Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapesti egyetemisták! Hogy...

Budapesti egyetemisták! Hogy érzitek, mennyire használjátok ki, hogy Budapesten laktok?

Figyelt kérdés

Vidéken csinálom az alapképzést és magát az egyetemet nagyon szeretem, viszont a város nyújtotta lehetőségekkel már nem feltétlenül vagyok elégedett. Emiatt gondolkozom azon, hogy Budapesten tanuljak tovább.

Szórakozás és kikapcsolódás terén még csak-csak elégedett vagyok, hiszen itt is van több étterem, kávézó, edzőterem vagy van mozi is, szép kirándulóhelyek a környéken stb., viszont ezen kívül más nem nagyon (pl. tanfolyamok, workshopok, hobbikkal kapcsolatos közösségek, nyelvklub, önkéntes lehetőségek stb., engem ezek érdekelnek inkább). Ugyanez a helyzet a diákmunkák terén is mert eléggé korlátozottak a lehetőségek, pláne szakmai lehetőséget, gyakornoki programok terén.

Budapesten ezek szempontjából több lehetőségem lenne, viszont ha az eddigi egyetemi tapasztalataimból indulok ki (hogy minden hétköznap volt órám, be kellett járni, a szorgalmi időszakban hétről hétre kellett készülni, hogy drága az albérlet stb.) akkor nem tudom mennyi kapacitásom, időm, pénzem és energiám maradna ezekre az egyetem mellett…. Eddig is csak ritkán fért bele egy-egy mozi, kirándulás stb., vagy dolgozni például egyáltalán nem tudtam elmenni az egyetem mellett. Úgyhogy nem tudom, hogy emiatt lenne-e értelme a fővárosban tanulnom vagy úgysem tudnám kihasználni az ott rendelkezésemre álló lehetőségeket.


2022. jan. 28. 15:03
 1/3 anonim ***** válasza:
84%

amíg ide nem kerültem pont úgy gondolkodtam mint te

azóta meg ha van is egy kis szabadidőm, csak a koliban tütükézek a haverokkal, és úgy látom mindenki más is ezt csinálja

szóval nem igazán használom ki a lehetőségeket

2022. jan. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én már végeztem 2 éve és azóta nem élek Budapesten, de nem használtam ki, se időm se pénzem nem volt ide-oda mászkálni. Egyetlen egyszer voltam 1 db koncerten két képzés időtartama alatt.

Annyi előnye volt, hogy bárhol voltam épp, mindig közel volt a bolt, posta, bank, stb.

2022. jan. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Annyira nem használom ki, hogy budapestiként szándékosan vidékre mentem egyetemre. Pedig volt elég pontom a budapesti egyetemekre is, lakhattam volna otthon, nem kellett volna sokat utazni, szeretem a családomat. Szóval nekem minden adott volt Budapesten mégis direkt máshova mentem kb kalandvágyból és nem bántam meg.
2022. jan. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!