Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miskolciak! Ti szeretitek a...

Miskolciak! Ti szeretitek a várost?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nemrég költöztem oda Miskolcra és nagyon szeretem ezt a várost, nekem minden tetszik benne az életszínvonal, a közlekedés, villamosok, buszok minden megtalálható. Bulgárföldi városrészben lakom.

2021. dec. 23. 01:14
A kérdező szavazást indított:
Nagyon szeretem
Szeretem
Szeretem is meg nem is
Kevésbé szeretem
Nem szeretem
Egyáltalán nem szeretem
28 szavazat
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja annyit még elfelejtettem kérdezni hogy az Újgyőri főtér ami ugye közel van a bulgárföldhöz jól hallottam azt a helyet célszerű elkerülni?
2021. dec. 23. 01:21
 2/12 anonim ***** válasza:
60%

Pestről költöztem le. Életem hibája volt. A tömegközlekedés egy nulla (kivéve a villamos, de a buszok katasztrofálisan közlekednek), álláslehetőség ami normális alig van, az emberek folyton beleállnak a pic$ámba és nem egyértelmű jelzés az, hogy fülhallgató van a fülembe és ne szóljanak hozzám. Kultúra nincs nagyon, az emberek mindent "okosba" akarnak megoldani.

Beszűkülten látnak sok mindent ("Ha van munkád minek nézel másikat? Ha van diplomád minek mégegy?"), a változatosságtól félnek és ha nincs valami ami kimozdítsa őket el se hagyják Miskolc határát, mert "itt minden van".


Fél évet éltem itt, de elég is volt.

2021. dec. 23. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem, főleg Diósgyőrt. Csak valami nagyon-nagyon jó lehetőség miatt mennék el.
2021. dec. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Ide járok egyetemre, szeretem is, meg nem is.



Amit utálok, az a tömegközlekedés, a többi dologgal nincs bajom. Pár éve a közlekedés is jó volt, csak most rontották el.

2021. dec. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Itt születtem, itt élek.


Igazából nagyon szeretem. Az ország legjobb hegyvidéki városa lenne c*gányok nélkül. De még így sem rossz.


Munka van-e? Ha a szakmád keresett akkor igen. Plusz az ingatlan árak olcsók.


Igazából azért szeretem mert van mozi, gyorséttermek dögivel. Jó helyek ahhová tudom vinni a barátnőm. Plusz mivel diósgyőrben lakom, ha gondolok egyet megyek egy erdei biciklizésre, túrára. Akár hetente többször. Ezt pedig nem lehet megfizetni. Ha ezt tudod élvezni, a város és természet közelségét, akkor nagyon jó hely Miskolc.


Ha viszont tipikus belvárosi egér vagy, akkor nem hiszem, hogy te városod lenne. Miskolcnak a természet közelsége a legnagyobb erénye, aki ezt nem használja ki, annak érdemesebb más városba menni.


És igen, cigók vannak dögivel. Vasgyár az no-go zona. Az új győri főtér egy drogtelep. Plusz még van egy pár hely ahova megy az ember, már az utca elején érezni a tipikus c*gány szagot. Az olyanokat jobb elkerülni.



De vannak csodás, nyugodt, cigány mentes szép utcák és helyek. Azok nyugodtak. Én is ilyen helyen lakok és nagyon szeretem.

2021. dec. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
A tömegközlekedés mindig jó volt, az elmúlt két évben lett ilyen, de még így is jobb, mint a legtöbb megyeszékhelyé. Sajnos a régi fideszes önkormányzat után nem sok pénz maradt a kasszában.
2021. dec. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%
Én szeretem, eddig Egerben laktam, annál százszor jobb és élhetőbb.
2022. jan. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
26%

"és ha nincs valami ami kimozdítsa őket el se hagyják Miskolc határát, mert "itt minden van".


Mondja ezt az egyetlen pesti, aki valaha elhagyta a városa határát :D

2022. jan. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%
Az emberek mentaliása, a kiégett késő- szocializmus iránti nosztalgia az ami nagyon nyomaszt a városban. És az ezzel összekapcsolt fukarság. Ahány emberrel találkoztam amióta itt élek mind olyan volt, hogy 5 forintért az anyját is. Aki meg nem, arról meg előbb utóbb kiderült, hogy dunántúli kötődései vannak, amin nem lepődök meg. Az emberek magatartása is ilyen, a sokkal szarabb dolgot is megveszti, csak hogy a kasszánál 10 forinttal olcsóbban jöjjön ki. Ez a fajta financiális szőrszálhasogatás ami bennem ellenérzést kelt. Plusz a kerékkötő magatartás, a másiknak se sikerüljön hozzáállás, ami mérgezi az egész közgondolkodást és a városi szintű ügyek előrehaladását is. Romák tekintetében nem olyan súlyos a helyzet mint volt 10-15 éve, de még mindig nem fényes. Közlekedési vállalat csőd szélén, utak borzalmasak, meleg víz panellakásokban csak akkor nincs, amikor kellene. Igazából ezek a negatíbvumok, ezzel ellentétben viszonylag sok munkahely van helyben is, és a környező településeken is, bár az ottani humánerőforrás helyzetén meglátszik a város és a környezet társadalmi színvonala sajnos. Természeti környezet, fekvés és látnivalók előnyösek, de a közterek állapota, a leszakadó városrészek, a kiterjedt barnamezős területek nagyon sokat rontanak a városképen, ami összefügg az itt élők már vázolt hozzáállásával, hogy mindenki kizárólag a saját életével van elfoglalva, és abba van bezárkózva, másrészt a lakókörnyezet iránti igénytelenséggel. Ha itt szétversz egy kukát az utcán biztosra veheted, hogy nem szól hozzád senki és két év múlva is ugyanúgy ott lesz minden a szeméttel együtt. Az emberek érdektelenségéből fakad az is, hogy semilyen közügyet nem jelentenek be az itt lakók. Ha a c kategóriások szétverik az utcát, akkor mindenki beletörődik, hogy ez van ezzel kell együttélni. Másik hogy a hatóságok is félvárról vesznek mindent, érdekes módon ezt máshol nem tapasztaltam. Amit még megemlítenék az a másik emberre való tekintet hiánya, az önérdek kizárólagos szemlélete, ami panelházas lakóközösségben hatványozottan probléma. a "magasról teszek rá hogy a másiknak holnap dolgozni kell én akkor is üvöltetni fogom a zenét" és hasonló kisebb, de annál bosszantóbb momentumok a mindennapokban. A változásra hajlansódág és igény maradványokban fellelhető az emberekben. Ez az ami nem tetszik itt, és a dunántúlon nem tapasztaltam.
2022. márc. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%

...amikor kezdek felháborodni a 4. mondaton, hogy én nem ilyen vagyok, aztán eszembe jut, hogy anyám dunántúli :D (mondjuk az olcsó termékek levadászását nálunk pont ő csinálja...)

Egyébként amit leírtál, az ország jelentős részére igaz, 1-2 dunántúli kisebb településre nem. Panel az mindenfelé ilyen sajnos, az embert nem arra tervezték, hogy kis területen éljen tízezer másikkal.

2022. márc. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!