Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért áll üresen ennyi önkormá...

Miért áll üresen ennyi önkormányzati lakás Budapesten?

Figyelt kérdés

A társasházunkban van 3 lakás, ami kb 5 éve üres. Ismerőseimnél szintén hasonló a helyzet.


Lakás pályázati előnye csak az 5 gyereket szülő felelőtlen embereknek van. Akik lelakják nem fizetnek semmit és továbbálnak...

Általában.


A friss diplomás pályakezdőt miért nem támogatják?

Miért kell átlag magyarnak (akinek apuci nem tud lakást venni) albérletben kezdeni?

Nem lenne egyszerűbb normális embereknek kiadni, elfogadható összegért? Jobban termel, ha üresen pang?


Egyszerüen nem értem.

A válaszokat előre is köszönöm



2021. nov. 15. 14:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, milyen állapotú lakásról van szó, de amiket én ismerek, azok gyakorlatilag lakhatatlan állapotban vannak... Az önkormiknak sem végtelen mennyiségű pénz áll rendelkezésre a felújításra, elég lassan haladnak a lakhatóvá tétellel...


Abban teljesen igazad van, hogy jó lenne, ha normális fiatalok is hozzájuthatnának... De amíg az ún. jogvédők folyamatosan nyomás alatt tartják az önkormányzatokat olyan esetekben is, mikor önkényes lakásfoglalókról van szó, akik évekig semmit nem fizetnek, addig elég nehéz a kilakoltatás is...



EGyébként a mi kerületünkben pont van rá pozitív példa:


[link]

2021. nov. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Érdekes,10.04.-én írták. Akkor van a születésnapom.


Köszönöm a linket.

2021. nov. 15. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!