Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Vidéken, falvakban rengeteg...

Vidéken, falvakban rengeteg háznál csak úgy tárva-nyitva van hagyva a kertkapu, miközben sehol senki. Sokszor még a biciklit is kint hagyják a kerítés előtt. Ennyire jó a közbiztonság ezeken a helyeken?

Figyelt kérdés

Amikor falvakban vagy kisebb városokban járok, mindig elcsodálkozom, hogy kb. minden negyedik háznál nyitva a kapu, miközben semmi mozgást nem látni a kertben sem. Valamint szoktam nézegetni utcaképeket, ott is csak akkor nem talál ilyet az ember, ha nem akar. Sokszor a lenézett, "sötét" helyeken is ez van (pl. Szabolcs), pedig ott joggal gondolná az ember, hogy nem hagyunk nyitva semmit, pláne nem még biciklit is a nyitott kapu előtt. Ezek szerint mégsem olyan rossz a közbiztonság vidéken?


Példa: [link]



2022. ápr. 27. 13:50
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
76%

En falun nottem fel de soha nem hagytam kint az utcan a biciklimet, kivetel a bolt elott mikor vasaroltam valmit. Viszont sokan kint hagyjak 1-2 oraig, egesz napra vagy ejszakara mar nem. A kocsma elott is sok lezaratlan bicikli van. A kapu a szuleimnel is sokszor nyitva van napkozben, este mindig csukva es zarva van.

Volt mar tobbszor hogy valakinek a biciklije eltunt a buszmegalloban, tehat nem annyira biztonsagos a falu sem. A fouton viszont nem hagynek kint egy biciklit az utcan par orara sem.

Vannak ismeroseim akik a hazuk elott parkolnak, a kocsi nincs lezarva, ablakok leengedve. Viszont volt egy no akinek feltortek a kocsijat a kisebbsegiek mert a noi taskat az ulesen hagyta.

A szomszedos faluban sok a kisebbsegi es volt aki kiallt a kocsival, visszament a hazba, a cigok razartak a kaput es kiramoltak az autot. A tulaj semmit sem tudott tenni mert kapun belul volt mikor kivulrol razartak hogy kipakoljak a kocsijat

2022. máj. 1. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!