Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Állandó székhúzogatás?

Állandó székhúzogatás?

Figyelt kérdés

A békés egymás mellett élés jegyében mit tudok még tenni azzal a társasházi szomszéddal, akinek a konyhája a hálószobánk mellett van és népes családjából, de leginkább bunkóságából adódóan folyamatosan rángatja a konyha kövén az étkezőasztalt és a székeket?! Azok meg nyikorognak folyamatosan, mint a kréta a táblán.

Már beszéltem vele, kértem, megindokoltam, mondtam haragosabban, vettem neki saját pénzemből a székek lábai alá filcet (esze ágában sem volt rátenni).


Nem dolgoznak, fogalmam sincs miből élnek, de a nap 20 órájában valaki rángatja azokat a rohadt bútorokat, ami már kikezdte az idegrendszerünket.

Valami ötlet? Azon kívül, hogy átlövök a falon.......(nyilván vicc volt...most még!) Ne írjátok, hogy költözzek el!



#szomszéd #széknyikorgás
2021. nov. 20. 14:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondanám, hogy közös képviselő, de tudom, hogy ez gyakorlatban nem működik, mert pont lexarja az egészet.

Nálunk a szomszédok ajtót csapkodnak, minden nap egy kis muzsika 150 decibellel, meg üvöltözés napi 3-szor 10 percig, szóval átérzem.

Az a baj, hogy az ilyen világi bunkókkal nem lehet mit kezdeni. Már egy ideje gondolkodok a magyarázaton és vagy azért ilyenek, mert túl primitívek ahhoz, hogy elfogadják, hogy nem egyedül vannak a világon, vagy pedig egyszerűen rosszindulatúak (esetleg mindkettő).

Alapból egy békés ember vagyok, de rosszabb pillanataimban átfutott már az agyamon a gondolat, hogy bekopogok és megmondom nekik, hogy fejezzék be a zajongást, mert aprófát hasogatok rajtuk az ajtóból, amit csapkodnak, de nem tettem meg (...még :D). Más megoldást meg egyelőre nem találtam.

2021. nov. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1-es! Szívemből szóltál! A közös képviselőt nem érdekli. Ezek is ordítanak, nem ismerik a halk beszédet, mindenki csak akkor figyel a másikra, ha túlordítja. Ezzel még el is lennék, mert gyorsan kifáradnak, de ez a székhúzogatás.....ahhh!!

Az ilyen emberek primitívek és maximálisan énközpontúak. Fel sem fogják, hogy más is létezik rajtuk kívül.

Egyszerűen nem látom a megoldást. :( Amúgy meg őszinte részvétem a szomszédjaid miatt. :D És köszönöm a választ. :)

2021. nov. 20. 14:51
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Csak úgy lehet az ilyennek visszavágni, ha lesüllyedsz hozzá!
2021. nov. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3-as! Én már arra is hajlandó vagyok, hogy lesüllyedjek. Húzogassam én is a székeket? Vagy mi a fenével akasszam ki őket? Sajnos primitívségükből adódóan magas az ingerküszöbük, náluk folyamatos a zaj, már meg sem hallják.
2021. nov. 20. 14:56
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha van tv-d vagy valami erősebb hangfalad, tegyél be sub bass (30 hz alatti) zenéket nagyobb hangerőn. A sub bass "átmegy" a falon és hallani fogják a dübörgést elég jól.

Pl: https://www.youtube.com/watch?v=kyV6xB6sMWc

2021. nov. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A mi szomszedaink kb foylamatosan orditoznak, a megollek te budos k*va, a, legfinomabb általában de a, nőt sem kell félteni. Szóltak többen is, azokkal is orditanak, engem a nő le is akart köpni. Ráadásul egy "hiresseg" a pasi szóval még befolyasos is
2021. nov. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Zörögj vissza, amikor ők alszanak, mást sajnos nem lehet. Normális helyeken már eleve úgy tervezik a lakásokat, hogy konyha mellett konyha, szoba mellett szoba, fürdő mellett fürdő. De egy barátnőm is ébredt rendszeresen arra, hogy a szomszéd ezeréves szar mosógépe az ő ágya mellett baszkodja magát a falnak, az is panel volt.
2021. nov. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem inkább a feleséged süssön nekik egy tál pogácsát, vigyétek át ketten, és mondjátok el nekik hogy bármiben tudok segíteni ha szükségük lenne rá...és figyeld a hatást!
2021. nov. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Utolsó! Én vagyok a nő! :D Adtam már neki annyi mindent. Az elején elbeszélgettem velük, hogy ez egy társasház, figyelünk egymásra, hogy ne zavarjuk indokolatlanul a másikat, hiszen mi is tudnánk extra zajosan élni, ez meg őket zavarná.

Teljesen lepereg róluk sajnos.

2021. nov. 22. 12:48
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves! A pogácsát csak szeretettel kell adni, szívből érdeklődni irántuk, hogy még csak véletlen se gondolják azt hogy azért kerested meg őket mert kérni fogsz valamit...vagy felhívni a figyelmüket valamire.. ha ezt érzik...annak lesz ereje. Lehet hofy nem az első után...
2021. nov. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!