Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Zavarna, ha a lakótársatok...

Zavarna, ha a lakótársatok barátai néha ott aludnának?

Figyelt kérdés
Jó lenne, ha alkalmanként ott aludhatnának a barátaim nálam az albérletben, ha éppen olyan programunk van (tehát nem kellene nagyon korán vagy későn még órákat vonatozniuk vagy akkor egymás után több napot is együtt tudnánk tölteni). Két főről van szó és a nappaliban tudnának aludni a kanapén. Nem rendszeresen, de max. ilyen havi egy-két alkalomról lenne szó főként hétvégeken, ha tényleg szervezünk magunknak valami programot, kirándulást, ilyesmit. Mindenképpen megkérdezném a lakótársamtól, de nem ismerem őt, egyáltalán nem szoktunk beszélni egymással (egy szót sem, semmit) stb. és így gondoltam előbb kiírok erről egy kérdést, hogy kinek mi a véleménye.
2021. szept. 23. 10:02
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
90%

Engem nem zavarna ha előre megbeszélnéd velem.

De basszus hogy lehet úgy lakni valakivel, hogy egy szót nem beszéltek... én megbolondulnék ha egy kukával kéne laknom.

2021. szept. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Hát nekem is nehéz így, de ez van :D
2021. szept. 23. 10:09
 3/29 anonim ***** válasza:
82%

Süketnéma?

Vagy ennyire keveset van otthon, hogy sosem látod?

Vagy ennyire eltérő életritmusban él, hogy mindig akkor alszik, mikor te fönt vagy, és akkor ébred, amikor te dolgozol vagy alszol?

2021. szept. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Más az időbeosztásunk és emiatt csak nagyon ritkán találkozunk (mindketten egyetemisták vagyunk, más szakon és más évfolyamon, nyilván mások a barátaink, elfoglaltságaink is stb., úgyhogy ritkán vagyunk a lakásban mindketten), illetve egyébként sem egy beszélgetős, barátkozós típus. Nem is ismertük egymást, tehát ugye teljesen idegenek is vagyunk egymásnak.
2021. szept. 23. 10:51
 5/29 anonim ***** válasza:
26%
Ha alig találkoztok, akkor meg se kérdezd. Lehet, hogy otthon se lesz, vagy alkalma se lesz szóvá tenni, hisz nem találkozik veled, amíg ott vannak a haverok. Ha meg mégis, akkor elmondod, hogy időnként lesz ilyen, mert hát magánéleted is van. És hogy meg akartad vele beszélni, csak sosem találkoztál vele.
2021. szept. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
De kérdezd meg azért. Mégiscsak közös lakás. Ha nem kérdezed meg később még lehet konfliktus belőle.
2021. szept. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Mindenképpen meg akarom kérdezni tőle, max. ha nem személyesen akkor a neten keresztül, szerintem ez így fair.
2021. szept. 23. 11:02
 8/29 anonim ***** válasza:
1%

De most az elég vicces, ha húzza a száját, mikor otthon sem lenne, mikor a barátaid ott lennének.

Maximum jelentsd be, de ne az legyen, hogy engedélyt kérsz tőle, hogy ott alhassanak.

2021. szept. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
86%
#8. Hát ez elég nagy hülyeség amit mondasz. A lakótárs lakása is, ott vannak a személyes cuccai, az az alap, hogy megkérdezi és megbeszélik. Gondolj bele, nem kérdezi meg, alapból vitát szülhet plusz a lakótársa meg valamit elveszít pl egyből rá fogja fogni hogy biztos az idegen vendégek nyúlták le akkor is ha amúgy nem, ccsak hülye volt és nem emlékszik hol hagyta a cuccát. Az meg senkinek se jó ha vita van. Biztos azt fogja mondani, hogy oké de azért alap hogy megkérdezi.
2021. szept. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
38%
Én nem laknék együtt olyannal, aki nekem idegeneket altat a közösen fizetett lakásunkban. Nemcsak, mert bármikor eltűnik bármi a holmimból, ő semmi felelősséget nem vállal érte, pedig a haverjai lenyúlhatják kajámat, ruhámat, stb., hanem mert a haverok által használt dolgokat, meleg víz, étel a hűtőből, nekem is fizetnem kell. Felkelek, fürödnék, de a bojlerből a két haver kihasználta a meleg vizet, és csak este lesz. Felkelek, de ketten, akiket nem ismerek, a nappali kanapéján dugnak. Azonnal felmondanám a közös bérletet, ez nem kollégium.
2021. szept. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!