a szobámba is, amikor azt igényeltük.

2021. szept. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

“ Ebben a félévben kevesebb órám van és már a hét közepén hazamehetnék a szüleimhez”

Elmész dolgozni ésszerzel ott barátokat

2021. szept. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
98%
Kifogtál egy introvertált lakótársat. Ez neked rossz, mert igényed lenne a társaságra. Amit meg te csinálsz, az neki rossz, mert ő meg elvonulna. Én is introvertált vagyok, én örülnék egy olyan lakótársnak, aki nem liheg folyton a nyakamba.
2021. szept. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

3# Köszi, próbálom pozitívan felfogni csak nem erre számítottam és most csalódott vagyok.

4# Hát ezt egyelőre még nem tudjuk, hogy milyen lesz ebből a szempontból.

5# Én a kollégiumban is viszonylag sok időt töltöttem, hiszen ott tanultam, főztem, ettem stb. Persze találkoztam barátokkal is, de nem vagyok az a minden nap csavargós-bulizós fajta, és elég sokat kell tanulnom is. Úgy terveztem, hogy akkor az albérletben még többet lennék majd és akár maradnék hétvégente is, mert nyilván több a hely, kényelmesebb, felszerelt stb., de már nincs hozzá nagy kedvem. A szülei pedig mondták is, hogy remélik nem lesz nagy járkálás, nem járnak majd fel a barátok stb., mert a lányuknak tanulni kell…

6# Vannak barátaim és tőle sem azt várnám, hogy mindenképpen barátok legyünk. A volt kolis szoba/blokktársaim közül sem voltunk mindenkivel barátok, de alapvetően jóban voltunk, beszéltünk egymással stb., nekem emiatt furcsa.

7# Én is introvertált vagyok, szerintem nem ezen múlik. Én sem azt várnám tőle, hogy a “nyakamban lihegjen”, de ha már egy lakásban lakunk akkor jó lenne tudni róla bármit a nevén kívül vagy örülnék neki, ha a köszönésen kívül is tudnék vele legalább minimálisan kommunikálni.

2021. szept. 5. 13:48
 9/13 anonim ***** válasza:
66%
Minden vagy te, csak nem introvertált, legalábbis a kommentjeid alapján. Egy introvertált soha az életben nem fog kiakadni azon, hogy nincs kivel társas játékot játszani.
2021. szept. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Az introvertáltság nem azt jelenti, amire gondolsz...
2021. szept. 6. 14:44
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!