Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Körülbelül 1 év múlva Budapest...

Körülbelül 1 év múlva Budapestre fogok költözni, az ismerőseim azt mondják, hogy akkor viszont adjam el az autót, mert Budapesten leparkolni sem lehet, mit javasoltok, valóban felesleges az autó Budapesten?

Figyelt kérdés
Nem igazán szeretném eladni az autót, mert ha nem is használom munkába járáshoz, akkor is hasznos lehet 1-1 nagyibb bevásárlás esetén, vagy ha kirándulni akarunk elmenni, vagy ha szimplán csak haza akarunk látogatni.
2021. okt. 7. 12:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
8%
Felesleges. Kisegitőben ismerted meg őket?
2021. okt. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Lakóhelytől, gyakran látogatott helyektől és életstílustól függ. Azért a túlnyomó többségnek itt is van ám kocsija, és a legbelső kerületek kivételével parkolóhelyet is találnak. Nekem mondjuk pont nincs autóm, mert a belváros közepén lakom, tehát tényleg nem tudnám hova tenni, és nem is használnám havi 1-nél gyakrabban. De ez a ritkább. Gondold végig, hová költöznél pontosan, hová kellene suliba vagy dolgozni járnod, mennyi időnként csinálsz nagybevásárlást stb.
2021. okt. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát az hogy felesleges... Véleményes.

Parkolás nagyon körülményes tud lenni.


Nem mindegy hol tudsz vele parkolni ott ahol lax...

Bent közlekedni nagyon nehéz időnként. Sokszor tömegközlekedés gyorsabb. Parkolás, jajj...


Ha keveset használod akkor lehet kérdés hogy van -e értelme.

Elsőnek a környéken a parkolási lehetőségeket kéne feltérképezni...

Azután dönteni a szükségességéről. Szerintem...

2021. okt. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha belvárosba költöznél, akkor az autóhoz egy parkolót is kell szerezni, mindenhol máshol lehet találni helyet, max. nem közvetlenül a ház előtt.

Azt meg, hogy neked szükséged van-e autóra, te döntsd el, ne a haverok.

2021. okt. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Forgalmasabb helyeken, belvárosban nehezebb parkolni. Ettől persze nem kell eladni az autót, de valószínűleg át fog alakulni az eddigi autóhasználati szokásod, nem fog annyi helyre kelleni.

Pl. a szüleimnek van autójuk, a 15. kerületben laknak lakótelepen. Az nem belváros. Most már mindketten nyugdíjasak, de pl. apám amíg dolgozott, munkába tömegközlekedéssel járt akkor is, amikor már volt autó. Nekik arra jó, hogy hétvégi bevásárlás könnyebb, orvoshoz, ha kell, akkor segítség. Viszont a tömegközlekedést is használják, mert elég jó.

2021. okt. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Bpn élek, soha nem volt autóm, ellenben saját lakásom stb van. Tomegkozlekedes mindent lefed. Ha neha nem, akkor taxi vagy car sharing. Nagyobb bevasarlast online rendelem meg es a konyhamig szallitjak a 20 kilos karton cuccokat. Igy is tized annyit koltok utazasra es logisztikara mintha autom lenne.
2021. okt. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

Nekünk van és nem fölösleges pedig központi helyen lakunk és nagyon jó a közlekedés a környéken. Parkolni lehet mindig, csak nem a ház előtt. Meg tudnánk oldani az életet autó nélkül, de nem szeretnénk. De ez így mindenkinek a saját döntése szerintem.

Viszont van olyan ismerősöm aki szintén Budapesten lakik viszont sokkal kijjebb és alig van ott tömegközlekedés. Neki nagyon szívás lenne autó nélkül bejárni viszont van parkoló a ház előtt/ belső kertben és a munkahelyén is.

Szóval ez sok mindentől függ.

Én már csak azért is megtartanám, mert sokat utazunk autóval.

2021. okt. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért Budapest nagy. Nem mindegy hova a belvárosba költözöl vagy Káposztásmegyerre. Az sem mindegy a lakásod és a munkahely között mekkora a távolság, hogy lehet tömegközlekedéssel eljutni oda. Nem mindegy mik a bevásárlási szokásaid, a lakhelyed közelében van-e preferált üzlet vagy csak távolabb, napi kisbevásárlásokat intézel vagy heti, kétheti- havi nagyot. ( Tudom, házhoz szállítás is van, de én azt nem szeretem.)

Amíg a VIII. kerületben laktam, nem volt autóm, mert nem volt rá szükségem. A lakástól 5 -5 percre két piac is volt, rendelő, két nagyobb élelmiszerbolt az utcába, a munkahelyemre 20 perc alatt beértem BKV-val. Aztán 20 éve kiköltöztem ide a XVIII. kerületbe, akkor vettem autót és azóta is van. Innen a munkahelyem kb. másfél óra lenne BKK-val, autóval 20 perc. Hétvégén a piac BKK-val 40 perc lenne, autóval nincs 10 perc sem. A METRO-ba járunk nagybevásárlásokra, kisebbeket a LIDL-ben vagy az AUCHAN-ban ejtjük meg, mindegyik kényelmesebb autóval. Munkahelyemen van céges parkoló, itthon van garázs, de az utcán is van mindig bőven hely.

2021. okt. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%
Betegek az ismerőseid! Puszi!
2021. okt. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%

Nekem volna tömegközlekedés a munkahelyre, csak itthonról előbb be kellene menni vele a központra, onnan meg vissza a külső részre - közel egy óra volna, plusz 15 perc gyaloglás.

Mindez autóval max. fél óra.

2021. okt. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!