Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Sopronnak tényleg 150 ezer+...

Sopronnak tényleg 150 ezer+ lakója van már?

Figyelt kérdés

Itt is olvastam többször hogy ennyien lakják csak nincsenek bejelentve.

Akkor az ország 3-4-ik legnépesebb városa annyi lakossal mint Miskolc vagy Szeged?



2022. ápr. 19. 17:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Nyilván sokan költöztek oda Kelet,- illetve Közép-Magyarországról a jobb megélhetés érdekében, rengetegen ingáznak a sokkal, de sokkal jobb megélhetés érdekében (ott kinn egyszerű munkásemberként, akár érettségivel - főleg, ha valaki kidolgozza a belét és rengeteg túlórát vállal - simán meg lehet keresni annyit, mint ITTHON egy közgazdász, vagy egy orvos, vagy egy mérnök)
2022. ápr. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
Több lehet a Sopronban lakók száma, mint a hivatalos, de nem ennyivel, 150 ezer az több mint duplája lenne. Hivatalosan van 63 ezer, efölött olyan 10 ezerre becsülném maximum azokat, akik nem a városba vannak bejelentve. És ez is sok, a 90-es években 55 ezer körül volt. Plusz a környező falvakban is sokan építkeztek.
2022. ápr. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
De ha már itt tartunk, inkább Győr és Pécs lehet, amelyek lakosságsorrendje esetleg fordított lehet a valóságban a hivataloshoz képest. Hivatalosan 8 ezerre zsugorodott a különbség, és sok pécsi él ténylegesen máshol, sokan pedig Győrben élnek, de nem oda bejelentve.
2022. ápr. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 meszike91 ***** válasza:
45%
Ennyien már fizikailag nem férnének el.
2022. ápr. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

4:

Fizikailag elférnének, egy nagyobb koncerten elférnének ennyien, vagy a vilag legnagyobb stadionjában is. Csak lakni nem tudnának hol.

2022. ápr. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

Senki se tudja, de az teljesen elképzelhető, és mindenki ezt vallja aki itt él régóta, hogy több, mint 100 ezer már.

Egyszerűen aki itt élt akkor mikor 40-60 ezer körül volt ténylegesen, az tudja, hogy az utóbbi években mi változott itt, és mekkora mértékben.


Én is teljesen le szoktam döbbenni mennyi új rész van ami az elmúlt években épült, mert rengeteg helyre nem járok, mert nincs semmi csak társasház rengeteg, de mikor még is valamiért arra kell menjen az ember, hát elképesztő. Pedig én ide születtem...


Elmúlt 3-4 évben konkrétan új lakótelepek lettek illetve a méretük megsokszorozódott. Pedig eddig is be volt már rendesen épülve.


Az itt lakók mindenfele panaszkodnak, hogy sehol bolt, sehol zöld terület, sehol semmi, csak házak.

El lehet képzelni, hogy régen nem így épült fel a város, hanem mostanság.


Itt Sopronban egyébként mindig jó vicc téma ez a 60 valahány ezer fős lakosság. Bárkitől aki itt él minimum pár éve, hát szerintem a reakciója elmondana mindent, ha rákérdeznél, hogy hogy is van ez a lakosságszám.

Az, hogy dupla annyi a lakosság az korántsem elképzelhetetlen, sőt.

2022. ápr. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

Van a családban alapellátást végző orvos, nem körzetes...konkrétan 154 ezer ember tartozik alá...ok ebbe benne van pár környékbeli falu is, de ez sokmindent elárul.


A legjobbak azok a társasházak amik gyakorlatilag csak albérletként funkcionálnak, a tulajokat nem érdekli csak veszik ki a pénzt belőle, 10 után teljesen le vannak pukkanva, de még így is el bírják jól adni ha úgy alakul.


Illetve ahogy az előzō írja rengeteg olyan hely van ahol nem jár az ember két évig és csak néz, hogy hogy került ide ez az egész? Az utóbbi 10 évben külön városrészek nőttek ki a földből.Ráadàsul nem is belterületen, kiskertes övezetekben és társai...


A hivatalos adatokban persze a tartózkodásra bejelentettek nem szerepelnek csak az állandó lakcímesek. Az simán lehet 64 ezer, de ez csak papírforma.

2022. ápr. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%
100 az könnyen lehet, 150 azert túlzás
2022. ápr. 25. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
3éve futottam össze egy régi ismerőssel. Ő a vízműnél dolgozik. Pontos adatot nem tud senki, mert ugye nincsenek bejelentkezve az emberek. De a vízmű adataiból, elfogyasztott vízmennyiségből kb. 120ezer főre tehető a létszám. Ez azóta csak nővekedett az elmúlt évekbe.
2022. ápr. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%
Nem kell csodálkozni. Hol máshol lehet itthon átlag melóval 1500 eurót keresni? Ráadásul évi 14 x.
2022. máj. 16. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!