Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy csitítsam le a feleségem,...

Hogy csitítsam le a feleségem, ha ideges a szomszéd tevékenysége miatt?

Figyelt kérdés

3 éve élünk szomszédságban, mindkettő új építésű ház, mi már befejeztük, a szomszéd még nem teljesen, sok a dolog.Nagy ház, és nem kapkodják el.

De nagyon jó a kapcsolat velük.Sokat szoktunk beszélgetni.

Most a fickó a ház, ereszcsatorna mögötti mennyezeti kiszögellést csinálja.Már másfél éve :) Mivel hétköznap dolgozik és mikor hazaér már nincs kedve, ezért hétvégén csinálja.Sokszor szombaton lógatja a lábát a teraszon,és vasárnap egész nap csinálja.Meg ünnepnapon is.Most már másfél éve így telnek a vasárnapok. Engem nem zavar,mert kézzel fűrészel, annak van némi hangja,meg ahogy a fát ide-oda dobálja,megy fel-le a létrára,meg a csavarbehajtó jellegzetes hangja hallatszik,mikor elracsnizik behajtáskor.De azért hallani hogy tevékenykedik.A feleségem pedig mindig morog, hogy már megint vasárnap csinálja..meg mikor végez.Mindig mondja hogy szóljak neki.Szoktunk ezekről is beszélgetni vele hogy milyen munkálataik vannak még, hol tartanak stb...de nyilván nem akarok rossz viszonyt, úgyhogy nem adtam hangot a nem tetszésnek :)

Ma ugye ünnep is van,és a feleségem mélyen vallásos,és nagyon ki volt fakadva.Átmentem a szomszédhoz, beszélgettünk kicsit...és mondja hogy mégis visszaveszi amit eddig csinált,mert kitalálta hogy mégis másképp csinálja :D

Hazajöttem, kérdi a feleségem hogy mikor fejezi be? Én meg tereltem hogy most már hamarosan, már a vége felé jár :)

Szerintetek meddig tűri a feleségem? Mi az a pont mikor elpattan?:) Nem akarok rossz viszonyt a szomszédokkal.Mindig mondom neki hogy menjünk csavarogjunk ilyenkor egyet...de hogy neki nincs kedve.



2022. jún. 5. 19:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%
Segits be neki, asszonyaitok fozzenek nektek ebedet kozben.
2022. jún. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%

Ezek pitiáner hangok. Örüljön hogy nem láncfuresszel és egyéb zajos gépekkel dolgozik a szomszéd. Ezen mi idegesítő lehet?


Egyébként ja, segíts be a szomszédnak, hátha hamarabb meglesz.

2022. jún. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
42%

Hát ilyen nő mellett mindig bajba fogsz kerülni mások előtt, te hiába akarnál normális kapcsolatot emberekkel. Előbb-utóbb ezzel a szomszéddal is el fog mérgesedni a dolog, arra meg rengeteg energiátok rá fog menni hogy gyűlöletben éljetek nap mint nap.

Esetleg költöztesd tanyára, ahol kilométeres távolságban nincs senki. Ott maximum a madarak csicsergése és a tücskök hangja miatt hisztizhetne.

Ezt jól kifogtad sajnos. A házasság előtt nem volt ilyen házsártos, akkor még adta a szépet?

2022. jún. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%
Van szabályzat arra hogy mikor lehet meddig hangosan dolgozni. Pl: betonozni se betonozhatsz a zaj miatt 0-24-ben.
2022. jún. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nem szívesen segítek, mert az is kellemetlenségekhez vezet.Nincs szükségünk plusz pénzekre, és volt már rá példa hogy betonozott és nem volt épp semmi dolgom,és átmentem hogy segítek...aztán pénzt akart adni...mondtam hogy hagyja, majd viszonozza valamivel..de aztán érezhetően neki volt kellemetlen ez az egész.Főleg hogy utána nem volt semmi olyan történés, amiben viszonozhatta volna.Én meg nem szoktam az ilyesmit számolni,meg éreztetni se.De mégis kellemetlen a segítés is.

Nincs gond az asszonnyal sem, csak vallásos,és rossznak tartja ha valaki vasárnap zörög.

Azzal próbálom nyugtatni hogy a mi házunk is el kellett hogy készüljön...egy házzal meg sok munka van.

2022. jún. 5. 19:29
 6/18 anonim ***** válasza:
55%

"Nincs gond az asszonnyal sem, csak vallásos,és rossznak tartja ha valaki vasárnap zörög."


A ministránsok is zörögnek a misén a csengővel vasárnap.


- Üdv: Egy katolikus.

2022. jún. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
68%

Engem elgondolkodtat a dolog, hogy miért a vallásosaknak szoktak mindenféle bajai lenni embertársaikkal?

Elvileg a vallás pont a szeretetet, az elfogadást, meg ilyen csupa jó dolgot tanít nekik, csak sajnos a gyakorlatban ebből semmi nem valósul meg.

Csak mindig az utálat, a kirekesztés, meg a mások felett ítélkezés. Mindig nekik van valami bajuk másokkal.

2022. jún. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Hát mivel a 4 hónapos gyerekünk simán tud délután aludni ezzel a zajjal együtt is, most már nyitott ablak mellett is...így a feleségem megnyilvánulását érzem túlzottnak.

De jó hogy pár információ foszlányból egyesek megállapítják milyen férj vagyok :)

2022. jún. 5. 19:43
 9/18 anonim ***** válasza:
68%

Az nem lehet hogy nem a vasárnappal van a baj, hanem a zajjal?


Dolgoztam gyárban, 1 hónap után ott hagytam mert megőrültem már a folyamatos csapkodó hangoktól, éjszaka is fájt a fejem tőle.

2022. jún. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

#12

Nem, mert családi házas övezet, főleg tavasszal, nyáron végig van valami hétköznaponként.Azokat nem teszi szóvá sosem...csak a vasárnapi zajokat.

2022. jún. 5. 19:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!