Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Óbudára a Flórián tér környéké...

Óbudára a Flórián tér környékére miért mondják azt,hogy az egy nagyon rossz hely?

Figyelt kérdés
Én szeretek Óbudán lakni. Minden van. Minden közel van. Jó a közlekedés. De ha elmondom,hogy ott lakom ,mindenki azt mondja,hogy nem lakna ott,az nagyon rossz hely. Meg a prolik laknak ott.
2021. dec. 2. 16:11
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Hááát, vannak jobb részei is Óbudának, de amúgy szerintem se annyira vészes, csak sok a panelproli.
2021. dec. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi is közel lakunk a Flóriánt térhez (Kerék utca), nekem első blikkre nem volt különösebben bajom a környékkel, bár nem sokat járok ki hétköznapokon, mert itthonról dolgozom már jó ideje. Viszont néha tényleg látni érdekes alakokat erre, a csoportban kb rendszeresen olvasom, hogy valamelyik lépcsőházba megint belógott egy csövi aludni meg odahugyozott és társai. Szóval egyrészről azt tapasztalom, hogy sok a hajléktalan itt felénk, másrészről amikor sétálunk ki pl az egyes villamoshoz (ugye a Flórián tér fele), akkor látni részeges alakokat, főleg ott a Raktár utcai buszmeg közelében, talán annak a 10 emeletesnek az aljában van vmi kocsma és onnan szállingóznak ki ezek az emberek. Ja meg itt a Kerék utcai paneltömbbel szemben van egy kisebb "park" vagy nem is tudom micsoda, de van bár bokor, padok, na ott elég érdekes alakok szoktak ücsörögni, vagyis inkább piálni meg óbégatni. Na tehát valamilyen szinten egyet tudok azzal érteni, hogy mennyi proli van erre, elég csak nlhány szomszédunkra gondolni amúgy, de úgy alapvetően elvagyunk, meg szeretünk itt lenni, közel van az 1-es vili, a 9-es kivisz a Deákra, a 34 az Árpádhoz, van a közvetlen közelben trafik, patika, benzinkút, Lidl, Penny, Aldi stb.
2021. dec. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
És 12 éves koromtól 27 éves koromig ott laktam (Szentendrei út eleje) és imádtam. Soha nem láttam/éreztem veszélyesnek a környéket,pedig sokat voltam kint este is, de mástól sem hallottam soha, hogy veszélyes helynek gondolja. Pár megállóval arrébb Nagyszombat utca-Timar utca, azt már inkább gondolom annak.
2021. dec. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
En a Nagyszombat - Timar utcanal lakom es egyaltalan nem para. Akkor mar inkabb a Florian a gaz, de osszessegeben alapvetoen obudat teljesen biztonsagosnak gondolom
2021. dec. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok, az még beugrott hogy pár hónapja az egyik Óbudai csoportban olvastam, hogy a Flórián aluljáróban este valakibe ok nélkül belekötöttek és hogy nem ez az első eset, hogy ott valakit inzultál néhány jó képességű alak. Azóta egyedül nem szívesen megyek egyedül át azon az aluljárón (este), de múlt héten pont úgy alakult, hogy mégis csak egyedül kellett mennem, nem volt semmi. De én alapból parásabb típus vagyok.:D Ilyen amúgy itt Bp-n sztem kb bárhol előfordulhat, nyilván itt is.
2021. dec. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Teljesen jo kornyek, de amugy kb tiz eve eloszor kapott ra egy alkesz drogos csoves banda, es akkor a nullahoz kepest odavonzottak tobb ilyen figurat. A kornyeken nem ilyenek laknak, jo hely.
2021. dec. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
Ahhoz képest hogy Buda, elég sok a csöves, meg hát lakótelep. De mondjuk lakótelepnek elég jó, tényleg minden közel van, a közlekedés is jó. Veszélyesnek nem mondanám, talán egy picit lepukkant, prolik is vannak, de hol nincsenek.
2021. dec. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%
Rendszeresen járok este 9-10 körül a Flórián téri aluljárón keresztül egyedül. Sok "furcsa" alakot látni,de soha rám se néztek. 70+ vagyok évben, és 60- kg-ban.
2021. dec. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem itt a legtöbbnek halvány lila fingja nincs arról, hogy mit jelent a proli szó.
2021. dec. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem akik ezt a környéket kritizálják nem ismerik Budapest többi lakótelepét.

Az óbudai lakótelep ( tehát a Flóriántól délre és északra levő rész ) az egyik legnormálisabb és biztonságosabb lakótelep.


Azért látunk mindenféle arcokat mert közel van a belváros illetve a Harrer Pál utcában van a hajléktalan ellátó.


Az meg, hogy valaki lenézi, el kell menni az ő környékére. Az óbudai lakótelepnél kb. egyik lakótelep sincs közelebb a belvároshoz, már csak ezért is hatalmas az értéke.


Épül itt a Waterfront city ami javítani fogja tovább a környezetet. A fő teret imádják azok is akik nem idevalósiak, a Lajos utcai lakótelep az egyik legdrágább a városban, a mekitől beljebb a belső óbudai utcák pedig hangulatosak.

Bevásárlási lehetőségek , kórház minden van itt.


A Kerék utcában hatalmas házak vannak nyilván lesz mindenféle ember.


El kell menni kelenföldre, újpestre, erzsébetre, kőbányára, kispestre, a havannára, rákosborzasztóra, zuglóba stb. és azokhoz hasonlítani az itteni részt.


Hát ez klasszisokkal jobb.


Egy belső óbudai 'proli'

2021. dec. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!