Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A falvakban gyakori az, hogy...

A falvakban gyakori az, hogy mindenki mindenkit hàta mögött kibeszèl, klikkesednek, èvtizedes sértettsègeket tovàbbgörgetnek, ùjakat kinèzik?

Figyelt kérdés

Közepes mèrerű, gazadag faluban vettünk hàzat, jelenleg csak nyaralò, covid miatt ritkàn is megyünk. De abbòl, amennyit ottlèt alatt meg facebookra feltett tartalmakbòl kiszűrök, valahogy borzalmas hangulat làtszik.

Sokan utàljàk a ,,gyüttmenteket". Volt, akivel beszèlgettem mikor gyakrabban voltunk ott. Idèn nem akart megismerni a buszmegallóban. Raköszöntem, nem szólt semmit. Sèrtődötten mondta ott, a fülem hallatàra egy masik őslakosnak, hogy règen mindenkit ismert az utcaban, most azt sem tudja ki kicsoda.

Azt nezik àrgus szemmel, kinek milyen a kertje, a vadvirag az gaz.

Aki jòban van a polgàrmesterrel, arra senki nem mer szòlni, ha az biztonsàgos haszonàllattartás alapvető szabàlyait nem tartja be.

Valami ,,nagykutya" lakik a faluban, rallyzik ès sosem kapjak el erte.

Mostani meg előző polgàrmester érdekköre àdàz harcban àll. A kèpviselőtestület ellenzèki. Èrdembeli munkàt nem vegeznek, csak egymàst marjàk. Olyan lèpesek is tòrtentek, amik az illegalitàst sùroljàk.

Környezetvèdelmet sokan ,,ùri huncutsagnak" tartjàk. Nejlonzacskò, kerti vegyszerek, avarègetès az alap, ès sèrtèsnek veszik, ha valaki ervekkel alàtàmasztja, hogy ez miert nem jò.

Vàrosbòl sokan költöznek ki , es akkora ellentètet làtok a termèszetközelbe vàgyò ,,exvàrosi", ès a haràcsolò, csak a sajàt, ès èppen akkori èrdekèt nèző őslakos közt.

Mindig ùgy gondoltam, hogy a földműves lenèző kifejezès a bunkò paraszt. Hasznàlva sosem hallottam, csak olvastam, hogy jaaaaj, a varosiak lenèzik a szegèny, egyszerű vidèkieket. Több évnyi felületes vidèki èlmènyeim alapjàn ùgy làtom, hogy igenis van bunkò paraszt, de nem a földművest nèzem le, hanem a sajàt igazàba belegyepesedett èlelmiszeriparost, aki plusz fel màzsa hozamèrt kiirtja a teljes ökoszisztèmat, aki szerint ne szoptass betegen babàt, mert megfàzott a tejed, aki szerint a nejlonzacskòhasznàlat nem szàmìt, aki szerint mindenből mindig a legszebb, legùjabb, legnagyobb kell.


2021. dec. 22. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezer ilyen volt már.

Nézd meg őket,ide is illenek ugyanazok a válaszok....

2021. dec. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

2 éve vettem házat falun. Kezdettől fogva kinéztek. Ha pl kimentem a kertbe rögtön kijött a szomszéd peteputtyostól, csípőre tett kézzel álltak és lestek mint a birkák hogy mit csinálok.

Ha vissza lestem akkor se vették észre magukat.

Ültettem egy sor málnát, ez volt legalább egy hónapig a témájuk. A másik szomszéddal összejártak és kibeszélték hogy nem öntözöm stb. (a konyha ablakomhoz közel van nekik egy kis kiülős sz4r kialakítva, így mindent behallani)

Az előkertembe mi van, miért az van, miért nem művelem a kertet. Hogy néz ki a házam (mondja ezt egy olyan, akinek méteres lyuk van a tetőjén, a ház oldala ruhákkal befoltozva)

Milyen lehet bent? Na ez a téma a mai napig minden környékbelit felizgat - nyáron szellőztetni nem lehetett mert megálltak a kapuban és kukucskáltak. Egyszer kimentem hogy "ugorj be ha ilyen kíváncsi vagy, a nyakad nyúljon meg" meg se rezzennek, olyan vastag bőr van a pofájukon.

Mióta itt lakok megértem miért nézik le, gyűlölik sokan a falusiakat. Beképzeltek, bunkók, igazi tirpák gyökerek. Egy oláh cigány többre való.

2021. dec. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Én ex falusi vagyok. Az egykori lakohelyem most így néz ki. Általában egy embert nem látsz az utcán. Keritesek, udvarok mögött zajlik az élet. A fiatalok autóval közlekednek. Általában nem a helyi boltban vásárolnak. Tehát ha nem vagy rokon vagy a baráti koruk tagja nem is látod őket. A helyi gyerekek sem igazan ismerik egymast, hiszen legalább 4 felé különböző nagyobb településekre hordják őket iskolába. Szigorúan autóval a buszok szinte üresen járnak. Közösségi élet a helyi nyugdíjas klubban van. Az idősebb korosztalynak nagyobb az igénye hogy azért helyben is ismerjék egymást. Hallottam oda költöztek idősebbek városból, egyből beiratkoztak. Különben elég nehéz egy bekoltozonek - rokon nélkül,- ott ismerkedni. Általában a bekoltozo keresi a helyiek társaságát és nem fordítva. A szomszedot ma már nem szokás ismerni. A házak messze vannak egymástól, az udvarok zártak, a keritesek magasak.
2021. dec. 23. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk az újdonsült szomszédunk ilyen gyökér, megvett egy régi parasztházat, potom pénzért.


Nem köszön csak nézz, 4 macskánk volt már kettőt kinyírt mert bement a szétrombolt házába.


Vett egy kandallót, letette a parkettára és megrakta a kandallóba a tüzet, utána szalad a csapra vízért, mert kigyulladt a parketta 🤣

2021. dec. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
4-es, ezen sírok🤣 Hogy lehet valaki ennyire s.gghülye?
2021. dec. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!