Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan reagálnál, ha kiderülne...

Hogyan reagálnál, ha kiderülne, hogy a főbérlő egy ugyanolyan szobát drágábban adott ki neked, mint másnak? (Ugyanabban a házban, a szoba ugyanolyan)

Figyelt kérdés

Még annyit, hogy az a más valaki aki itt van, őt sem ismerte előtte, teljesen idegenek vagyunk itt (külföldiek), mert ez nem Magyarországon van. (Időtartam is ugyanannyi, tehát 6-6 hónap mindkettőnknek)


Alapvetően nem zavarna minimális különbség, de huszonévesen többet elvárni egy bérlőtől, mint egy 40+-tól nem gondolom etikusnak, az egyenlő összeg elvárása lenne korrekt, kortól függetlenül.


Azon gondolkodtam, hogy elmondom a főbérlőnek ezt, és ha úgy érzi, hogy ennek is örülnöm kellett volna, akkor inkább tovább állok.


De úgy alapvetően érdekelne, hogy ti mit gondoltok erről?


köszi(:


2021. szept. 6. 00:16
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

A lakáspiac gazdasági alapon működik, a főbérlőnek az a célja, hogy minél több pénzt hozzon a kiadott lakás. Lehet amikor a másik szoba volt meghirdetve, akkor mások voltak a körülmények (pl. covid csúcs alatt is estek az árak, mert nem volt akkora kereslet a kiadó lakásokra, az egyetem kezdete előtt meg pont fordítva, a megnövekedett kereslet miatt drágulás figyelhető meg). Valóban nem korrekt, hogy te ugyanarra fizetsz többet, de az üzlet már csak ilyen.

Én max akkor beszélnék vele, ha már közel van a 6 hónap vége, de persze ez nagyban függ attól is, hogy milyen maga a lakás, a főbérlő, mennyire lenne nehéz másikat találni, stb. Ha tényleg csak nagyon minimális a különbség és más probléma amúgy nincs, akkor nem biztos, hogy megéri ezen reklamálni.

2021. szept. 6. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés, hogy mi van a szerződésben. Felmondhatod, vagy 6 hónap fix? Ha szerződés szerint hamarabb leléphetsz, csakis abban az esetben érdemes vele beszélni. Meg persze előtte azért nézz körül, hogy van-e egyáltalán lehetőség hasonló színvonalú albérletre a környéken.
2021. szept. 6. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az se mindegy, hogyki milyen csatornán keresztül jelentkezett. Pl. ha ő facebook csoporton keresztül találta, te pedig bookingon akkor lehet, hogy azt kell kifizetned.
2021. szept. 6. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy albérletem, ahol dupla ágyas szobát béreltem (két, nem egyforma magas single ággyal...🤨) s £30 fonttal fizettem többet a mellettem lévő csajnál...

Zavart, de nem rugóztam rajta, kicsit később letapostam...

Szóval, ha bánt, akkor beszélj a főbérlővel, s legyen B terved

2021. szept. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen eset munkahelyen is van. Aki ügyesebben "adja el magát", az pár tízezerrel több fizetéssel kezd ugyanott ugyanabban a pozícióban, és minden emelésnél együtt emelik a dolgozóknak a fizetést, úgyhogy hosszú távon megmarad a különbség.

Nézd, te sem vagy odaláncolva ehhez az albérlethez. Hőbörgés helyett keress egy olcsóbbat (ár-érték arányban jobbat) és költözz oda. Ha meg nem találsz, akkor meg rájöttél, miért kér tőled ennyit a tulajdonos.

2021. szept. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!