Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tudok tenni a szomszéd...

Mit tudok tenni a szomszéd bácsival?

Figyelt kérdés

2 éve költöztünk ide és úgy van ki alakitva az utca hogy a házak egymás hegyén-hátán vannak. Mikor beköltöztünk minden rendben ment, mellettünk egy 80 év körüli házaspár él és egész nap a kertben vannak köszöntünk egymásnak és ennyi.

Az utóbbi 1 évben pedig folyton ránk szóltak, hogy hangosak vagyunk, hangos a kutya stb. Ekkor mindig bocsánatot kértem és halkabbak voltuk. Aztán még rosszabb lett, ha vendégek jöttek hozzánk mindig bámult minket mit csinálunk éppen, vagy a kerítés mellett elbújt és úgy figyelt.

Most a feleségének hasnyálmirigy gyulladása van, azt mondta azért mert van egy műanyaghordóm amiben összegyűjtöm a vizet, hogy locsoljam vele a virágokat és hogy onnan kapott fertőzést a felesége, mert a hordó pont a keritésük mellett van az egyik veteményesükhöz közel.

A kutyaház is a kerítésnél van az mondja érzi a kutyaszagot, hívni akar valami kutyaszakértőt hogy ilyet lehet e.

Ma pedig kint vágtam a füvet, amikor kijött a bácsi egy késsel a kezében letérdelt és a kést hozzászorította a torkàhoz és azt mondta bocsássak meg a feleségének mert miattam ennyire beteg és haldoklik. Annyira megijedtem, más szomszédom is hallotta és lehet azt hiszik ennyire rossz ember vagyok mert a bácsi jelenetet rendez.

A férjem neki akart menni, de mondtam hogy hagyja, idős nem bánthatja. Most mit tegyek?

Komolyan azon gondolkodtam hogy ellenőriztettem az a hordóvizet,nekünk semmi bajunk nincs nem iszunk belőle csak locsolok vele.

Ki se megyek most az udvarra annyira remeg. Ennyire rossz szomszédom sose volt még


2022. máj. 7. 12:56
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Meg azt kiabálta hogy valami könyvet ír a rólunk (a családomról) hogy mi mennyire rosszak vagyunk
2022. máj. 7. 13:01
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Demens, elhanyagolt, idős ember, nem kell komolyan venni. Nyilvánvalóan állandó felügyeletet igényelnek (a néni orvosi felügyeletet is, mert nem vagyok biztos benne, hogy a papi 80+ évesen szakszerűen ápolja...), nem szabadna őket egyedül hagyni, mert veszélyesek magukra/egymásra. A gyerekeiket, unokáikat vagy a helyi családsegítő szolgálatot/önkormányzatot kellene felkeresni, mert azért az qrvára nem normális dolog, ha a nagyfater (vagy bárki, bármilyen szituációban) kést szorít a torkához.
2022. máj. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A szomszédod agyilag már nincs toppon. A kerítéseteket csináld meg, hogy ne lásson át. Minden másban levegőnek kell nézni. Sajnos nagyon sok idős ember leépül szellemileg.
2022. máj. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%
Kezdeményezni kell a hozzátartozóknál hogy vitessék otthonba, sajnos amit leírtál (késes dolog) erősen indokolja ezt, valószínűleg ön, és közveszélyes a bácsi.
2022. máj. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Akkor forduljak inkább családsegítőhöz vagy az önkormányzathoz? Férjem feljelentést akar tenni, de nem akarok herce-hurcát szegényekkel
2022. máj. 7. 13:08
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van egy kötekedős szomszéd nyanyám de ő mondjuk nincs leépülve se testileg se szellemileg csak alkoholista és rosszindulatú:D

Kötekedett velünk sokáig míg le nem ordítottam és azóta hozzám se mer szólni.Nem azt mondom hogy te is ezt csináld.Kerítést csináld meg hogy ne lásson át és ne tudjon kötekedni és problem solved.Mi is amint tudjuk megcsináljuk a kerítést hogy ne leselkedjen utánunk az irigy mamika.

Fáj neki hogy mi garázst építünk és szépül az otthonunk:DDDD

Hallottam hogy ezt taglalta valakinek azért állítom hogy irigy ránk.Lehet ez az öreg is irigy rátok bármi miatt és azért cirkuszol.Hidd el van ilyen.Ne szólj hozzá,ne köszönj neki és mikor hozzád szól kerüld el és le fog rólatok akadni mert látja hogy titeket nem érdekel.

2022. máj. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

5


Első körben szerintem a családtagjait keresném meg.

2022. máj. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
23%
Szívlapát!
2022. máj. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Olyan kerítés amin nem lát át, kamera és ne szólj hozzá. Megbolundult. Nem tudsz vele mit csinálni, ha fenyeget titeket hívj rendőrt és jelentsd fel. Inkább herce hurca legyen vele mint hogy titeket csesztessen.
2022. máj. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Holnaptól fogva ne vedd észre, nézd levegőnek,egy idő után békén fog hagyni.
2022. máj. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!