Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Fel kéne jelentenem a szomszédot?

Fel kéne jelentenem a szomszédot?

Figyelt kérdés
A felső szomszédunk egy család, szerintem két kicsi gyerekkel. Nem láttam még őket soha, mintha egész nap otthon lennének. Rendszeresen, minden nap a két szülő mint a vadállatok üvöltenek egymással, órákon keresztül is, néha többször. Főképp a gyerekek miatt szomorít el, nekem is van egy kislányom, volt már, hogy hajnalban felébredt, aztán hallottam, hogy megint üvöltöznek és arra kelt fel. Néha szerintem szék vagy kisasztal méretű tárgyakat dobálnak egymásra, de egyszer olyan hangja volt a puffanásnak, mintha egymást, vagy a gyereket vágták volna földhöz. A férjem szerint nem kéne beleszólni az életükbe, de nekem már lassan bűntudatom van, hogy nem teszek semmit a gyerekek érdekében. Egyáltalán jobb-e a gyerekeknek, ha feljelentést tennék?

2021. dec. 6. 10:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Ismerős helyzet, emellett albérlő fiatalok is tudnak érdekes dolgokat produkálni.
2021. dec. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

Ha éjjel hangoskodnak, akkor csendháborítás címen hívhatsz rendőrt.

Értem, hogy a gyerekeket sajnálod, de nem látsz bele az életükbe. A gyermekvédelemnek túlzás amiatt szólni, mert éjjel hangosan veszekednek a szülők.

Az ominózus puffanás után hallottál gyereksírást? Ha nem, akkor biztos nem a gyereket vágták földhöz, szerencsére.

Esetleg, ha a védőnővel más miatt beszélsz, akkor rákérdezhetsz, hogy ismeri-e azt a családot, rendben vannak-e körülöttük a dolgok, mert te ezeket tapasztalod.

Nekem egyébként még a veszekedéseknél is bizarrabb, hogy sosem találkoztok, eszerint nem viszik ki a gyerekeket a lakásból. Az ilyenekről szoktak kiderülni utólag, hogy éheztetik vagy kínozzák a gyereküket, és pont azért nem mozdulnak ki, nehogy pl. a játszótéren öt másik anyuka kapásból kiszúrja, hogy nagy baj van náluk otthon.

2021. dec. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

Csendháborításért bármikor ki tudod hívni a rendőrséget.

Viszont családon belüli erőszak esetén csak akkor foglalkoznak vele, ha vér is folyik a helyszínen.

2021. dec. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg ilyen rossz a helyzet, akkor érdemes lenne feljelenteni őket, de az a baj, a legtöbb ilyen toxikus “szülő” inkább a gyerekeket is kiteszi ennek a stressznek, mert ha nekik szar, másnak is legyen az.

Mivel semmit nem tudsz tenni a bejelentésen kívül, egy próbát talán megér, de az ő problémájukat nem fogja megoldani.

2021. dec. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%
Jó kérdés. Hasonló helyzetben vagyok. Új lakók úgy üvöltenek egymással és a gyerekkel, amilyet még soha nem tapasztaltam. Undorító, alpári módon. Rendszeresen elhangzik a meg foglak ölni, agyon foglak verni. Én már totál kész vagyok. De mindenki azt mondja, hogy ne keveredjek bele. Nyilván mire kijönnek a rendőrök, addigra már elhallgatnak, mert nem fél perc alatt érnek ki. Aztán még nekem kéne magyarázkodni.
2021. dec. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ezt nem akartam leírni, mert lehet csak behallucinálom ezen a ponton, de azért gondoltam, hogy két gyerek van mert az egyik az beszéd közben sír, már nagyobb, viszont volt az a tipikus oá-oá pici baba sírás és őt nem hallom hetek óta… Ez idegesített fel a leginkább. :(
2021. dec. 6. 10:54
 7/15 A kérdező kommentje:
Már tisztára úgy érzem magam mint valami kotnyeles pics, amikor felhozom a férjemnek, de nem hagy nyugodni.
2021. dec. 6. 10:56
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ha egyszer látod az anyát kérdezd meg tőle, hogy minden rendben van-e mert sokszor hallani őket és esetleg ha segítségre lenne szüksége szóljon nyugodtan. Lehet megsértődik, hogy semmi közöd hozzá, lehet hogy egyszer ő fog kopogni, hogy baj van. Sose lehet tudni.... Emberileg jobban érezném magam egy ilyen lépés után.
2021. dec. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs semmi baj, akkor a gyerekvédelmisek sem fognak csinálni semmit.

Nem kell mindent annyiban hagyni.

2021. dec. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%
Ránk egyszer kihívta a szomszéd a rendőrt, hogy nem bírja elviselni a zajongást, holnap meg dolgozna, pechjére épp 300km-vel arrébb tartózkodtam.
2021. dec. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!