Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi baja lesz a szomszédnak,...

Mi baja lesz a szomszédnak, ha a kapubejárójánál fordulok meg?

Figyelt kérdés

Pár éve vették meg a mellettünk lévő házat, tavaly költöztek be egy negyvenes házaspár.

Van egy kapubejáró a házuk előtt ami közterület, sóderral van leszórva.

Mivel az utcánk egy része egyirányú így néha meg kell fordulnom, és néha csak az ő kapubejárójuknál tudok. Egyszer szóvá tette a férfi hogy ne ott forduljak meg, egy másik szomszéd is mesélte hogy neki is szólt. Aztán múlt héten oda tettek valami nagyobb ládát gondolom hogy ne ott forduljunk meg.

Amúgy, mi baja lesz ha ott fordulunk meg? Nem is az hogy oda állok mert azt még megérteném.

Mondjuk az utca lakossága sikeresen megállapította hogy nem komplettek, az egyik régi szomszéddal telekhatár vitába is keveredtek mert az akkor újdonsült szomszédok szerint az 50 éve ott álló kerítésen túl fél méter még az ő telkük. Meg szimplán bujkálnak, semmi mozgást nem látni állandóan be van húzva a sötétítő minden ablakon.

Ez is csak egy lehet a fura mániájuk közül hogy ne ott forduljunk meg?



2022. ápr. 22. 08:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Nekem is sóder a kapubejáróm és állandóan széttúrták az autók. Nincs azzal bajom ha ott fordulnak meg, de akkor gereblyézzék vissza a sódert a helyére. Én is kiraktam pár követ. Nekem fontosabb a saját portám mint pár gyüttmentt lelkivilága.
2022. ápr. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
10%
1: hogyne, majd minden autós megáll gereblyézni. A füvet ne nyírják le?
2022. ápr. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
#1 Pontosítok, nem sóder, murva. Nincs széttúrva.
2022. ápr. 22. 09:14
 4/17 anonim ***** válasza:
35%
#1 A közterület egyelőre nem a saját portád...
2022. ápr. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%
4: Ez csak félig igaz.. valójában törvényileg kötelezve vagy, hogy a portád előtti részt rendben tartsd; ez a te felelősséged, és ha ennek nem teszel eleget, vagy valaki ott balasetet szenved az elhanyagolt kihajtó miatt, akkor bírságot kaphatsz..
2022. ápr. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%
#5 De nem sajátíthatod ki, nem tilthatod meg például hogy az előtted lévő járdán sétáljanak el.
2022. ápr. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
68%

Tehát ha építek egy betonhidat a kocsibeállónak, akkor bármilyen jogszabályokat nem ismerő idióta ott forgolódhat naphosszat, mert: "közterület" ?

Igen, közterület, de mégsem vagy olyan tahó, hogy pl az általa ültetett meggyfáról leszeded az összes meggyet, ami a háza előtt van....ennyi erővel.

Valami oknál fogva az agyaroggyant átlagvidéki mindent a sajátjának, meg közösnek érez, aztán ha felhomályosítják a jogszabályokról, akkor még neki áll feljebb...

2022. ápr. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%
Hasonlóról olvastam már cikket. Egy utcában valakik a házuk előtt köveket tettek le, hogy ne ott parkoljanak. Önkörmányzatnál kell bejelentést tenni, majd jól megbüntetik őket a közterület közhasználatának akadályozása miatt.
2022. ápr. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%

Fordulj meg azon, ami a házad előtt van!


Egy gonddal kevesebb.

2022. ápr. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
#9 Ha mindig lehetne akkor megfordulnék ott
2022. ápr. 22. 10:28
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!