Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha lehet így sarkosítva,...

Ha lehet így sarkosítva, akkor Németország vagy Hollandia élhetőbb, vagy "jobb"? Nagyon relatív és sok mindentől függ.. szakma, gyerekek stb. De összességében? Melyik miért, pro kontra.

Figyelt kérdés

2022. febr. 4. 14:45
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Hollandiában csak 5 hónapot éltem/tanultam, Németországban már 7. éve lakom. Nehéz kérdés. Szerintem Hollandia lazább, az angollal is simán el lehet lenni de a nyelvet se nehéz megtanulni (bár gyakorlás szempontjából Belgium jobb, a hollandok átváltanak angolra amint rájönnek hogy külföldi vagy). Hollandiaban nincsenek nagy hipermarketek, csak kisebb és drágább élelmiszerboltok. A kaja nekem nem jött be. Amszterdamban (főleg) hétvégén lépni nem lehet a turistáktól.

A lakhatás drága, bár ez a német nagyvárosokban is. Németország sokkal nagyobb, változatosabb. A német nyelvet is megszoktam, bár a der, die, das-t még mindig utálom... Ja és hollandok átjárnak a németekhez shoppingolni, a német oldalról meg iszonyat sokan mennek oda nyaralni.

Németországban nagyon fontosnak tartják hogy legyen hivatalos végzettség azon a területen ahol el akarsz helyezkedni, nem (feltétlenül) fogadják el hogy te pl Magyarországon már x év tapasztalatot gyűjtöttél.

Sokan szidják manapság itt a német oktatást, de szerintem még mindig jobb mint Hollandiában, ott a helyi egyetemistàk kb csak úgy immel-ammal jártak be, itt Németországban szerintem azért még megvannak az elvárások és a szint amit teljesíteni kell.

Németországban elég vacak az internet, rosszabb mint Magyarországon. A szolgáltatások drágák, de amit nagyon szeretek az az hogy kedvesek és segítőkészek az emberek a különböző hivatalokban és boltokban is. Most ennyi jut eszembe...

2022. febr. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!