Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Albérletben ezt hogy illik?

Albérletben ezt hogy illik?

Figyelt kérdés

Ha albérletben vagy és valami okból problémád van az egyik szomszéddal, akkor úgy illik, hogy te magad tisztázod velük (ha egyáltalán akarod, ha nem, az más) vagy az albérleted tulajdonosának illik szólnod és ő beszéli meg velük? Egyáltalán elvileg szabad albérlőként szomszédokra panaszkodni?

És mi van ha azok a szomszédok is albérlők?


Én is ilyen helyzetben vagyok és még nem szóltam senkinek semmiről, mert reméltem, hogy megoldódik a helyzet és nem is tudom, hogy szokás.

Egyébként én voltam itt hamarabb, nem azok a bizonyos szomszédok (egy lakás, de mindkét ember problémás) és én már öt éve lakok itt szóval azért nem most ismertem meg az albérletem tulaját. Elég jó viszonyban is vagyunk, nem ismerősöm volt, de az évek alatt persze jobban megismert.

Ennek ellenére valahogy szégyellek szólni bárkinek bármiről. Nem tudom mennyire illik.



2022. ápr. 28. 21:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Szólj neki, majd ő intézkedik.
2022. ápr. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

Attól függ, hogy mi a problémád. Mondjuk ha pont az ablakod előtt dohányoznak mindig, és a füst beszáll hozzád, akkor érdemes személyesen szólni, hamarabb megoldódik a helyzet (vagy nem, de ha olyan a hozzáállásuk, akkor még mindig szólhatsz a tulajnak).

De ha mondjuk az a gond, hogy a szomszédok rendszeresen a lépcsőházban a saját hányásukban ájultan fekszenek részegen, azt már magadnak nem tudod megoldani, azzal mennék a tulajhoz.

2022. ápr. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Te szólj a szomszédoknak, attól függetlenül, hogy ők is bérlők vagy sem.

Ha nem boldogulsz velük, és továbbra is zavarnak, akkor a bérbeadódnak szólj hogy intézkedjen.


Én fordított helyzetben voltam néhányszor, amikor a szomszédok panaszkodtak a lakóimra. Megkértem hogy beszéljen velük, és ha semmi nem változik akkor én is rájuk nézek.

Nehéz dolog ez egyébként, mert kinek hihetek?

Érdekes egyébként, hogy amióta diákoknak nem adom ki a lakásaimat, azóta soha nem volt probléma.

2022. ápr. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Én azt gondolom, hogy a tulajdonosnak érdemes szólni, ugyanis ha tervezel beszélni a szomszédokkal, jó ha tud a szándékodról. Ha a szomszédnak nem tetszik, hogy szólni merészeltél, nagy valószínűséggel a tulajdonoshoz fordul és jobb neki is, ha erre felkészül előre.
2022. ápr. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

Általában nem óvodások bérelnek lakást, hogy anyucihoz/apucihoz rohanjanak ha gond van.

Beszélj a szomszéddal, és ha továbbra is probléma van velük akkor a tulajjal.

2022. ápr. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem kell óvodásnak titulálni csak azért, mert feltettem egy ilyen kérdést. Akárhogy is nézzük, de mégse az én saját lakásom, ezért egyáltalán nem volt egyértelmű számomra ez a kérdés. Főleg, hogy ők is albérlők.
2022. ápr. 29. 15:59
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Ne legyél már ennyire mimózalelkű! Nem óvodásoztalak le, csak azt mondom, hogy kopog be a szomszédba és beszélj velük.

99% hogy azt mondják, hogy ezentúl jobban odafigyelnek.


Ha meg nem akkor még mindig ott a tulaj.

Miért kellene egyből őt rájuk küldeni?

2022. ápr. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Pl azért, mert nem az ő lakása?
2022. ápr. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ő lakik ott, őt zavarja?
2022. ápr. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%
Akkor se neki kell intézkedni. Minimum illik szólni a főbérlőnek, ha beszélni fog vele.
2022. ápr. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!