Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Házunk elé parkol?

Házunk elé parkol?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Családi házas övezetben élünk. A mi telkünk kb 20 méter széles, szerintem a szomszédé is. Kb ugyan ennyi. A gondom az, hogy a kerítés kívül a pázsit, amit én telepítettem, és én gondozok vágok, ahogy azt illik. A szomszéd nem jár be a saját kertjébe, kocsijával maga része előtt parkol, a második autójával már az "én" házam előtti részén. Tudom, hogy közterület, de mégis zavar. Eddig nem volt konfliktusom a szomszéddal, hogyan tudnék szólni neki? Azt hiszem, ő szerelő, idősebb férfi, szokott lenni nála alkalomszerűen több autó, akkor is az én részemre parkol. Az a zárkózott típus, ha a kertben vagyunk, inkább előfordul, csak köszönnie ne kelljen. Ha ráköszönök visszakoszon, de kerüli az ilyen helyzeteket. Nem akarok sértődést se vitát, egyáltalán van jogom emiatt szólni?
2022. ápr. 4. 17:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%

Mivel közterület, nem tudod kisajátítani.

Állj oda te rendszeresen, és akkor leszokik róla.

2022. ápr. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nekem van autóbeállóm, nem vagyok lusta kinyitni a kert kaput, mert sajnos nem elektromos.
2022. ápr. 4. 17:19
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Hát egy pár hétig ne állj be, hanem oda parkolj, ahová nem szeretnéd, hogy ő álljon...
2022. ápr. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

Szólni ugyan tudsz, csak érvelés szempontjából az elég gyenge, hogy azért ne álljon oda, mert az téged zavar. (Instant konfliktus, még ha jogos is...)

Ha van lehetőséged, ültess oda fákat, bokrokat, és nem fog tudni odaállni... :,D

2022. ápr. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
45%

A pázsiton parkol, vagy az út szélén???

Kerítsd körbe a pázsitot valami névleges botokkal+zsinórral, mintha a gondozás miatt lenne rá szükség... VAgy nem teljesen világos, hgoy miért ne állhatna közterületen bárki más a házad előtt.

2022. ápr. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%

Az én szomszédom is ezt csinálta. Volt hogy gyalog se tudtam bemenni a kapumon, úgy ráálltak.

Elvileg zöld területen nem lehetne parkolni.

Én rendőrt hívtam párszor, kioktatták. Ha megint az én részemre állt lefotóztam és írtam pár helyre bejelentő e-mailt. Valami büntetést biztos kapott, mert azóta megfordulni se szokott az én részemen. Inkább tolatgat a sajátján. A vendégjei is vagy ő előttük, vagy az út szélén állnak meg.

2022. ápr. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
A kérdezőt gondolom az zavarja, hogy igyekezett egy esztétikus környezetet teremteni a háza előtt, füvet vetett, locsolta, nyírta, a szomszéd meg "letapossa" a kocsijával.
2022. ápr. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

Néma gyereknek anyja sem érti a szavát...úgyhogy szólj neki.

Attól függően hogy milyen embernek ismerted meg...mert ha egy együgyű ember, akit ha megkérsz hogy ne parkoljon oda legközelebb 6 autóval áll direkt oda...akkor tök felesleges a kommunikáció eszközét alkalmazni.

De a legtöbb ember van olyan szinten értelmileg, és van olyan normális hogy ilyen apró kérésnek eleget tegyen...ahol én élek ott így működik..oda vissza, mindenki figyel arra hogy jó kapcsolat legyen egymás közt.Így ha benne is van ilyen törekvés, akkor figyelni fog ezentúl a dolgokra. Kérd meg szépen és normálisan.

2022. ápr. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

7-es! Igen, pontosan.

8-as! Együgyű szerintem is.

Azért zavar, hogy elém áll, mert igazából a saját udvarára is be tudna állni, hely van bőven, illetve az ő saját részére is állhatna az úttest szélére, mert a háza előtti részén is van hely.

Nem az úttesten parkol teljesen, hanem félig az úttesten, félig a zöld füves részen, ami már az én házam előtt van. Tudom, hogy közterület, de van helye saját maga előtt illetve a saját udvarában is.

2022. ápr. 4. 18:41
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél ki nagy termésköveket,dísznek is jó.
2022. ápr. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!