Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hol indítsam be a motort?

Hol indítsam be a motort?

Figyelt kérdés

Woltozok, robogóval. A társasház közös udvarán egy sarokban parkol a robogóm, a másik oldalon szintén egy kollégának parkol az övé. Nincs útban, nem zavar senkit.

Illetve mégis, két idős szomszéd megpróbált kitiltani az udvarból, végül abban egyeztünk meg, hogy én nem indíthatom be az udvaron (a másik srác igen).

Tehát kitolom és az utcán indítom be és járatom 1 percig reggel.

Viszont belváros, sok az üzlet, buszmegálló van a kijáratnál.

Ma egy idős házaspár nekem támadt, hogy őket zavarja a füst, ne indítsam be az utcán, menjek át a benzinkútra (ahol megintcsak tilos elvileg).

Mi a jó megoldás? Komolyan, lassan már az van, hogy tolva kellene közlekedni...



2022. máj. 4. 15:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi alapján tiltották meg beked hogy beindítsd?
2022. máj. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Zavarja a hang és a füst (2 ütemű). Pont a 2 legtávolabbi lakót egyébként, akik kocsival parkolnak bent.
2022. máj. 4. 15:19
 3/17 anonim ***** válasza:
63%
szerintem nézz utána, hátha lehet kapni hozzá rendes hangtompítót/dobot. szoktam (sajnos csak néha) látni tök csendes, kétüteműeket is.
2022. máj. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
32%
3 vagyok: egyébként miért kellene járatni egy percig reggel? ez szerintem a zsigulikra volt még igaz hogy be kell járatni. Ha félted akkor inkább moderáltabban tedd meg az első métert (ne húzd annyira), illetve piros lámpánál lesz még lehetőséged járatni
2022. máj. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
61%

Indítsad be nyugodtan ott ahol akarod.

Lassan már csak tolhatod, ha mindenkire hallgatsz.

Szóval ne tologsd sehova, ha szólnak 2 gázfröccs és egy "Tessék, nem értem mit mond?"

2022. máj. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
35%
5: Roppant bosszantó ha berregetnek valaki ablaka alatt, ráadásul egy kétüteműt. mérhetetlenül paraszt hozzáállás amit képviselsz. a hangzavar, tisztázzuk, egy reális probléma. Gázfröccsözés nem megoldás, már csak azért sem, emlékeztetlek, szomszédok. Egy szép reggelen már nem úgy fogja találni a robogóját, netán bosszút is állhatnak rajta.
2022. máj. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Kint mindenképpen állni kell vele egy darabig, mert borzasztó forgalmas az út, több sávos, nehéz kifordulni is :(

Van hangtompítója egyébként, szóval alapvetően az utca zaja elnyomja.

2022. máj. 4. 16:10
 8/17 anonim ***** válasza:

Ha valami hangos kipufogó van rajta, akkor nyilván nem kell az ablak alatt járatni, de ha egy teljesen gyári, csendes motor miatt pampognak, akkor 2× annyit kell járatni reggelente. Ilyen alapon a kocsik miatt is szólhatnának. 🤷‍♂️

5-ös voltam.

2022. máj. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a közös képviselő/lakástulaj (nem tudom pontosan ki az illetékes ilyenkor sose éltem panelban) nem szól, addig miért csinálnád másképp ? Ha más is marad ugyanott a motorral ?!
2022. máj. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%

Gyári állapotú a motorod, nem hangosabb?

Ha gyári akkor elmennek a francba, ez nem hangoskodás hanem életviteled elengedhetetlen eszköze, ezzel keresed a pénzed. Te sem tiltod meg az irodistának, hogy nyomtasson, pedig azért is fákat vágnak ki...


A belső udvaron beindítás még talán érthető, bár látni illetve hallani kellene inkább a viszonyokat, hogy mennyire hangos. Ha munkanapon indulsz vele teszem azt 7-8 óra körül akkor bátran indítsd, egy percet kibír a nem dolgozója. Aki pedig szintén munkába készül annak meg fel sem tűnni a sok teendője miatt.


Ennyire ne legyél gyerek, hogy beszól bárki te meg dugod is el a gépet. Nekem is mondtak ilyesmit mikor közös udvaros társasházban laktam egy rövid ideig. Engedd el, told ki, öltözz fel ott amíg melegszik.

Kedvencem az volt amikor flúgos öregasszony mondta, hogy ne járassam bent az autóm (egy nyitott kertről van szó, nem társasház kertje) mert benzinszag van, A DÍZEL AUTÓMTÓL... :D

2022. máj. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!